Prancūzijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Open Saint-Breuc Armor Agglomeration“ vyrų teniso turnyre antradienį galingai startavo 32-ejų Ričardas Berankis (ATP-235). Geriausias Lietuvos tenisininkas pirmajame vienetų varžybų rate vos per 53 minutes 6:2, 6:0 atsirevanšavo 27-erių turkui Cemui Ilkeliui (ATP-231).

Pirmajame sete R.Berankio pranašumas nekėlė abejonių. Lietuvis trečiajame ir septintajame geimuose laimėjo varžovo padavimų serijas, o C.Ilkelis taip ir nesusikūrė nė vieno „break pointo“. Dar didesnę persvarą R.Berankis turėjo antrajame sete, kurį laimėjo „sausu“ rezultatu. Tuo tarpu C.Ilkelis vėl nepajėgė susikurti „break pointų“ ir tik šeštajame geime mėgino rimčiau priešintis R.Berankiui (40:40).

R.Berankis pirmą sykį įveikė C.Ilkelį ir atsirevanšavo už du pralaimėtus tarpusavio mačus. Pirmą sykį jie susitiko 2020 m. Dohoje (Kataras). Tąsyk ATP 250 serijos turnyre C.Ilkelis laimėjo rezultatu 6:2, 4:6, 6:2. Šiemet jų keliai susikirto sausio pradžioje ATP „Challenger“ turnyre Portugalijoje, kur C.Ilkelis vėl laimėjo po 3 setų kovos – 6:2, 5:7, 7:6 (7:3). Abu mačai vyko ant kietos dangos, ant jos vyksta ir šios savaitės turnyras Prancūzijoje.

2021 m. C.Ilkelis ATP vienetų reitinge buvo pasiekęs sau rekordinę – 144-ą – vietą. Praėjusio sezono įkarštyje turkas be teniso praleido pusketvirto mėnesio ir stipriai krito žemyn reitinge. Tiesa, 2022 m. pabaigoje C.Ilkelis jau demonstravo akivaizdų žaidimo progresą. ATP „Challenger“ turnyre Vilniuje turkas pasiekė finalą, o vėliau Slovakijoje nukeliavo iki pusfinalio.

Šių metų pradžioje minėtame ATP „Challenger“ turnyre Portugalijoje, kuriame C.Ilkelis eliminavo R.Berankį, turkas nukeliavo iki pat pusfinalio. Vėliau tą patį jis padarė ATP „Challenger“ turnyre Vilniuje. Dar geriau C.Ilkelis žaidė prieš savaitę ATP „Challenger“ turnyre Šveicarijoje, pasiekė finalą ir tik ten 4:6, 6:7 (5:7) krito prieš suomį Otto Virtaneną, kuris dar ketvirtfinalyje įveikė R.Berankį.

C.Ilkelis per karjerą 7 kartus žaidė ATP „Challenger“ vienetų turnyrų finaluose, bet laimėjo tik 1 iš jų. Nesisekė jam ir ITF turo finaluose – 4 pergalės per 18 mačų.

R.Berankis pelnė 7 ATP vienetų reitingo taškus ir 1165 eurus, o aštuntfinalyje susitiks su lenku Kacperu Zuku (ATP-257) arba kvalifikaciją įveikusiu prancūzu Mathiasu Bourgue (ATP-391).