42
M. Blaževičius (Fotobankas/Erikas Ovčarenko)

Marekas Blaževičius sužaidė įspūdingas rungtynes, tačiau varžovų lyderių nesustabdęs Kauno „Žalgiris“ (3/17) patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje. 20-metis centras po mačo teigė, kad aikštėje jaučiasi vis geriau.

42

Jure Zdovco auklėtiniai namie 78:94 (19:21, 28:26, 13:17, 18:30) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (10/12).

„Žalgiris“ nesulaikė „Maccabi“ gynėjų – Jamesas Nunnally sukratė net 32 taškus (6/7 dvit., 6/7 trit., 2/2 baud.), Scottie Wilbekinas 20 (5/7 trit.).

Po mačo J. Zdovcas pabrėžė minkštumą gynyboje ir laiku neišnaudotas pražangas, o jam pritarė ir M. Blaževičius.

„Neišnaudojome komandinių pražangų. Reikėtų pradėti nuo to, savo klaidų, lengvų taškų. Leidome lyderiams įsijausti“, – teigė jis.

Pats centras užfiksavo asmeninius taškų ir naudingumo balų rekordus Eurolygoje.

Starto penkete mačą pradėjęs M. Blaževičius žaidė 26 minutes, per kurias pelnė 20 taškų (7/11 dvit., 6/6 baud.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Manau, kad puolimo skaityme, – paklaustas, kur labiausiai patobulėjo, atsakė M. Blaževičius. – Yra situacijų, kur galiu geriau daryti, bet yra ramybė puolime, nėra panikos gavus kamuolį. Yra pasitikėjimas, pasitikėjimas ir iš komandos draugų. Dar reikia patobulinti gynybą, bet ir ten esu patobulėjęs nuo sezono pradžios“.

Antro kėlinio viduryje M. Blaževičius po dvitaškio su pražanga išreiškė emocijas Derrickui Williamsui į veidą, o šis stumtelėjo lietuvį ir užsidirbo nesportinę pražangą.

Tiesiog, nesusirinko daug žmonių ir reikėjo juos užvesti. Geras epizodas ir tiesiog išreiškiau emocijas“, – epizodo nesureikšmino M. Blaževičius.

„Žalgiris“ žaidė pirmas namų rungtynes Eurolygoje po 50 dienų pertraukos, tačiau žiūrovai komandos nepasiilgo. Jie neužpildė net trečdalio arenos – lankomumas tesiekė 4863 žiūrovus.