Permainingame mače nugalėtojas sprendėsi rungtynių pabaigoje. Jam prasidėjus rezultatas buvo lygus 50:50. Visgi esta pataikė kelis svarbius metimus, o lietuviai strigo.
Iš gerų padėčių nepavydkavo pataikyti, o estai galėjo savo metimus net ir kartoti.
Įdomu tai, kad lietuviai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo net 29 prieš 48. Puolime Lietuvos rinktinė nusiėmė tik 2 kamuolius, estai – 15.
Lemiamo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai įsiveržė į priekį ir ėmė tolti (54:59). Svečiai sugebėjo sumažinti deficitą, nors puolimas ir labai strigo (59:61). Likus 28 sekundėms, Kristianas Kullamae pataikė dvitaškį (59:63). Kitoje atakoje Osvaldas Olisevičius užsidirbo pražangą puolime, o estų pergalę įtvirtino Marto Rosenthalio baudų metimai – 59:65.
Po niukso Taline kalbėjęs Kazys Maksvytis, kaip ir Edgaras Ulanovas, prakalbo apie nekokybišką krepšinį.
„Ne pačios kokybiškiausios rungtynės. Daug kontakto, daug keitimosi ginamaisiais. Bet mes galėjome šias rungtynes perlaužti tiek puolimo, tiek ir gynybos dėka.
Buvo daug žaidimo broko iš abiejų komandų, kas yra natūralu. Languose turime vos keletą treniruočių ir iškart reikia žaisti.
Šiandien pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, kas buvo labai svarbu. O įmetus 59 taškus sunku tikėtis pergalės. Bet sveikinimai Estijai, o mes sieksime prieš juos revanšo jau tada, kai jie atvyks į Lietuvą“, – spaudos konferencijoje sakė K. Maksvytis.
„Gynyba kažkiek mus pavedė pirmoje mačo pusėje. Smarkiai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Prie tokio blogo pataikymo, jei dar tiek kamuolių neatsikovojame, tad tada tampa sunku laimėti. Antroje rungtynių pusėje puolime kažkur paskubėjome. Įmetėme tik 59 taškus, nors estai irgi tik 65“, – po mačo jau interviu Lietuvos žiniasklaidai pridūrė treneris.
Kas lėmė tokią prastą kovą dėl kamuolių?, – buvo paklaustas treneris.
Buvo daug situacijų, kai sėkmės pritrūko. Buvo ir nesusikalbėjimo, keletoje situacijų dviese kovojame dėl to paties kamuolio ir vis vien jo neatsikovojame.
Kiek tam turėjo įtakos tai, kad aukštaūgių gretos buvo praretėjusios?
Kažkiek turėjo įtakos. Netekome M. Normanto, M, Gebeno. Tokio kontakto ir dydžio nebuvo. Galbūt tai irgi lėmė.
Estai pirmoje mačo pusėje įmetė 17 metimų ir 16 iš jų po rezultatyvių perdavimų. Ar tai daugiausiai buvo psichologinės klaidos, ar koncentracijos?
Psichologinės bėdos. Paprastas įkirtimas nėra komandinės gynybos bėda.
10 rezultatyvių perdavimų. Veikiausiai nebuvote patenkintas įžaidėjų vadovavimu komandai?
Varžovai daug keitėsi, o mes kažkur perskubėjome, atakavome iš pirmos opcijos puolime. Kažkur perlaikėme kamuolį ir ypatingai antroje rungtynių pusėje mums tai nepadėjo.
Estijoje dar viena šventė. Kiek jums tai skaudus pralaimėjimas?
Prieš bet ką pralaimėti yra skaudu. Ar tai estai, latviai ar JAV. Šių rungtynių tiek nesureiškminu.
Ąžuolas Tubelis šiandien žaidė daugiau. Kaip vertinate jo žaidimą?
Gerai. Turėjome bėdų su aukštaūgiais, tad jis iš jų buvo šviežiausais ir daugiausiai gavo laiko.
Kodėl nepavyko kai kuriais momentais sutabdyti S. Vene?
Nežinau, ar nepavyko. Gal kažkur nesusikalbėjome. Įmetė jis laisvas tritaškį. Jis turi papildomą motyvaciją žaisti prieš lietuvius.
Ar Ą. Tubelio mobilumas gali būti jo pranašumas vasarą kovojant dėl vietos rinktinėje?
Gali būti. Jo mobilumas, gebėjimas žaisti per dvi pozicijas. Be abejo.
Kiek gynyboje reikėjo slėpti L. Lekavičių?
Jie pradžioje tuo naudojosi, bet tai buvo mūsų sprendimas, paskui pakeitėme jo tiesioginį konkurentą. Pabaigoje su tuo neturėjome daug problemų, tik pradžioje.
Žvelgiant į visą langą, išbandėte 15 žaidėjų. Kiek iš šių žaidėjų gali kabintis į pagrindinę rinktinę vasarą?
Dabar sunku pasakyti. Reikia atsiversti sąrašą ir paskaičiuoti. Yra Eurolygos žaidėjai ir kiti. Nežinau, dabar galiu tik spėti, bet aišku, kad kažkas pateks.
Kokias pamokas galima išsinešti iš šio lango?
Visų pirma, reikia ruoštis kiekvienoms rungtynėms. Šiandien tikrai nebuvo geriausia atmosfera žaisti, bet turėjome parodyti charakterį ir nenubėgti į krūmus. Reikia rodyti daugiau charakterio, daugiau komandiškumo, kai yra sunku.
Deividas Sirvydis iškrito dėl kojos traumos. Kiek laiko jis gali nežaisti? Ar tai rimta trauma?
Jam, kaip ir Margiriui Normantui, tie skausmai velkasi iš seniau. Čia jau daktaras ir klubas geriau pasakys, rinktinė padės. Bet jis ir Margiris negalėjo žaisti dėl panašių ilgalaikių, chroniškų, nedidelių skausmų, kurie peraugo į didesnius.
Edgaras Ulanovas ir Tomas Dimša buvo rezultatyviausi ir ėmėsi lyderystės puolime. Ar daugiausiai tai lėmė jų patirtis aukščiausiame lygyje?
Be abejo. Prie tokių rėkiančių tribūnų ne visi išlaiko šaltus nervus. O tie, kurie turi daugiau patirties, tiek Eurolygoje, tiek kitur, tai jiems šiandien geriau sekėsi.
Tomas Dimša sakė, kad po Belgrado niekas nebegali nustebinti atmosferos prasme. Ar jus nustebino estų garsus palaikymas?
Gera atmosfera. Estai norėjo šventę sau pasidaryti. Tik gaila, kad mes tos šventės nepagadinome.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!