REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekino žiemos žaidynės jau visai ne už kulnų. Po savaitės vyks atidarymo ceremonija, o pirmosios delegacijos bei sportininkai jau po truputį renkasi į Kinijos sostinę.

Pekino žiemos žaidynės jau visai ne už kulnų. Po savaitės vyks atidarymo ceremonija, o pirmosios delegacijos bei sportininkai jau po truputį renkasi į Kinijos sostinę.

REKLAMA

Lietuvos komandą sudarys 13 sportininkų. Tačiau be jų, delegacijos ar žiniasklaidos atstovų Pekine darbuosis ir dar vienas puikiai pažįstamas veidas – penkiakovininkas Justinas Kinderis.

Pats triskart kaip sportininkas vasaros olimpiadoje dalyvavęs J. Kinderis žiemos žaidynėse jau kaip ne atletas darbuosis antrą kartą.

Jis tam tikrų užduočių turėjo ir 2018 m. Pjogčange. Šįsyk jo darbo pobūdis šiek tiek skirsis, kadangi Pekine jis kuruos fotografus biatlono trasoje.

„Prieš ketverius metus daugiau pats dariau darbus, kuriuos man pasakydavo, kad reikia atlikti. Galbūt daugiau už savanorių darbą buvau atsakingas. O dabar bus konkrečiai viskas – nuo tada, kai jis išlipa iš autobuso iki tada, kai persiunčia visas nuotraukas“, – TV3 sporto žinių vedėjai Patricijai Užienei sakė sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal pirminį planą, atvykęs į Pekiną J. Kinderis turėjo karantinuotis tris savaites, tačiau užteko atlikti daugiau koronaviruso testų.

„Pas mus viešbutyje buvo vienas atvejis virtuvėje, tai 50 žmonių evakavo, suvažiavo gal 20 ar 30 greitosios medicinos pagalbos automobilių ir visą personalą pakeitė. Atrodė, kad įvyko teroristinis išpuolis, nes,atvykus į viešbutį nebuvo net kur autobusui įvažiuoti“, – sakė J. Kinderis.

REKLAMA

LTOK delegacijos vadovė Agnė Vanagienė tikino, kad žaidynės vyks gana griežtomis sąlygomis.

„Žaidynės vyks griežtu „burbulo“ principu. Visas techninis personalas ar delegacija gyvens tik „burbule“, kad būtų kuo mažesnis sąlytis su kitais“, – tikino ji.

Nerimą kelia asmens duomenų saugumas. Kai kurie kibernetinės saugos specialistai pirštu beda į programėlę, kuri yra privaloma į Pekina vykstančiais sportininkams, delegacijoms ar žiniasklaidos atstovams, esą ji gali turėti rimtų šifravimo spragų.

REKLAMA
REKLAMA

Štai Nyderlandai savo delegacijai rekomendavo nesivežti asmeninių telefonų, o išdalino kitus, kuriais naudosis išskirtinai tik Kinijoje.

Nors Kinijos ir Lietuvos politiniai santykiai šiuo metu įkaitę, A. Vanagienė tikisi, kad kinai laikysis principo nesieti sporto su politiką.

„Tikrai tikime, kad olimpiada bus apolitiška. Manau, kad Kinijos olimpinis komitetas darysi viską, kad parodytų pasauliui, kaip gali būti gerai surengtos žaidynės tokiomis sudėtingomis sąlygomis“, – sakė LTOK misijos Pekine vadovė A. Vanagienė.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali olimpiados transliuotoja Lietuvoje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų