Antverpene (Belgija) antradienį startavo pasaulio moterų 3x3 krepšinio čempionatas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos rinktinė (Monika Grigalauskytė, Kamilė Nacickaitė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė). Mūsiškės pirmenybes pradėjo dviem pergalėmis.

Pirmose A grupės rungtynėse dar kiek anksčiau šiandien lietuvės po permainingos kovos 21:14 nugalėjo japones.

Abi rinktinės rungtynių pradžioje strigo puolime. Sužaidus beveik 3 min. jos kartu tebuvo pelniusios 5 taškus. Tuomet tolimą metimą pataikė M.Petrėnaitė ir padėjo lietuvėms kiek atitrūkti (5:2). Po minutės iš toli pataikė ir K.Nacickaitė, suteikdama lietuvėms rekordinę persvarą (9:5). Įsibėgėjusios lietuvės čia pat pelnė dar 3 taškus be atsako (12:5). Visgi, japonės taip lengvai nepasidavė ir kantriai vijosi lietuves (15:13).

Tuomet G.Šulskė pataikė vieną baudą, K.Nacickaitė tiksliai atakavo iš toli ir lietuvės vėl atitrūko (18:13). Mūsiškėms netgi pavyko surinkti 21-ą tašką, kai M.Grigalauskytė paskutinėmis sekundėmis suklaidino varžoves ir pataikė netrukdoma iš po krepšio.

Lietuva: K.Nacickaitė 10 taškų, G.Šulskė 6, M.Petrėnaitė 3 (5 atkovoti kamuoliai), M.Grigalauskytė 2 (9 atkovoti kamuoliai).

Japonija: M.Yamamoto 7, S.Mawuli 5 (6 atkovoti kamuoliai), M.Nagata 2.

Antrajame grupės mače popiet lietuvės po pratęsimo 18:16 pranoko pasaulio reitingo lyderes vokietes.

Tris geriausias pasaulio žaidėjas pagal reitingą (Sonja Greinacher, Luana Rodefeld ir Svenja Brunckhorst) turinčios vokietės mačą pradėjo geriau (0:3). Netrukus vokietės buvo priverstos pakeisti Leonie Fiebich.

Po kontakto su K.Nacickaite vokietei iš nosies pasipylė kraujas. Pavyti varžoves lietuvėms pavyko įpusėjus rungtynėms (9:9). Deja, tuomet sekė prasta mūsiškių atkarpa. Lietuvės 3 min. nepelnė nė taškų, o vokietės per tą laiką gerokai atitrūko (9:14). Lietuvių viltis pabandė atgaivinti K.Nacickaitė.

Ji pataikė fantastišką tolimą metimą su pražanga. Tai buvo vokiečių 7-a pražanga, todėl K.Nacickaitė metė 2 baudas ir neklydo (13:15). Tuomet tolimą metimą „smeigė“ ir M.Petrėnaitė, o lietuvės stebuklingai atsitiesė (15:15). Likus 20 sek. lietuvės galėjo išsiveržti į priekį, bet K.Nacickaitė nepataikė iš vidutinio nuotolio.

Vokietės tuomet sužingsniavo ir lietuvėms liko beveik 11 sek. išplėšti pergalę. Deja, mūsiškės prasižengė, taip ir neatlikusios metimo. Tada jau vokietės gavo 6 sek. lemiamai atakai, bet lietuvės apsigynė, todėl teko žaisti pratęsimą, kol viena iš rinktinių pelnys 2 taškus.

Pratęsime vokietės galėjo bent 4 ar 5 kartus vienu tolimu metimu užbaigti rungtynes, bet visi jų metimai skriejo pro šalį. Lietuvės irgi ilgai nepralaužė varžovių gynybos, kol pataikė iš po krepšio (16:15).

Netrukus tuo pačiu atsakė ir vokietės (16:16), todėl tapo aišku, kad kitą metimą pataikiusi rinktinė nugalės. Lietuvės greitai įžaidė kamuolį – M.Grigalauskytė surado

K.Nacickaitę ir ši staigiu tolimu metimu išplėšė įspūdingą lietuvių pergalę – 18:16!

Lemiamas metimas:

Likusius du grupės etapo mačus lietuvės sužais ketvirtadienį. Tada jos susitiks su kinėmis bei rumunėmis.

Čempionate dalyvauja 20 komandų, suskirstytų į 4 grupes po 5. Kiekvienos grupės nugalėtojos pateks tiesiai į ketvirtfinalį. Tuo tarpu 2-3 vietas grupėse užėmusios rinktinės žais aštuntfinalyje.

Gegužės pabaigoje tas pats lietuvių kvartetas puikiai pasirodė pirmajame FIBA „Women's Series“ 3x3 krepšinio turnyro etape, kur laimėjo sidabrą, o su pasaulio reitingo lyderėmis vokietėmis pasidalino po pergalę.

Vėliau lietuvės dar dalyvavo Europos čempionato atrankos turnyre, kur liko 4-os, bet po papildomų skaičiavimų iškovojo bilietą į finalinį etapą. Lietuvos vyrų rinktinė pasaulio 3x3 čempionatą pradės trečiadienį.