Vos prasidėjus antram kėliniui Kazys Maksvytis minutės pertraukėlės metu savo auklėtinių klausė, kur jie paliko vyriškumą – galiausiai mūsiškiai sugebėjo beveik panaikinti 17 taškų deficitą, bet patyrė pirmąjį pralaimėjimą atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (5/1) paskutinėse pirmojo atrankos etapo F grupės rungtynėse 72:83 (13:23, 19:22, 20:16, 20:22) nusileido Čekijai (3/3).

Lietuvos rinktinei 16 taškų (3/6 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud.) pelnė Ignas Brazdeikis – visus juos antroje mačo pusėje.

Mačas vyko sausakimšoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Jį stebėjo daug pažįstamų veidų – Jonas Valančiūnas, Rokas Jokubaitis, Jonas Mačiulis, Artūras Gudaitis ir kiti.

Nepaisant to, kad lietuviai jau buvo užsitikrinę vietą kitame atrankos etape, mačias su Čekija turėjo didelę vertę – kiekviena pergalė iškovota pirmame etape skaičiuosis ir antrame.

Šiame lietuvių lauks Prancūzija, Vengrija ir Juodkalnija. Čekams ši pergalė garantavo žaidimą kitame etape.

Čekija uostamiestyje dominavo beveik viso mačo metu – Lietuva pirmaujančia ekipa buvo vos 52 sek., o visą likusį laiką pirmavo svečiai.

Antro kėlinio viduryje jie susikrovė rekordinį 17 taškų pranašumą (17:34) ir atrodė kaip tikrieji aikštės šeimininkai.

Iki pertraukos lietuviams pavyko kiek sumažinti deficitą, dėka Tomo Dimšos ir Gyčio Masiulio tritaškių, bet jis vis tiek liko dviženklis.

Į kovą sugrįžti padėjo galingas trečio kėlinio startas – 10:0. Dar labiau lietuvius užkūrė Ignas Brazdeikis – pirmoje mačo pusėje nė taško nepelnęs puolėjas smeigė du tritaškius, pridėjo prasiveržimą ir lietuvių deficitas tesiekė tašką – 49:50.

Emocijas nuramino Tomašo Satoranskio tritaškis, Tomašo Kyzlinko „du plius vienas“ ir svečiai po truputį vėl atitrūko – prasidėjus paskutiniam ketvirčiui komandas ir vėl skyrė dviženklis skirtumas (65:55).

Ketvirto kėlinio viduryje tas pats Tomašų duetas nedavė ramybės lietuviams ir sugrąžino varžovams beveik visą turėtą pranašumą – 71:55.

Per likusį laiką lietuviams nepavyko pavyti varžovų ir buvo patirtas pralaimėjimas. Negana to, Lietuva patyrė pralaimėjimą didesniu skirtumu nei buvo iškovojusi pergalę pirmose rungtynėse. Antrojo etapo grupėje komandos pateks į tą pačią grupę, todėl tai gali būti svarbus faktorius.

K. Maksvyčio auklėtiniai pirmajame tarpusavio mače čekus praėjusių metų lapkritį išvykoje įveikė 74:66.

Antrasis atrankos langas startuos rugpjūčio pabaigoje.

Lietuva: I. Brazdeikis 16, M. Grigonis 11 (9 rez. perd.), G. Masiulis 10, L. Birutis 9, T. Dimša 8, M. Echodas 7, E. Žukauskas 4, K. Lukošiūnas ir T. Sedekerskis po 3, A. Velička 1, G. Radzevičius ir D. Sabeckis po 0.

Čekija: T. Satoranskis 21, T. Kyzlinkas 18, P. Auda 14, D. Jelinekas 10.