• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę „Nemuno žiedo“ trasoje avariją patyrus Lietuvos plento žiedo čempionui Šarūnui Pladui žiniasklaidoje imta spekuliuoti dėl incidento aplinkybių. Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) skelbė, kad avarija įvyko treniruotės metu, o po jos sunkiai susižalojęs sportininkas iškart buvo išvežtas su greitąja į Kauno klinikas.

Šią savaitę „Nemuno žiedo“ trasoje avariją patyrus Lietuvos plento žiedo čempionui Šarūnui Pladui žiniasklaidoje imta spekuliuoti dėl incidento aplinkybių. Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) skelbė, kad avarija įvyko treniruotės metu, o po jos sunkiai susižalojęs sportininkas iškart buvo išvežtas su greitąja į Kauno klinikas.

REKLAMA

Nelaimingas atsitikimas įvyko laisvosios LMSF treniruotės metu, todėl medikai trasoje budėti neprivalėjo. 

Sportininkas trasoje važiavo įprastu lenktyniniu motociklu

Kalbėta, kad dėl avarijos kalta technika, esą Š. Pladas trasoje galėjo važiuoti savadarbiu motociklu, tačiau Lietuvos motociklų sporto federacijos vadovė Giedrė Leskauskienė tokią informaciją paneigė.

Šeštadienį išplatintame pranešime spaudai LMSF pranešė, kad „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje šalies čempionas treniravosi pagal taisykles. 

REKLAMA
REKLAMA

„Reaguodami į socialinėje erdvėje pasirodžiusią klaidingą informaciją, informuojame, kad 2024 m. gegužės 7 d. 17-20 val. laikotarpiu „Nemuno žiedo“ trasoje pagal tarp Lietuvos sporto centro ir Lietuvos motociklų sporto federacijos pasirašytą naudojimosi sporto infrastruktūra paslaugos suteikimo sutartį kandidatams į motociklų sporto rinktinę yra suteikta galimybė 3 valandas savarankiškai, neatlygintinai naudotis „Nemuno žiedo“ trasa – savo nuožiūra, pagal individualius sportinio pasirengimo planus treniruotis.

REKLAMA

„Nemuno žiedo“ trasoje savarankiškai treniruotis gali tik kandidatai į motociklų sporto rinktinę, kurių sąrašas yra patvirtintas Lietuvos motociklų sporto federacijos Tarybos.

Sportininkas, Šarūnas Pladas, yra įtrauktas į anksčiau minėtą sąrašą. Sportininkų, kurie gali savarankiškai (individualiai) treniruotis „Nemuno žiedo“ trasoje, teisės ir pareigos yra apibrėžtos sportininko su Lietuvos motociklų sporto federacija pasirašytoje naudojimosi „Nemuno žiedo“ trasa sutartyje.

REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pagal anksčiau minėtą su Lietuvos sporto centru pasirašytą sutartį yra patvirtintas grafikas (data ir valandos), kada kandidatai į motociklų sporto rinktinę gali savarankiškai treniruotis „Nemuno žiedo“ trasoje. Tuo laikotarpiu trasoje nėra organizuojami jokie renginiai“, – rašoma LMSF svetainėje.

Tiksli avarijos priežastis dar nežinoma

Žiniasklaidoje imtos kelti versijos, kad Kačerginės trasoje sportininkas avariją patyrė dėl techninio motociklo gedimo, o TV3 žinių žiniomis, sportininkui Kauno klinikose buvo sukelta dirbtinė koma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„2024 m. gegužės 7 d. anksčiau minėtos treniruotės metu kandidatas į motociklų sporto rinktinę, plento žiedo pasididžiavimas Šarūnas Pladas patyrė avariją.

Tikslios informacijos, dėl kokios konkrečios priežasties (ar tai techninė vairuotojo motociklo problema, ar tai motociklo nesuvaldymas, nepasirinkus tinkamo greičio konkrečioms vairavimo sąlygoms ar dėl kitos priežasties) krito sportininkas Šarūnas Pladas, Lietuvos motociklų sporto federacija neturi. Šiuo metu yra vykdomas tyrimas, dėl kokių priežasčių įvyko nelaimė. Oficiali priežastis nėra išaiškinta ir patikslinta, dėl to kitų fizinių asmenų socialinėse medijose skleidžiama informacija ir priežastys – nėra tikslios. Lietuvos motociklų sporto federacija gavusi tikslią tyrimo informaciją, žiniomis pasidalins su bendruomene.

REKLAMA

Šarūnas Pladas yra gydomas ir prižiūrimas Kauno Klinikose. Šarūno Plado šeimos prašymu jo sveikatos būklės nekomentuojame, dėl to prašome tiek žiniasklaidos atstovų, tiek motociklų bendruomenės ir kitų susirūpinusių žmonių gerbti Šarūno Plado šeimos norą ir palaikyti juos šiuo ypatingai sunkiu laikotarpiu.

Kviečiame visus siųsti teigiamas mintis ir palaikymą Šarūno Plado šeimai, ir linkėti kuo daugiau stiprybės greičiausiam Baltijos šalių plento žiedo sportininkui“, – rašoma federacijos pranešime. 

REKLAMA

Apie avariją buvo pranešta ir Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įvykių suvestinėje.

„Gegužės 7 d. apie 18.15 val. Kauno r., Gaižėnėlių k., lenktynių trasoje, treniruotės metu, vyras (gim. 1979 m.) nesuvaldė savadarbio lenktyninio motociklo ir nuo jo nukrito. Per eismo įvykį nukentėjo motociklo vairuotojas, kuris paguldytas į ligoninę. Surinkta medžiaga pagal LR BK 139 str. 1 d.“, – rašoma policijos komisariato pranešime.

Š. Pladui priklauso „Nemuno žiedo“ ir Latvijos „Bikernieki“ žiedo greičio rekordai (600cc klasėjė). Jis taip pat yra pirmas Baltijos šalių atstovas, dalyvavęs Pasaulio plento žiedo lenktynių čempionate 2015 m. Ispanijoje.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų