Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė paneigė prognozes – pateko į finalą! bėgikams žaidynės baigėsi atrankoje, papildyta komentarais 06.21 val.

Tokijo olimpinėse žaidynėse gausiomis pajėgomis startavo Lietuvos lengvaatlečiai – Liveta Jasiūnaitė, Agnė Šerkšnienė ir Gediminas Truskauskas.

Pirmoji pasirodymą pradėjo A. Šerkšnienė, kuri dalyvavo penktame 400 m atrankos bėgime ir šiame užėmė 7-ąją vietą – distanciją įveikė per 52,78 sek.

Į pusfinalį toliau žengė tik trys greičiausi kiekvieno atrankos bėgimo dalyviai ir 6 greičiausi atletai po jų. Tai reiškia, kad A. Šerkšnienės pasirodymas Tokijo žaidynėse yra baigtas.

„Bėgimas labai patiko, buvo smagu bėgti tokiame stadione. Aišku, tuščias, bet įspūdis didžiulis. Visada mėgstu dalyvauti tokiose didelėse varžybose

Džiaugiuosi, kad čia esu ir bėgau. Rezultato prasme tikėjausi geresnio, bet nesureikšminu labai – tai pirmos žaidynės ir nebūtinai buvo tikslas patekti į pusfinalį, finalą. Visada norisi sudalyvauti geriausiai, kaip gali – neturėjau išankstinio lūkesčio. Esu patenkinta vien tuo, kad čia esu ir galėjau bėgti“, – po finišo džiaugsmo ir juoko neslėpė A. Šerkšnienė

Mūsiškės bėgime stipriausia buvo jamaikietė Anna Stephenie McPherson (50,89 sek.).

„Tokiose varžybose pirmą kartą bėgau vidiniu taku, visada gaudavau kraštinį. Startavau susikaupusi savo bėgimui, bet po pirmo posūkio pastebėjau, kad esu gan netoli lyderės ir dingtelėjo mintis, kad gal per greita pradžia. Bet tada pavyko susikaupti savo bėgimui, tempui. Vėliau iškilo niuansų dėl kurių ne visai sklandžiai pavyko bėgimas, bet priekaištų neturiu“, – šyptelėjo lietuvė.

A. Šeršknienės 400 m bėgimas:

B kvalifikacijos grupėje pasirodymą pradėjo ieties metikė L. Jasiūnaitė. Pirmu metimu lietuvė ietį nusviedė 61,96 m. Norint patekti į finalą reikia ietį mesti toliau 63 m žymos arba būti tarp 12 toliausiai ją numetusių sportininkų.

Antroju metimu rezultato pagerinti nepavyko (58.76 m), trečiuoju – taip pat (60.76 m). Vis tik solidus pirmasis 15-ai pasaulio metikei garantavo vietą finale!

Mūsiškė savo atrankos grupėje liko penkta, o bendroje lentelėje įsispraudė į 8-tą vietą tarp 12 finalo dalyvių. Finalas vyks rugpjūčio 6 d. 14.50 val.

„Šiandien jaučiuosi ne itin gerai, bet rezultatą vertinu labai gerai. Toks tikslas ir buvo – patekti į dvyliktuką“, – po sėkmingos atrankos sakė lietuvė.

„Kadangi kvalifikacijoje yra tik trys metimai, tai nevalia rizikuoti ir laukti. Geriausia pirmais metimais mesti pakankamai aukštą rezultatą, tą ir pavyko padaryti“, – džiaugėsi ji.

Tokijo olimpinės žaidynės jai – debiutinės, bet šio fakto L. Jasiūnaitė nesureikšmina: „Nesijaučiu, kad būčiau debiutantė. Esu dalyvavusi pasaulio čempionate, olimpinės – tas pats, kas pasaulio čempionatas“.

REKLAMA

Lietuvos startų rytą užbaigė 200 m bėgikas G. Truskauskas. Jis dalyvavo ketvirtajame iš septynių atrankos bėgimų.

Mūsiškis savo bėgime liko penktas – 21.02 sek. Patekimui į pusfinalį reikėjo pakliūti tarp trijų greičiausių savo bėgimo arba tarp likusių trijų greičiausių, kurie į trejetukus nepapuolė.

Vis tik G. Truskauskui nei to, nei to įgyvendinti ir Tokijo žaidynės jam baigtos.

„Tikrai labai apmaudu, kad tokio lygio varžybose su tokia konkurencija nepavyko pakartoti geriausio savo sezono rezultato, kas būtų lėmę pusfinalį. Tai labiausiai apmaudu. Bėgau, stengiausi, bet tiesiog nepavyko. Atrodė, kad neblogai jaučiausi“, – sakė jis.

G. Truskaukas į olimpines žaidynes pateko praktiškai paskutinę akimirką. Jam – dar tik 23-eji, o sprinteriai geriausius rezultatus rodo iki 30-ies. Karjeros piką G. Truskauskas turėtų pasiekti Paryžiaus žaidynių metu, kurios vyks po trejų metų.

„Prisiminimas ir patirtis visam gyvenimui. Tikėkimės, kad ne paskutinės olimpinės, svajonė ir tikslas patekti į antras. Su dar didesniais lūkesčiais ir nauja patirtimi“, – dabar teigė bėgikas.

Transliacija – naujienos viršuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų