REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marius Žiūkas daug metų sportinio ėjimo varžybose nebuvo gavęs nuobaudos minučių, bet Tokijuje šios smogė skaudžiai ir sugriovė viltis pasiekti asmeninį rekordą.

Marius Žiūkas daug metų sportinio ėjimo varžybose nebuvo gavęs nuobaudos minučių, bet Tokijuje šios smogė skaudžiai ir sugriovė viltis pasiekti asmeninį rekordą.

REKLAMA

Apie 800 kilometrų nuo Tokijo esančiame Sapore vykusiose vyrų 20 km distancijos varžybose M. Žiūkas užėmė 33 vietą tarp 57 dalyvių, nuotolį įveikęs per 1 val. 27 min. 35 sek.

36-erių lietuvis taikėsi ir į geresnį rezultatą, bet viską sujaukė gautos baudos minutės.

„Rezultatas manęs netenkina, nes norėjosi geriausio asmeninio rezultato olimpinėse žaidynėse. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai jaučiausi pasiruošęs geriausiai iš tiek, kiek teko dalyvauti. Patirtis davė savo ir olimpinis ciklas buvo sėkmingiausias rezultatų prasme, jaučiausi psichologiškai nusiteikęs pakovoti ir iškovoti geresnę vietą.

Pagrindinis nusiylimą keliantis dalykas buvo dvi baudos minutės, kurias gavau dėl ėjimo technikos, kuri teisėjams nepasirodė pati geriausia. Dėl to rezultatas dviem minutėmis prastenis ir tas mane bloškė į rikiuotės pabaigą pirmame distancijos trečdalyje. Reikėjo sukaupti psichologines ir fizines jėgas, nenuleisti rankų ir sukovoti iki galo. Tą tikrai padariau ir bent tuo galiu pasidžiaugti.

REKLAMA
REKLAMA

Visa strategija suveikė ir apmaudžiausia dėl baudos minučių“, – savo pasirodymą vertino M. Žiūkas.

Jis 2008 m. Pekine buvo 35-tas, 2012 m. Londone – 38-tas, o 2016 m. Rio de Žaneire – 26-tas.

„Gavau tris įspėjimus dėl kurių esi sustabdomas. Tai kainavo labai brangiai.

Būčiau dešimt pozicijų aukščiau plius minus, tai gal būtų pavykę iškovoti aukščiausią vietą žaidynėse. Bet po pietų šaukštais nereikia mosikuoti. Tokios yra taisyklės ir reikia žiūrėti techniką ir dirbti, kad teisėjai neturėtų dėl ko prikibti. Paskutinius penkerius šešerius metus neturėjau gavęs tokių nuobaudų. Treniruotėse tam neskyriau daug dėmesio ir tai brangiai kainavo“, – pripažino jis.

Olimpiniu čempionu tapo žaidynių debiutantas italas Massimo Stano (1 val. 21 min. 5 sek.), sidabrą ir bronzą iškovojo japonai – Koki Ikeda (1 val. 21 min. 14 sek.) ir Toshikazu Yamanishi (1 val. 21 min. 28 sek.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų