Indian Velse triumfavęs Alcarazas tapo pirmąja pasaulio rakete

Indian Velse (JAV) sekmadienį baigėsi prestižinis ATP 1000 serijos „BNP Paribas Open“ vyrų teniso turnyras, kurio finale ispanas Carlosas Alcarazas 6:3, 6:2 patiesė Daniilą Medvedevą ir vėl tapo pirmąja planetos rakete.

Pirmajame sete C.Alcarazas anksti susikrovė 3 geimų pranašumą (3:0) ir be vargo išlaikė įgytą persvarą. Dar įspūdingiau ispanas sužaidė antrąjį setą. Jį C.Alcarazas pradėjo spurtu 4:0 ir vėl nesuteikė oponentui nė vieno „break pointo“.

„Man tai reiškia labai daug. Beprotiška vėl grįžti į ATP reitingo viršūnę ir kelti Indian Velso turnyro trofėjų į viršų. Myliu šį turnyrą. Čia puikiai praleidau laiką ir nuo pirmosios dienos jaučiau vietinių žmonių palaikymą. Pastarosios 10 dienų čia buvo nuostabios“,  sakė C.Alcarazas.

19-metis ispanas tapo jauniausiu visų laikų tenisininku, kuriam pavyko bent po kartą laimėti tiek ATP 1000 turnyrą Indian Velse, tiek ATP 1000 turnyrą Majamyje. Šie du turnyrai sudaro vadinamąjį „Sunshine Double“. C.Alcarazas tapo antru žaidėju po Rafaelio Nadalio, kuris laimėjo bent 3 ATP 1000 serijos turnyrus dar prieš 20-ąjį gimtadienį. Taip pat C.Alcarazas tapo antru jauniausiu Indian Velso turnyro nugalėtoju po Boriso Beckerio.

C.Alcarazui iš viso tai buvo 8-as laimėtas ATP turo vienetų turnyras per karjerą. Jam atiteko 1000 ATP reitingo taškų ir kiek daugiau nei 1,262 mln. JAV dolerių.

Pirmą vietą reitinge C.Alcarazas atėmė iš serbo Novako Djokovičiaus, kuris dėl nenoro skiepytis nuo covid-19 yra neįleidžiamas į JAV teritoriją. Dabar C.Alcarazas ruošiasi ginti titulą Majamyje. Jei jam to nepavyks padaryti, tada N.Djokovičius susigrąžins pirmą reitingo poziciją.

Pirmadienį taip pat nutrūko įspūdinga R.Nadalio serija. Traumą besigydantis ispanas reitinge iš 9-os vietos nukrito į 13-ą. Taip nutrūko 912 savaičių iš eilės serija, kuomet R.Nadalis laikėsi dešimtuke. Nė vienas kitas tenisininkas per istoriją nėra išbuvęs ATP reitingo dešimtuke bent 800 savaičių iš eilės.

ATP 1000 serijos vyrų teniso turnyro Indian Velse prizų fondą sudaro 8,8 mln. JAV dolerių.

Sekmadienį Indian Velse baigėsi ir tokio paties rango moterų turnyras. Finale po Kazachstano vėliava žaidžianti Elena Rybakina 7:6 (13:11), 6:4 pranoko neutralią atletę Aryną Sabalenką.