Jono Valančiūno Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonas baigtas. Lietuvio Toronto „Raptors“ nepasipriešino Klivlando „Cavaliers“ ir Rytų konferencijos pusfinalio seriją pralaimėjo 0:4.

Šįkart Kanados komanda svečiuose buvo sutriuškinta 93:128 (26:30, 21:33, 25:37, 21:28).

J. Valančiūnas antrojo kėlinio pradžioje pelnė 10-ąjį savo tašką ir pirmąkart išvedė „Raptors“ į priekį – 38:36. Vis dėlto ketvirtį Toronto komanda baigė nesėkminga atkarpa – 0:12 (47:63).

Po pertraukos „Cavaliers“ dominavo, skirtumas augo iki pat rungtynių pabaigos, kol pasiekė 35 taškus – 93:128.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje diskvalifikacinę pražangą užsidirbo „Cavaliers“ lyderis DeMaras DeRozanas.

Klivlando krepšininkai pataikė 50 metimų iš 84 (60 procentų).

J. Valančiūnas pirmąkart sezone nepradėjo rungtynių starto penkete. Nuo suolo kilęs lietuvis žaidė 16 minučių, per kurias pelnė 18 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje. Vidurio puolėjas pataikė septynis dvitaškius iš 14-os bei atkovojo penkis kamuolius.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 29 (12/16 dvitaškių, 5/8 baudų, 11 rezultatyvių perdavimų, 8 atkovoti kamuoliai), Kevinas Love’as 23 (8/13 metimų, 5/6 baud., 6 atk. kam.), Kyle’as Korveris 16 (6/8 met.), JR Smithas 15 (6/6 met.), George’as Hillas 12 (5/8 met., 5 rez. perd.).

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 18 (7/14 dvit., 5 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 13 (5/11 dvit., 5 atk. kam.), CJ Milesas 13 (5/11 met.), Serge Ibaka 12 (5/8 met.), Delonas Wrightas 10.

„Raptors“ sezonas baigėsi. Ji seriją pralaimėjo 0:4. Toronto krepšininkai namuose nusileido 112:113 ir 110:128, o svečiuose 103:105.

Kanados komanda pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 4:2 nugalėjo Vašingtono „Wizards“, o „Cavaliers“ – 4:3 Domanto Sabonio Indianos „Pacers“.

Reguliariajame sezone „Raptors“ (59 pergalės / 23 pralaimėjimai) Rytų konferencijoje buvo stipriausia, o „Cavaliers“ (50/32) liko ketvirta.