REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis 12 pasaulio krepšinio rinktinių. Aštuonios iš jų jau aiškios, o dar keturi bilietai bus išdalyti olimpiniuose atrankos turnyruose (Kaunas, Viktorija, Splitas, Belgradas).

Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis 12 pasaulio krepšinio rinktinių. Aštuonios iš jų jau aiškios, o dar keturi bilietai bus išdalyti olimpiniuose atrankos turnyruose (Kaunas, Viktorija, Splitas, Belgradas).

REKLAMA

Olimpiniai krepšinio turnyrai vyks birželio 29 – liepos 4 dienomis, o Tokijo olimpinės žaidynės mažiau nei už mėnesio – liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Septynios rinktinės – Nigerija, Argentina, Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Iranas, Prancūzija, Ispanija, Australija įgijo teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse per Kinijoje vykusį pasaulio čempionatą. Prie jų automatiškai prisijungė turnyro šeimininkė Japonija.

Portale tv3.lt apžvelgiame visų keturių atrankos turnyrų – Kauno (Lietuva), Viktorijos (Kanada), Splito (Kroatija), Belgrado (Serbija) – komandas. Šį sykį žvelgiame į kovas, vyksiančias Kroatijoje.

REKLAMA
REKLAMA

A grupė:

Rusija

Fiba reitingas: 9.

Kertiniai žaidėjai: Timofejus Mozgovas (be klubo), Ivanas Ukhovas (Maskvos CSKA), Andrejus Vorontcevičius (CSKA), Mikhailas Kulaginas („Enisey“).

REKLAMA

Rusijos rinktinė atrankos kovas turės įveikti labai nukraujavę. Sergejaus Bazarevičiaus treniruojama rinktinė dėl įvairių priežasčių versis be Aleksejaus Švedo, Dmitrijaus Kulagino, Sergejaus Karasiovo, Andrejaus Zubkovo, Joelio Bolomboy, Nikitos Kurbanovo Vitalijaus Fridzono ir Dmitrijaus Chvostovo.

Nors grįžo keletą metų sunkių traumų persekiotas aukštaūgis Timofejus Mozgovas, bet rusai į šį atrankos turnyrą nevažiuoja kaip favoritai. Tiesa, faktas, kad jų grupėje nėra nei kroatų, nei brazilų, jiems šiek tiek lengvina situaciją.

Pagrindiniais smuikais be jau minėto T. Mozgovo rinktinėje turėtų griežti veteranas Andrejus Voroncevičius, Maskvos CSKA snaiperis Ivanas Ukhovas, visada veržliais prasiveržimais pavojingas Mikhailas Kulaginas.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos rinktinės pasiruošimo kelyje olimpinei atrankai pasitaikė ir Lietuva. Su Dariaus Maskoliūno vadovaujamama rinktine rusai Kaune žaidė draugišką mačą, bet jį pralaimėjo 61:78.

Rusija turi pakankamai nuostolių. Nepisant to, kad kai kuriose pozicijose jie turi gana lygiaverčių žaidėjų, bet iškovoti bilietą į Japoniją bus labai sunku. O ir paskui pusfinalyje veikiausiai seks Kroatija arba Brazilija, tad ten bus dar rimtesnis išbandymas.

Vokietija 

Fiba reitingas: 17.

Kertiniai žaidėjai: Johannas Voigtmennas (Maskvos CSKA), Robinas Benzingas („Zaragoza“), Joshiko Saibou („Chalons Reims Baskets“), Maodo Lo (Berlyno ALBA).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokiečiai bilieto į Tokiją norėjo siekti su kertiniais savo žaidėjais, tačiau prieš pat atrankos startą patyrė didelį nuostolį. Paaiškėjo, kad dėl itin didelės draudimo sumos atrankoje nebus rinktinės lyderio Deniso Schroderio.

15 taškų vidurkį Los Andželo „Lakers“ turintys gynėjas buvo pasirengęs žaisti, bet dėl kliūčių, susijusių su sveikatos draudimų, jo Splite nebus.

