Po FIBA grasinimų išmesti rinktinę iš olimpiados aukojamas Vilniaus „Lietuvos rytas“ Klubo komentaras

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto nariai trečiadienį absoliučia dauguma balsavo už Lietuvos krepšinio klubų, pasirinkusių dalyvauti „Euroleague Commercial Assets” (Eurolygos) rengiamame Europos taurės (Eurocup) turnyre, suspendavimą oficialiose Lietuvos krepšinio lygose.

121

„Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis komitetas nutaria suspenduoti Lietuvos krepšinio klubus, kurie sudarys arba vykdys sutartis su „Euroleague Commercial Assets” ar su ja susijusiais asmenimis ir žais Eurolygos Europos taurės turnyre, iš Lietuvos oficialių krepšinio lygų už Federacijos įstatų 5.2.2 ir 5.2.7 punktų, Federacijos Etikos ir drausmės kodekso 8 str. 14 ir 15 punktų ir FIBA nustatyto draudimo nesilaikymą”, – sakoma LKF vykdomojo komiteto nutarime, priimtame po balsavimo apklausos būdu raštu.

(121 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno „Žalgiris“ vs Vilniaus „Lietuvos rytas“: pirmenybių lyderių kaktomuša

Skubus balsavimas dėl šių sankcijų surengtas atsižvelgiant į pasikeitusią situacijai ir gavus iš FIBA naujausios informacijos dėl grėsmės Lietuvos vyrų rinktinei netekti teisės žaisti jau šių metų Olimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

Pagal šią informaciją Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė praras teisę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir FIBA organizuojamuose čempionatuose, jei nesiims skubių papildomų priemonių įvykdyti „FIBA Europe” valdybos sprendimą, draudžiantį savo lygoms ir klubams sudaryti ir / ar vykdyti sutartis su Eurolyga ar bet kokiu su ja tiesiogiai ar netiesiogiai susijusiu asmeniu.

Tai būtų padaryta jau ateinantį savaitgalį Miunchene per FIBA valdybos susirinkimą.

LKF antradienį, kaip prašė FIBA, nusiuntė laišką dėl savo pozicijos. Jame LKF informavo FIBA, kad jos pozicija nesikeičia, LKF, kaip FIBA narė, palaiko FIBA poziciją ir įpareigoja Lietuvos krepšinio klubus dalyvauti FIBA rengiamose varžybose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų