Justinas Kinderis įspūdingai startavo šiuolaikinės penkiakovės varžybose Tokijuje ir pripažino, kad pats į viską reagavo emocingai, todėl reikėjo stipriai dirbti su savimi.

Fechtavimo rungtyje jis laimėjo 24 kovas ir payrė 11 pralaimėjimų – tai leido surinkti 244 tšk. ir dalintis 3-4 vietas su britu Josephu Choongu.

Fechtavimo rungtį laimėjo rusas Aleksandras Lifanovas – 250 tšk.

„Jaučiuosi emocingai – buvo darbas su savimi, rezultato nematymas. Stengiausi užsidengti ir ausis, kai jie buvo pranešinėjami, nežiūrėti į švieslentę – nori nenori akys iš pradžių bėgiojo, kol įprato nežiūrėti“, – po rungties kalbėjo 34-erių olimpietis.

J.Kinderio rezultatas galėjo būti dar geresnis – kovoje su Lenkijos atstovu galimai buvo neteisingai užfiksuotas įdūrimas. Lietuvis bandė apeliuoti, bet teisėjai savo sprendimo nepakeitė.

„Vieną kovą manau, kad net nepralošiau – bet tą pamirškime. Ta kova su lenku mane net mobilizavo“, – per daug nesielvartavo J. Kinderis.

Penktadienį vyrai turės poilsio dieną, o šeštadienį jų lauks visos kitos rungtys – plaukimas, papildomas fechtavimo etapas, jojimas ir kombinuota bėgimo bei šaudymo rungtis.

„Čia tik pradžia – penkiakovė tokia nenuspėjama sporto šaka, kad prognozuoti sudėtinga“, – į tolimesnes rungtis neskubėjo žvelgti jis.

J. Kinderiui tai – jau trečios olimpinės žaidynės. Londone jis užėmė 8-ąją vietą, Rio de Žaneire liko 34-as.