Tad dar didesnę atsakombę neš CSKA puolėjas Johannas Voigtmennas. Jam itin reikės geresnės gynėjų pagalbos, ypač iš Joshiko Saibou ar Maodo Lo.

Vokiečiams, netekus lyderio, dabar žūtbūt reiks apskritai kuo didesnio atsarginių žaidėjų indelio.

REKLAMA

Rinktinė pasiruošimo cikle iškovojo keletą pergalių, o paskutiniame mače 91:79 pranoko Italiją. Vokiečių tikslas turėtų būti pasinaudoti rusų silpnybėmis gynėjų grandyje bei išnaudoti T. Mozgovo lėtumą.

Vis dėlto, net jei ir išeis iš grupės, vokiečių pusfinalyje veikiausiai lauks kroatai arba brazilai. Ten bus tikroji užduotis. Ko trūksta voiečiams, tai tinkama atsarginių žaidėjų pagalba.

Nes netikėtumo faktorius tokiame trumpame turnyre gali turėti lemiamos įtakos.

Meksika

Fiba reitingas: 24.

Kertiniai žaidėjaI: Gustavo Ayonas („Astros de Jalisco“, Meksika), Gironas Gabrielis (Dorados de Chihuahua“, Meksika), Jose Estrada („Solas de Mexicalli“ Omaras de Haro („Aguacateros de Michocan“, Meksika), Danielis Amigo (Pasvalio „Pieno žvaigždės“).

REKLAMA

Meksikiečiai pasiruošimą olimpinei atrankai pradėjo gana anksti, dar prieš keletą savaičių. Spėjo sužaisti jau penkerias draugiškas rungtynes, bet kol kas pavyko įveikti tik Tunisą.

Meksika, kaip visada, savo žaidima grindžia greitu siautuliu aikštelėje, dažnai pasiremdama tolimais metimais ir pigiais taškais žaibiškai užpuolant varžovus.

Bet rinktinė turi rimtų problemų ginantis. Lyderiu turėtų būti puikiai Europoje pažįstamas aukštaūgis Gustavo Ayonas. Daug kas priklausys, ar jam atsiras pagalbininkų.

Nepaisant visko, meksikiečiams bus labai sunku. Nori iškovoti bent pergalę ir išeiti reikės ir sėkmės pagalbos. Realiausia, kad Meksika savo olimpinę svajonę užbaigs jau grupių etape.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B grupė:

Kroatija

Fiba reitingas: 14.

Kertiniai žaidėjai: Bojanas Bogdanovičius (Jutos „Jazz“, NBA), Darko Šaričius (Fynikso „Suns“, NBA), Maio Hezonja Atėnų „Panathinaikos“, Miro Bilanas (Dinamo „Sassari“), Ante Žižičius (Tel Avivo „Maccabi“), Roko Leni Ukičius („Split“).

Namuose žaisiantys kroatai sau kels tik aukščiausius tikslus. Juos tenkins tik bilietas į olimpiadą.

Komandos fanai gali kiek labiau atsikvėpti, kadangi į stovyklą jau atvyko lyderis Bojanas Bogdanovičius. Jutos „Jazz“ atstovas galėjo ir visiškai praleisti atranką, jei jo atstovaujama klubas būtų žengęs į Vakarų konferencijos ar net didįjį finalą.

REKLAMA

Jiems toks kelias iš esmės ir buvo prognozuojamas, bet „Jazz“ kiek netikėtai Vakarų koferencijos pusfinalio serija pralaimėjo clippers. 

B. Bogdanovičius neabejotinai bus ryškiausia kroatų žvaigždė, ypač kai komandoje šiemet nebus Eurolygos čempiono Krunoslavo Simono, kuris rinktinei atrankoje nepadės.

