Prieš žūtbūtinį mūšį „Pieno žvaigždėms“ kirto įtemptas tvarkaraštis

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ dar trečiadienį turėjo sunkų mūšį FIBA Europos taurėje, o jau penktadienį žais žūtbūtines rungtynes Lietuvoje. Pasvaliečiai 19 val. Alytuje surems ginklus su „Dzūkija“. Pergalės kaina – patekimas į „Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyrą.

Tačiau rungtynių išvakarėse aštuntosios vietos turnyro lentelėje siekis ir pergalė Dzūkijoje dar nekirbėjo „Pieno žvaigždžių“ mintyse. Pasvaliečiams svarbiausia atgauti jėgas po varginančios dvikovos su Zagrebo „Cibona“.

„Dar net nespėjome pajausti tos rungtynių įtampos. Grafikas – nepalankus, – LKL.lt prisipažino „Pieno žvaigždžių“ treneris M.Šernius. – Tos rungtynės penktadienį atkeltos ne dėl mūsų kaltės, o labiau „Dzūkijos“ prašymu. Bet jos mums labai nepatogiu metu. Po mačo su „Cibona“ turime atsigauti tik vieną vakarą“.

Nors dzūkai LKL čempionate turi tik dvi pergales, pastaruoju metu alytiškiai demonstruoja vis geresnę formą ir medžioja trečiąją pergalę.

Alytuje yra vargęs ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, išsigelbėjęs tik po pratęsimo. Todėl „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų laukia duobėtas kelias „Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro link.

REKLAMA

„Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyras vyks vasario 19 – 21 dienomis Vilniuje, kur dėl 100 tūkstančių eurų prizinio fondo kausis aštuonios geriausios LKL ekipos, o be geriausių šalies ekipų rungtynių žiūrovai taip pat išvys tradicines „LKL žvaigždžių dienos“ rungtis bei įspūdingą šou programą.

Jau aiškios trys turnyro poros, o pasvaliečiai paskutinieji gali įšokti į benuvažiuojantį „Karaliaus Mindaugo taurės“ traukinį ir sudaryti ketvirtfinalio porą su Kauno „Žalgiriu“.

Prieš žūtbūtinę dvikovą pasvaliečiams – LKL.lt pokalbis su M.Šerniumi.

– Pirmojoje tarpusavio dvikovoje Pasvalyje nugalėjote „Dzūkiją“ 15 taškų skirtumu. Bet nuo to laiko „Dzūkija“ gerokai pasikeitė, ar ne?

– Nors žaidėjai tie patys, jie tada dar tik buvo pasipildę naujokais. Jie dar nebuvo susiklijavę, treneris buvo davęs didelį fizinį krūvį, o mes pasinaudojome namų pranašumu.

– Koks pagrindinis kelias į pergalę?

– Išskirčiau alytiškių kovingumą. Jie pastarąsias rungtynes labai gerai kovoja. Ir jei varžovai yra nepasiruošę kautis nuo pradžių, su „Dzūkija“ turi problemų. Didžiausia jų jėga po krepšiu yra Adamas Lapeta. Taip pat stiprūs gynėjai Lekavičius, Gustas ir Eitutavičius. Tai patyrė ir protingi krepšininkai.

– Pastarąjį mėnesį „Pieno žvaigždes“ papildė du gynėjai – Dovydas Redikas, vėliau – ir Derrickas Low. Ar jie jau spėjo apsiprasti su komanda?

– Tai du labai skirtingi žaidėjai, atliekantys skirtingus vaidmenis. Dovydas papildo Low gynyboje. Rediko užduotis – imti varžovų lyderius, kurie kuria, spausti kamuolį, žaisti vienas prieš vieną. Low dar reikia įdėti daug pastangų, norint susipažinti su europietiško krepšinio specifika. Jis to mokosi. Tai yra gana protingas krepšininkas, bet dar jam reikia laiko. Jeigu stengsis, jis mums padės.

Apie jo sugebėjimus puolime net nekalbu. Jis yra labai aukšto lygio ir varžovams pridaro problemų.

– Giedriaus Staniulio sugrįžimas tapo geru impulsu komandai?

– Su kiekvienomis rungtynėmis jis duoda vis didesnę paraišką grįžti į pagrindinio vidurio puolėjo poziciją. Jeigu žais su tokia energija, atkovos kamuolius, pelnys taškus, ta paraiška bus patvirtinta.

REKLAMA

– Ne kartą po rungtynių minėjote, kad žaidėjams trūksta kovingumo, kuriuo jie nusileidžia priešininkams. Kame problema?

– Didžiausia problema ta, kad sezono metu mūsų sudėtyje dažnai kažkas keičiasi, todėl gynyboje atsiranda nesusikalbėjimas. Tam tikrose situacijose kažkas užmiega ir toliau atsiranda tas nepasitikėjimas. O tai tęsiasi ir persikelia į kitas rungtynes, kol gerai nesusiginame. Taip ir prarandame tuos taškus, kurių neturėtume barstyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų