10-oji „Betsafe-LKL“ savaitė atnešė daugybę permainų bei sugrįžimų, o Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ pratęsė įspūdingas serijas – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu „Betsafe-LKL“ savaitės žaidėju pripažintas Klaipėdos „Neptūną“ į pergalę atvedęs Edgaras Želionis. Fantastiškai žaidęs 28-erių aukštaūgis į Panevėžio „Lietkabelio“ krepšį per 30 minučių įmetė 23 taškus, pridėjo 10 atkovotų ir perimtus du kamuolius, tris blokuotus metimus bei surinko 31 naudingumo balą.

Šiame susitikime E. Želionis užfiksavo asmeninius sezono rezultatyvumo, atkovotų kamuolių, blokuotų metimų bei naudingumo balų rekordus.

„Daugiau kamuolių gaunu, – paklaustas, kodėl žaidimo kreivė pastaruoju metu šovė į viršų, atsakė E. Želionis. – Galbūt ir šiek tiek sekasi.“

Per pastarąsias trejas rungtynes E. Želionis renka po 21,3 naudingumo balo – tai geriausias rezultatas komandoje.

Tai – ne pirmas kartas, kai savaitės žaidėjo prizą atsiima „Neptūno“ atstovas. Ne kartą tokio pripažinimo šį sezoną susilaukė klaipėdiečių lyderiai – Juanas Palaciosas ir Arnas Butkevičius.

Mėnesio MVP. Praėjusią savaitę buvo išrinktas naudingiausias lapkričio mėnesio krepšininkas, kuriuo tapo neįtikėtiną žaidimą demonstravęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Viačeslavas Bobrovas.

„Šis apdovanojimas man – naujas iššūkis, – LKL.LT teigė V. Bobrovas, praėjusią savaitę atstovavęs Ukrainos rinktinei. – Kiekvienais metais stengiuosi kelti kartelę, neleidžiu atsipalaiduoti ir turiu dirbti įdėdamas visas pastangas. Manau, ateityje tai leis man žaisti dar geriau.“

25-erių ukrainietis per ketverias lapkritį vykusias rungtynes vidutiniškai pelnydavo 20,3 taško, atkovodavo devynis kamuolius, atlikdavo 3,8 rezultatyvaus perdavimo bei rinkdavo 28,3 naudingumo balo.

Toks V. Bobrovo siautėjimas daug pergalių „Pieno žvaigždėms“ neatnešė. Pasvaliečiai per keturis mačus laimėjo sykį.

Nenugalimi. Šį sezoną „Neptūnas“ neįveikiamas savo tvirtovėje. Fantastiškai namuose žaidžianti Kazio Maksvyčio kariauna šeštadienį patiesė „Lietkabelį“ bei su antrojoje vietoje esančiais panevėžiečiais išsilygino pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą.

Dvikovos lūžis įvyko trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai esant lygiam rezultatui (52:52) Arnas Butkevičius smeigė tritaškį bei atliko dėjimą. Tomas Delininkaitis pridėjo tritaškį, o sėkmingą spurtą dvitaškiu užbaigė Edgaras Želionis.

„Neptūnas“ šį sezoną laimėjo visas šešerias žaistas rungtynes namuose „Betsafe-LKL“ bei visus tris mačus FIBA Čempionų lygoje.

Netikėti pokyčiai. „Pieno žvaigždės“ atsisveikino su strategu Rimantu Grigu, o 55-erių specialisto vietą užėmė Gediminas Petrauskas. R. Grigo treniruota komanda LKL pirmenybėse žengė penktojoje vietoje, iškovojusi penkias pergales ir patyrusi septynias nesėkmes.

„Taip susiklostė situacija. Esame dėkingi treneriui R. Grigui už darbą sezono pradžioje ir pasiektus rezultatus“, – pokyčius komentavo Pasvalio klubo direktorius Arūnas Burkevičius.

32-ejų G. Petrauskas sezoną pradėjo Utenos „Juventus“ gretose, tačiau iš pareigų pasitraukė, kai ekipa „Betsafe-LKL“ startavo septyniais pralaimėjimais iš eilės.

Serija. Mačo išvakarėse pakeitusi trenerį, „Pieno žvaigždžių“ ekipa sekmadienį namuose susitiko su „Žalgiriu“. Visgi strategų rokiruotė trumpalaikio gero efekto pasvaliečiams nedavė.

Axelis Toupane‘as sužaidė naudingiausias sezono rungtynes, o prancūzo vedami čempionai 24 taškų skirtumu pranoko aikštelės šeimininkus – 75:51. Tai buvo 10-oji „Žalgirio“ pergalė paeiliui.

25-erių Toupane‘as šiame mače pelnė 17 taškų, atkovojo šešis ir perėmė du kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Nors žalgiriečiai varžovams leido įmesti 51 tašką, tačiau stratego Šarūno Jasikevičiaus tokia statistika pernelyg nenudžiugino. G. Petrausko vadovaujama ekipa pataikė 16 metimų iš 61 (26 proc. taiklumas), o tai yra blogiausias rezultatas šį sezoną.

„Reikia būti atviram ir pasakyti, kad klaustukų liko tiek pat, kiek buvo prieš rungtynes, – po dvikovos sakė „Žalgirio“ vairininkas. – Rezultatas neatspindi žaidimo. Nemanau, kad buvo toks absoliutus dominavimas aikštelėje, kaip rodo rezultatas. Varžovai susikūrė daug gerų progų, tačiau mūsų nenubaudė.“

Pokyčiai II. Praėjusią savaitę dviejuose „Betsafe-LKL“ klubuose įvyko žaidėjų permainos.