Neaiški ir Dario Šaričiaus situacija. Jis su Fynikso „Suns“ žaidžia Vakarų konferencijos pusfinalyje. Tad viską lems, kokio ilgumo bus ši serija. Ten kol kas Fynikso ekipa serijoje pirmauja 2:0.

Prie gerų žinių galima pridėti tai, kad komadai padės Atėnų „Panathinaikos“ atstovaujantis Mario Hezonja, kuris padės išplėsti aikštę ir bus solidus pastiprinimas kroatams. Sudėtyje bus ir puikiai pažįstami veidai Roko Leni Ukičius ir Ante Žižičius.

REKLAMA

Kroatija atrankoje bus neabejotini favoritai, galbūt padės ir namų sienos. Bet, nepaisant kelių praradimų, jų rinktinės sudėtis tokia, kad jų tikslas turi būti tik bilietas į Japoniją.

Brazilija 

Fiba reitingas: 11.

Kertiniai žaidėjai: Alexas Garcia („Minas“, Brazilija), Viktoras Benite (San Pablos „Burgos“), Marcelinho Huertas („Canarias“), Raulis Neto (Vašingtono „Wizards“, NBA) Andersonas Varejao (Klyvleno „Cavalaries“, NBA).

Atrankos turnyras Splite nemažą ažiotažą kelia ir dėl vieno įdomaus fakto. Dabartinis brazilų treneris Aleksandras Petrovičius yra kroatas, pats visai neseniai stovėjęs už gimtosios šalies vairo. Tad visam turnyrui tai pridės papildomo žavesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brazilija tikrai nesirengia lengvai  atiduoti bilieto į olimpiadą. Jie savo sudėtyje ryškias savo žvaigždes. Bus ir Marcelinho Huertas, NBA atstovas Raulis Neto ar Andersonas Varejao.

Brazilai tik neseniai pradėjo pasirengimą ir spėjo sužaisti dar tik vienerias rungtynes, kai 68:65 buvo įveikta Lenkijos rinktinė. Brazilijos stiprybė išlieka laikui nepavaldūs veteranai. Marcelinho Huertas Ispanijoje vėl sužaidė neblogą sezoną, iššauti, kaip visada, gali ir snaiperiai.

Jau dabar aišku, kad kroatų ir brazilų mačas bus tikra puošmena. Realu, kad abi komandos susitiks ir dukart šiame trumpame turnyre, jei išeis iš grupės ir įveiks pusfinalio barjerą.

REKLAMA

Tunisas

Fiba reitingas: 34.

Kertiniai žaidėjai: Salahas Mejri („Royal Fighters“, Kinija), Oussama Marnaoui, „Monastir“, Tunisas), Jaouharas Jaouadi („Kairouan“, Tunisas), Mohamedas Ochi „Club Africain“, Tunisas).

Tunisas Splite bus silpniausia turnyro komanda. Įdomus faktas tas, kad rinktinę treniruoja buvęs tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Dirkas Bauermannas.

Nors Tuniso ryškus lyderis yra aukštaūgis Salahas Mejri, bet jo viena maža, kad komanda galėtų pagalvoti bent apie kokį didesnį pasipriešinimą.

Sudėtis nėra tai, kuri galvotų apie bilietą į žaidynes. Veikiausiai teks tenkintis dviem pralaimėjimais grupėje ir keliauti namo.

REKLAMA

Didžiausia intriga. A. Petrovičiaus sugrįžimas. Specialistas kroatus treniravo 1999-2001 ir 2015-2016 m. Komandai vadovavo RIO žaidynėse, tad bus labai įdomu stebėti, ar tai jam suteiks papildomos motyvacijos, ar kaip tik įneš sumaišties.

Reziumė.

Kroatai arba brazilai. Viena iš šių rinktinių bus Tokijo žaidynėse. Rusai atrodo per daug nukraujavę, o vokečiai be savo žvaigždės irgi yra susilpnėję. Kroatų pusėje bus dar ir namų sienų faktorius nei lyderis B. Bogdanovičius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų