Daugiau nei šimtmetį gyvuojančiai naujienų redakcijai „Mundo Deportivo“ serbas prakalbo apie savo ateities planus, pasidalino nuomone apie Eurolygos plėtrą ir jaunųjų žaidėjų migraciją į NBA lygą.
Vis dar nėra aišku, ar S.Pešičius ir kitais metais vadovaus Katalonijos klubui. Pats treneris užsiminė, jog šioje komandoje gali užimti ir kitą postą.
„Mano ateitis priklausys nuo manęs paties. Tai yra privilegija, kurią turiu, tačiau kad ją užsitarnaučiau, turėjau sunkiai dirbti. Su klubo krepšinio sekcijos vadovu Nacho Rodriguezu jau pradėjome kalbėtis apie ateitį, tačiau galutinis sprendimas dar nėra priimtas.
Ar „Barcelona“ nori, jog aš likčiau? Aišku, jeigu jau pradėjome kalbėtis apie tai. Pasižiūrėsime. Sprendimą nulems ne vienas faktorius. Galbūt klube aš atliksiu ir kitokį vaidmenį“, – atviravo serbas.
Anot 68-erių specialisto, didelę įtaką galutinio sprendimo priėmimui turės jo paties sveikatos būklė.
Vertindamas neseniai pasibaigusį Eurolygos sezoną S. Pešičius pareiškė, kad Ispanijos krepšinio klubams žaisti šiose prestižinėse varžybose buvo sunkiausia.
Trenerio teigimu, būtent ispanams tenka didžiausias krūvis, nes jų lyga – konkurencingiausia Europoje.
Tarp komandų, kurios Eurolygoje turėjo neva lengvesnes sąlygas, „Barcelona Lassa“ strategas paminėjo ir Kauno „Žalgirį“.
„Ateityje Eurolyga išsiplės iki 18 komandų turnyro. Aš neįsivaizduoju, kaip reikės suktis tokiu atveju. 34 rungtynės Eurolygoje, dar 34 Ispanijos čempionato mačai... Željko Obradovičiui tai nėra problema, kadangi jis praktiškai turi dvi sudėtis – vieną komandą Eurolygai, kitą – Turkijos čempionatui. „Olympiakos“ ir „Panathinaikos“ tai nėra problema, kadangi savo lygoje graikai nežaidžia su kitomis stipriomis komandomis.
„Žalgiriui“ tai taip pat ne problema, kadangi per sezoną Lietuvoje jis turi tik keletą sunkesnių rungtynių su „Lietuvos rytu“. Bet dabar „Lietuvos rytas“ nebe toks turtingas ir yra silpnesnis“, – savo nuomonę argumentavo S. Pešičius.
Interviu metu garsusis strategas taip pat peikė jaunųjų Europos žaidėjų norą kuo greičiau patekti į NBA lygą, dar nieko neįrodžius senajame žemyne.
„Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis, Pau Gasolis – visi pradžioje kažką pasiekė kitur, ir tik vėliau tapo NBA žvaigždėmis. O dabar JAV trūksta žaidėjų, todėl žmonės tempiami iš visur.
Anksčiau NCAA buvo fabrikas, rengiantis krepšininkus NBA lygai, tačiau situacija pasikeitė. Dabar dažnai dar nieko Europoje neįrodę krepšininkai praveria stipriausios pasaulio lygos duris. Manau, jog taip neturėtų būti“, – teigė lietuviškų pavardžių nepamiršęs S.Pešičius.