• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vytautas Strolia į Pekino žiemos olimpiadą atvyko būdamas geros sportinės formos. Į pasaulio biatlono elitą įskriejęs 29-erių lietuvis šį sezoną demonstruoja aukštus ir stabilius rezultatus, o pasaulio taurės varžybose buvo per žingsnį nuo prizininkų pakylos.

Vytautas Strolia į Pekino žiemos olimpiadą atvyko būdamas geros sportinės formos. Į pasaulio biatlono elitą įskriejęs 29-erių lietuvis šį sezoną demonstruoja aukštus ir stabilius rezultatus, o pasaulio taurės varžybose buvo per žingsnį nuo prizininkų pakylos.

REKLAMA

V. Strolia įspūdingais rezultatais džiugino šeštajame šių metų pasaulio taurės varžybų etape Rūpoldinge (Vokietija). Sprinto lenktynėse jis užfiksavo geriausią visų laikų Lietuvos biatlonininkų rezultatą ir užėmė 4-ą vietą. Iki medalio jį skyrė vos tik pusantros sekundės. Persekiojimo varžybose jis buvo 5-as.

Neveltui V. Strolia Pekine yra vienas įdomiausių olimpiečių ir vienas tų, iš kurio galima tikėtis gana gero rezultato.

Biatlonininkas kartu su kitais komandos nariais pluša treniruotėje ir ruošiasi pirmajam startui antradienį, kai stos prie 20 kilometrų asmeninių lenktynių starto linijos.

REKLAMA
REKLAMA

V. Strolia po šeštadienio treniruotės sutiko pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais iš žiemos olimpinių žaidynių.

„Pirmasis įspūdis toks, kad šalta ir vėjuota. Tai galbūt tokie didžiausi niuansai. Trasa kaip trasa, visos jos baltos, snieguotos ir slidžios. Aišku faktas, kad trasoje yra sunkesnių vietų, yra lengvesnių, bet daugiausiai įtakos turbūt turės vėjas. Tačiau visko prisitaiko, kadangi juk visiems sąlygos vienodos“, – pasakojo V. Strolia.

REKLAMA

Plačiau  interviu.

Ar toks stiprus vėjas buvo visą laiką jums jau būnant čia?

Visą laiką buvo tas vėjas. Panašiai, kaip šiandien, gal net ir dabar gūsiai netgi didesni buvo momentais. Visada vėjuota. Net šaudykloje vėliavėlės visuomet horizantolioje padėtyje. Gal bus geriau, bet keturios dienos kol kas vėjas stiprus labai.

Kaip sekasi aklimatizacija?

Man asmeniškai su miego režimu visiškai nieko nėra. Nėra tas ir skirtumas valandų didelis tarp Lietuvos ir Kinijos (šešios,- aut. past.).Tad dėl laiko tikrai didelio blogio nėra, nes kokias tris valandas pasukome į priekį nuo Europos kai atskridome.

REKLAMA
REKLAMA

Tad palyginus lengvai man viskas, jau kelionės metu bandžiau prisitaikyti. Dabar tik dėl savijautos reikia kažkiek laiko įsivažiuoti, nes kol kas dar sunkoka. Vakar buvo labai sunki diena, šiandien jau šiek tiek lengviau, bet čia gal ne aklimatizacija, gali būti tas šaltis ar tiesiog vėjas. Galbūt tai turi įtakos, bet šiaip viskas gerai.

Kai kurie užsienio sportininkų jau skundėsi maitinimo ir gyvenimo sąlygomis. Kaip jums?

Šioje vietoje nesu išrankus, tai man viskas idealiai. Neturiu visiškai kuo skųstis.

Jums pačiam tai bus jau trečiosios olimpinės žaidynės. Kiek jos skiriasi nuo prieš tai buvusių, aišku, išskyrus dalykus susijusius su pandemija?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitokios kaip sportininkui, žmogui, nes jau esu subrendęs, tad šiek tiek kitaip galvoji. Tačiau olimpinės žaidynės yra olimpinės. Svarbus renginys, bet ties tuo nesistengiu koncentruotis. Aišku tas svarbu, bet bandau tiesiog išlaikyti įprastą varžybų ritmą, kaip ir pasaulio taurėje etapai ir t.t.

Stengiuosi daryti tą patį darbą ir labai nesureikšminti olimpinių žaidynių statuso, kadangi vėliau galiu pasidaryti meškos paslaugą.

Pastaruoju metu demonstravote labai gerus rezultatus pasaulio taurėje. Natūralu, kad esate vadinamas ir favoritu. Ar tai neprideda papildomo spaudimo?

REKLAMA

Ne. Aš sakau, kad tegul kiti deda tas etiketes, kokias nori, bet aš žinau, kad čia yra biatlonas, pas patį didelio pastovumo dar nėra. Be to, vėjuota čia, dar ta savijauta, tai gali viskas būti priešingai. Visko juk nutinka trasoje.

Tad ir pats sau neklijuoju jokių etikečių, nes gali įvairiai čia būti. To favorito statuso pats asmeniškai tikrai nesureikšminu, tiesiog ruošiuosi startui.

Olimpiadoje vis pasigirsta teigiamų koronaviruso atvejų ir tarp olimpinių čempionų kitose sporto šakose. Ar pas biatlonininkus buvo tokių atvejų?

REKLAMA

Man asmeniškai tai neteko girdėti. Reikėtų turbūt trenerio paklausti, nes sakė, kad tikrai yra. Buvo kalbų, kad norvegas Johannesas Thignesas Bø turėjo artimą kontaktą, bet jau lyg ir viskas gerai.

Ar į Kiniją atsivežėte savo medaus?

Taip, atsivežiau, mažą stiklainiuką. Bet treneris jau prašė, tad atidaviau jam.

Namuose liko žmona su mažąja dukrele. Kiek pavyksta per nuotolį su jomis pabendrauti, susisiekti?

Tai, kad kiekvieną dieną kalbamės. Buvo bent valandos skambutis kasdien, juk norisi ir pačiam pabendrauti, senokai matėmės, tiesiog pakalbėti. Ir kartu reikia, bet ir noriu, nes yra dienos režimo punktas paskambinti šeimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galbūt šios jūsų žaidynės skiriasi ir tuo, kad dabar yra papildomo noro stengtis dėl šeimos? Dar vienas stimulas?

Teisingai. Jau net dukra supranta, televizoriuje mane pamato. Atpažįsta ir mojuoja. Tikrai labai smagu. O šiais metais ir televizijos ekranuose kažkiek daugiau matomas esu. 

Visus svarbiausius olimpinių žiemos žaidynių startus stebėkite per TV3, TV6 ir naujienų portale tv3.lt, o karščiausios naujienos, rezultatai ir transliacijos – specialiame tv3.lt polapyje – https://www.tv3.lt/pekinas2022 .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų