38
Klaipėdos „Neptūnas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena.lt)

Klaipėdos „Neptūnas“ sugebėjo po itin atkaklios kovos apginti savo tvirtovę ir 70:65 palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“. Po šių rungtynių mažojo LKL finalo serijoje – lygybė 2-2, o lemiamas mačas dėl bronzos šeštadienį bus žaidžiamas Vilniuje.

38

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo „Lietuvos rytas“, o Arnas Butkevičius pačią rungtynių pradžią papuošė įspūdingu dėjimu per Jimmy Baroną.

Vėliau klaipėdiečiai panaikino vilniečių persvarą ir žaidimas visiškai išsilygino. Per pirmus du kėlinius „Neptūnas“ puolime atkovojo net 10 kamuolių, tačiau itin prastai metė baudas (4/10). „Lietuvos rytas“ gerai atakavo iš 2 taškų zonos (12/14), tačiau iš toli tikslą buvo pasiekęs vos vienas metimas iš 15-kos.

Trečias kėlinys buvo labai kovingas ir nerezultatyvus, iš pradžių susikibo Arnas Butkevičius ir Rokas Giedraitis, vėliau nuo Martyno Mažeikos per veidą gavo Deividas Gailius.

Susitikimo likimas sprendėsi lemiamame ketvirtyje, kuriame „Neptūnas“ jau pradžioje sugebėjo truktelėti į priekį. Nors svečiai dar bandė kvėpuoti į nugarą, rungtynių pabaigoje užtikrintai persvarą išlaikę klaipėdiečiai seriją lemiamoms rungtynėms nukėlė į Vilnių.

„Neptūnas“: C. Lofton (5 rez. perd.) 18, D. Ewing  (1/6 dvit., 5 kl.) 13, J. Grant (8 atk. kam.) ir A. Butkevičius (5 atk. kam.) po 10, M. Mažeika 7.

„Lietuvos rytas“: J. Baron (2/10 met., 5 atk. kam.) 19, D. Gailius (10 atk. kam.) 16, L. Kisielius 13, R. Giedraitis (2/10 met., 5 atk. kam.) 8.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Pirmose atakose komandos keitėsi taškais, „Lietuvos ryto“ starto penkete vėl pasirodė lenkas Adamas Lapeta (2:4).

Jau ketvirtąją minutę antrąją asmeninę pražangą užsidirbo vienas pagrindinių vilniečių atakų variklių Jimmy Baronas.

Arnas Butkevičius išbėgo į greitą ataką ir sugrūdo kamuolį į krepšį, nepaisant to, kad ten buvo J. Baronas, kuris buvo priverstas trauktis atgal, mat jau negalėjo sau leisti pažeisti taisykles (8:6).

Sužaidus kiek daugiau nei pusę pirmojo kėlinio, 12:9 pirmavo svečiai.

Deividas Gailius padidino skirtumą iki 6 taškų, tačiau nesėkmingai nusileido ir susiėmęs už kelio nušlubčiojo ant atsarginių suolo. Vėliau puolėjas grįžo į aikštę.

Rokas Giedraitis kėlinį užbaigė sudėtingu tritaškiu paskutinę atakos sekundę, po pirmųjų 10-ties minučių 19:14 pirmavo „Lietuvos rytas“.

Antras kėlinys

„Neptūnas“ kiek ištirpdė varžovų pranašumą, tačiau keletas sėkmingų atakų iš eilės ir po eilinio Laimono Kisieliaus prasiveržimo ir D. Gailiaus taškų iš po krepšio svečiai pirmavo 25:19.

Tačiau tada M. Mažeika pataikė du su pražanga, M. Girdžiūnas įšovė iš toli ir rezultatas vėl tapo lygus (25:25).

Komandos keitėsi taškais, o į didžiąją pertrauką išėjo „Lietuvos ryto“ komandai pirmaujant 33:32.

Rezultatyviausias per 20 minučių buvo Laimonas Kisielius, kurio sąskaitoje buvo 12 taškų ir 4 atkovoti kamuoliai. „Lietuvos rytas“ metė net 15 tritaškių, bet tikslą pasiekė tik vienas, „Neptūnas“ baudas metė vos 40% taiklumu (4/10). Dvitaškius svečiai metė beveik idealiai (12/14), tačiau leido „Neptūnui“ nusiimti net 10 kamuolių puolime.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos toliau žaidė apylygiai, o gražų bloką Arnui Butkevičiui uždėjo Rokas Giedraitis, vėliau Klaipėdos ekipos puolėjas atsirevanšavo varžovui tuo pačiu (36:35).

