Lietuvos moterų rinktinė šįvakar sužais dar vienerias rungtynes atrankoje į 2023-ųjų moterų pasaulio čempionatą – lietuvės Vilniaus LFF stadione susitiks su Šveicarijos nacionaline komanda.

Rungtynės sostinėje startuos 18.30 val., patekimas į jas – nemokamas.

Lietuvės į šį mačą žengia penktadienį atrankoje iškovojusios pirmą tašką – išvykoje buvo sužaista 0:0 su Kroatijos vienuolike.

„Mes atrankoje pralaimime nemažai rungtynių, tačiau merginoms sakau, kad su jų atsidavimu, jų darbu ateis ta diena, kai bus pirmas taškas, pirma pergalė. Ta diena atėjo, kai paėmėme pirmą tašką, dabar, artimiausioje ateityje, reikia, kad būtų pirma pergalė“, – kalbėjo rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius.

Jam antrino ir rinktinės gynėja Vestina Neverdauskaitė.

„Iš fizinės pusės, aišku, nėra lengva, nors ir iškovojome tašką, bet rungtynės tikrai nebuvo lengvos. Daug duoda vien dangos kaita, bet grįžę turėjome poilsį, vėliau – atstatomąją treniruotę, tad stengiamės nedaryti intensyvių treniruočių, o atsistatyti.

Kroatės buvo varžovės, kur galėjome pakovoti ir įgyti pranašumą, gaila, nepavyko pasiimti trijų taškų, bet ir tas vienas taškas labai džiugina. Vyko abipusis žaidimas, vėliau darėme analizę, žiūrėjome statistiką, mes tokių išėjimų turėjome daugiau, tik nepavyko pilnai įgyvendinti užbaigiamosios dalies”, – sakė futbolininkė.

Tiesa, strategas akcentavo, kad savo žymę pasiruošime antradienio rungtynėms paliko ir penktadienio mačas, kuris iš komandos pareikalavo nemažai jėgų.

„Fizinė būklė yra nekokia ta prasme, kad, kaip kalbėjau anksčiau, didelė žaidėjų dalis prieš tai neturėjo žaidybinės praktikos, išskyrus Rimantę Jonušaitę ir Liuciją Vaitukaitytę. Tas ypatingai pasijautė rungtynių su Kroatija antrame kėlinyje – pirmame kėlinyje žaidėme visai gerai, turėjome ir momentų, bet po pertraukos jau buvo problemų.

Šveicarijos moterų rinktinė yra visiška atrankos G grupės lyderė – šveicarės laimėjo visas penkerias žaistas rungtynes ir su 15 taškų yra grupės lyderė.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Šveicarijoje šeimininkės laimėjo 4:1, o vienintelį Lietuvos rinktinės įvartį pelnė Rimantė Jonušaitė.

„Pirmose rungtynėse su Šveicarija buvome jas neblogai išanalizavę, žaidėme kompaktiškai ir pakankamai neblogai kontratakavome. Iki 60-os minutės rezultatas laikėsi 1:2, pabaigoje merginos pavargo ir praleidome tuos įvarčius. Jų techninis ir taktinis pasiruošimas yra labai aukšto lygio, tad nusimato labai sunkios rungtynės.

Mūsų kraštai yra gana greiti ir galvoju, kad per mūsų kraštus galime sėkmingai kontratakuoti, kur yra daugiau erdvės“, – kalbėjo R. Viktoravičius.

Lietuvoje jau pasirodė ir sniegas, tačiau R. Viktoravičius nemano, kad tai gali būti lemiamas faktorius rungtynėse.

„Nemanau, kad ta aikštė jiems kažką sako. Komandos ten pačios dažnai žaidžia ant dirbtinių dangų, kartais pas juos klimatas irgi būna gana atšiaurus, jie yra prie to pripratę“, – mintimis dalinosi specialistas.