Astanoje (Kazachstanas) vykstančiame elitiniame „Grand Slam“ serijos dziudo turnyre Lietuvai sidabro medalį iškovojo Miglė Dudėnaitė.

Moterų svorio kategorijoje iki 78 kg lietuvė po burtų pateko tiesiai į aštuntfinalį, kuriame pralaimėjo lenkei Beatai Pacut-Kloczko. Lenkė šioje kovoje buvo įspėta sykį, o lietuvė – 3 kartus.

Prieš tą pačią varžovę lietuvė kovojo ir praėjusią savaitę „Grand Slam“ turnyre Dušanbė (Tadžikistanas). Tąkart lenkė kovos pradžioje užsidirbo įspėjimą, bet vėliau pelnė „Waza-ari“ įvertinimą ir įgytą pranašumą išlaikė iki kovos pabaigos.

28-erių lenkė prieš 3 metus tapo Europos čempione. 2022 m. B.Pacut-Kloczko laimėjo pasaulio čempionato bronzą.

Astanoje iš viso kovėsi 450 sportininkų iš 84 valstybių.