Kėlinio pradžioje sunkiai taškus sekėsi rinkti abiems komandoms, o Danlielis Ewingas įšovė savo antrąjį tritaškį ir vėl išvedė savo ekipą į priekį (41:40).

Artūras Gudaitis privirė košės savo komandai ir užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą, aikštėje – Adamas Lapeta (43:42).

Vėl nukentėjo Deividas Gailius. Anksčiau per galvą gavęs puolėjas šįkart nuo M. Mažeikos gavo kepštelėjimą per veidą.

Danielis Ewingas tritaškiu pabaigė ketvirtį ir prieš lemiamą atkarpą „Neptūnas“ pirmavo 46:44.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą kėlinį sėkmingiau pradėjo Klaipėdos ekipa. Artūras Gudaitis užsidirbo penktąją asmeninę pražangą, o po C. Loftono tritaškio aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 7 taškų skirtumu.

Rokas Giedraitis pataikė labai sudėtingą tritaškį ir priartino svečius per vieną taiklų metimą (57:54). Tada po tritaškį pataikė M. Kačinas ir D. Gailius ir svarstyklės vėl buvo atstatytos.

Likus žaisti 1 minutę, C. Loftonas įkalė tritaškį ir padidino aikštės šeimininkų persvarą iki 6 taškų.

Jimmy Baronas įkalė neįtikėtiną, tolimą tritaškį ir perpus sumažino varžovų pranašumą, Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Vis tik to neužteko. „Lietuvos rytas“ taip ir nepavijo varžovų, o pergalę šventė klaipėdiečiai.

Prieš rungtynes

Rimas Kurtinaitis po pusfinalio turėjo nemažai galvos skausmo. Už pasilinksminimus nuo komandos nušalinti buvo Clevinas Hannah, Corey Fisheris, Tayloras Brownas ir Drew Gordonas.

Jau pirmosios serijos rungtynės parodė, kad ir be legionierių „Lietuvos rytas“ gali žaisti krepšinį ir nenusileisti klaipėdiečiams.

Jimmy Baronas ir Adamas Lapeta liko vieninteliai komandos legionieriai, o Dainius Adomaitis nežinojo, ko tikėtis iš varžovų.

Netikėtumo faktorius suveikė Vilniuje, kai mažojoje arenoje žaidę sostinės klubo krepšininkai užtikrintai 79:60 nugalėjo Klaipėdos komandą. Šiose rungtynėse net 25 taškus pelnė lyderio vaidmens nevengiantis Jimmy Baronas, Artūras Gudaitis atkovojo 13 kamuolių ir surinko 13 taškų.

„Sąžiningai, negaliu suprasti vieno dalyko – prieš kiekvieną treniruotę kalbėjome, kad vilniečiai po tokio sukrėtimo, kai išvyko keturi žaidėjai, bus ypač agresyvūs, labai motyvuoti. Mums netgi būtų buvę parankiau, kad varžovai žaistų senąja sudėtimi. Prisiimu atsakomybę dėl mūsų nusiteikimo. Mano krepšininkams pro vieną ausį įėjo, pro kitą – išėjo. Bandysime vieną ausį užkišti“, – piktai po mačo kalbėjo D. Adomaitis.

Klaipėdoje „Neptūnas“ reabilitavosi ir apgynė namų tvirtovę 83:70. Puikiai rungtyniavęs Mindaugas Girdžiūnas pelnė 22 taškus, o universalumą pademonstravęs Arnas Butkevičius surinko 15 taškų, nusiėmė 14 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 6 kamuolius.

„Pripynėme techninio broko, 18 klaidų padarėme, leidome nusiimti kamuolius po mūsų krepšiu. Tie techniniai skaičiai sako apie mūsų aktyvumą, apie mūsų pastangas, kurių trūko ir kurias parodėme Vilniuje“, – tada kalbėjo R. Kurtinaitis.

Serija vėl persikėlė į Vilnių, kur namų aikštę apgynę sostinės krepšininkai laimėjo 71:54 ir priartėjo prie medalių per žingsnį.

A. Gudaitis sumetė 17 taškų, sužibėjo ir Margiris Normantas, kurio sąskaitoje – 14 taškų ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Jaunąjį kolegą po susitikimo gyrė ir vilniečių lyderis Jimmy Baronas: „Manau, kad pagrindinį vaidmenį atliko jauni žaidėjai, o ypač Margiris, kuris žaidė labai gerai, esu laimingas dėl jo.

Jis labai sunkiai dirba ir nusipelno pagarbos. Šiandien pasitikėjo savimi, kontroliavo žaidimą. Kartais turėjau sunkių momentų įžaidinėdamas kamuolį, tada jis man pagelbėjo.“