Pirmadienį Tokijo vasaros olimpinių žaidynių moterų futbolo turnyre paaiškėjo didžiojo finalo dalyvės. Jame netikėtai nebus JAV rinktinės, kuri 0:1 pralaimėjo Kanadai.

Kanadietėms pergalę 74-ą minutę atnešė 11 m baudinį realizavusi Jessie Flemming. JAV futbolininkės ilgiau kontroliavo kamuolį (60 proc. prieš 40 proc.), atliko daugiau smūgių (13 prieš 3), kėlė daugiau kampinių (12 prieš 5), bet niekaip nepralaužė varžovių gynybos.

JAV rinktinė prieš Kanadą nebuvo pralaimėjusi nuo 2001 m. Kanados rinktinė olimpinių žaidynių finale žais pirmą kartą istorijoje.

Po šių rungtynių tapo aišku, kad olimpinėse žaidynėse pirmą kartą medalį laimės translytė – Kanados rinktinei atstovaujanti Quinn.

Kitame pusfinalyje švedės 1:0 įveikė australes. Pergalingą įvartį 46-ą minutę įmušė Fridolina Rolfo. Po mačo plačiai buvo aptariamas epizodas 42-ą minutę.

Tada australė Sam Kerr pelnė įvartį, bet jis nebuvo įskaitytas dėl to, kad Emily van Egmond ne pagal taisykles blokavo Švedijos žaidėją. Visgi, tas veiksmas žaidimui didesnės įtakos neturėjo, todėl australai greitai apkaltino teisėją Melissą Borjas „vagyste“.