Į Italijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančią Pezaro VL ekipą išvyko Kėdainių „Nevėžio“ lyderis Rihardas Kuksikas. Visgi latvių skaičius „Nevėžyje“ nesumažės. Išvykusį puolėją pakeitė tautietis Karlis Aspitis, kuris sezoną pradėjo Prienų-Birštono „Vytaute“, tačiau nepalikęs įspūdžio Virginijui Šeškui turėjo palikti ekipą.

Per šešerias rungtynes R. Kuksikas vidutiniškai pelnydavo 14,3 taško (51,4 trit.) bei atkovodavo 4,7 kamuolio. 29-erių latvis buvo rezultatyviausias ir naudingiausias kėdainiečių krepšininkas. K. Apsitis Prienuose per 15 minučių pelnydavo 3,7 taško ir atkovodavo 3,4 kamuolio.

Nauju žaidėju pasipildė ir Utenos „Juventus“. Į traumą patyrusio Lauryno Samėno vietą atvyksta amerikietis Kenny Gainesas. 23-ejų gynėjas praėjusį sezoną pradėjo profesionalaus krepšininko karjerą ir žaisdamas aukščiausiame Prancūzijos divizione per 19 minučių pelnydavo po aštuonis taškus bei atkovodavo po 2,4 kamuolio.

Sugrįžimas ir revanšas. Šešias savaites dėl rankos lūžio praleidęs Benas Madgenas sugrįžo į rikiuotę, o australo sugrįžimas paženklintas „Lietuvos ryto“ revanšu prieš „Nevėžį“. Pirmajame rate Kėdainiuose sensacingą pergalę šventė Ramūno Cvirkos auklėtiniai.

Trečiajame kėlinyje Margiris Normantas įmetė du tritaškius, Loukas Mavrokefalidis įsmeigė dar vieną, o sėkmingą spurtą atlikę vilniečiai įgijo 22 taškų persvarą. Šį pranašumą „Lietuvos rytas“ išsaugojo iki dvikovos pabaigos.

Nuo spalio 14-osios nerungtyniavęs B. Madgenas į aikštelę išbėgo pirmajame kėlinyje ir iš viso ant parketo praleido 21 minutę, pataikė šešis dvitaškius iš septynių, pelnė 13 taškų ir surinko devynis naudingumo balus.

„Džiaugiuosi dėl Beno, nes jo seniai nebuvo. Su mumis pasitreniravo tik savaitę ir šiandien sužaidė labai gerai. Mums jo labai reikia, džiaugiuosi, jog šios rungtynės jam labai pavyko, kadangi su „Partizan“ jam teks nemažai žaisti. Matosi, kad prisibijo, saugo ranką, bet šiandien užteko to, ką jis mums davė“, – apie auklėtinio sugrįžimą kalbėjo R. Kurtinaitis.

Mokinys prieš mokytoją. Antanas Sireika sugrįžo į Uteną, tik šįkart kaip „Šiaulių“ klubo treneris. Prieš patyrusį specialistą stojo jo buvusio asistento Žydrūno Urbono diriguojama „Juventus“ komanda.

Aikštelės šeimininkai galingai startavo ir pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (19:8). Nors po dviejų ketvirčių uteniškių persvara siekė rekordinę 21 taško ribą, tačiau darbas dar nebuvo baigtas.

Kovingai nusiteikę šiauliečiai ketvirtojo kėlinio viduryje sugebėjo sumažinti deficitą iki minimalaus (57:58), tačiau galutinai perlaužti rungtynių baigtį jėgų neužteko. Tai buvo ketvirtoje „Juventus“ pergalė per pastaruosius penkis mačus. Su šiuo laimėjimu Ž. Urbono kariauna pakilo į septintąją turnyro lentelės vietą.

Savaitės interviu. Steponas Babrauskas nestokoja humoro jausmo. O jeigu darai kažką netradiciško, gali neabejoti, kad iš krepšininko veido šypsena nedings.

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ veidu tapęs S. Babrauskas sėdo į žurnalisto kėdę ir ėmė klausinėti... savęs. Kokį geriausią patarimą esi gavęs? Kokia didžiausia vaikystės svajonė?

„Betsafe-LKL“ derinys. Prienų-Birštono „Vytauto“ neabejotinas veidas – Virginijus Šeškus, bet šioje komandoje dar yra vienas žmogus, daugybę metų nesiskiriantis su Prienų klubu.

Iš šio miesto kilęs Paulius Ivanauskas su pertraukomis gimtosios komandos garbę gina 11-ąjį sezoną. 30-metis gynėjas daugybę sezonų praleido su V. Šeškumi ir priėmė „Betsafe-LKL“ mestą iššūkį – išsiaiškinti, kaip gerai pažįsta „Vytauto“ trenerį.

„Iš pusės žodžio“. „Betsafe–LKL“ rubrika „Iš pusės žodžio“ dar neturėjo taip emocingai dėl bendro tikslo kovojančių komandos draugų. Klaipėdos „Neptūno“ duetas Laimonas Kisielius ir Renaldas Seibutis priėmė iššūkį ir per minutę siekė atspėti kuo daugiau žodžių.

Juos sufleravo L. Kisielius, o R. Seibutis nieko negirdėdamas bandė „išskaityti“ žodžius iš komandos draugo lūpų. Abu krepšininkai, siekdami kuo geriau pasirodyti, pasitelkė ir savo vaizduotę.