Medalį turime! Laura Asadauskaitė – olimpinė vicečempionė

Gintarė Venčkauskaitė užėmė 7 vietą, papildyta komentarais 15.05 val.

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva pagaliau iškovojo pirmąjį medalį. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė fantastiškai pasirodė bėgime ir šaudyme – pakilusi net per 11 pozicijų iškovojo sidabro medalį.

L. Asadauskaitė fantastiškai rungėsi savo stipriausioje rungtyje – bėgime ir šaudyme. Ji startavo iš 13-os pozicijos ir nuo lyderės turėjo 52 sekundžių atsilikimą.

Per pusę distancijos ji prie medalininkų priartėjo labai stipriai. Įspūdingas sprintas ir taiklus šaudymas leido pakilti į šeštąją poziciją bendroje rikiuotėje.

Tuo tarpu Gintarė Venčkauskaitė taip pat įpusėjus lenktynėms dukart pagerino savo poziciją – 11.

L. Asadauskaitė po priešpaskutinio šaudymo pakilo į penktąją poziciją ir nuo bronzos medalio ją skyrė kiek mažiau nei 6 sekundės.

Fantastinis paskutinis šaudymas ir lemiamas spurtas link antroje vietoje esančios Sarolta Kovacs leido pakilti L. Asadauskaitei į 2 poziciją.

Mūsiškė sėkmingai pasiekė finišo tiesiąją ir iškovojo sidabro medalį! L. Asadauskaitė likus dviems dienoms iki olimpinių žaidynių uždarymo tapo pirmąją Lietuvos medalininke. Primename, kad nuo pat nepriklausomybės atkūrimo mūsų šalis nė sykio neliko be medalio.

Mūsiškė į priekį užleido tik britę Kate French. Tuo tarpu G. Venčkauskaitė finišavo taip pat aukštoje 7 vietoje.

L. Asadauskaitė net pagerino šaudymo ir bėgimo olimpinį rekordą. Sau priklausantį pasiekimą ji pagerino kiek daugiau nei 20 sekundžių (11 min. 38,37 sek.). Tuo tarpu pasaulio rekordas šioje rungtyje priklauso Gintarei Venčkauskaitei.

Įspūdingą Asadauskaitės sprintą ir iškovotą sidabrą žiūrėkite ČIA:

„Jaučiuosi padariusi kažkokį stebuklą. Vakar galvojau, kad medalio tikrai nebus. Bet šiandien taip viskas susiklostė… Mūsų vokietei taip nepasisekė, nors padarė olimpinį rekordą fechtavime. Tikrai jai atiduodu aukso medalį. Kad aš šiandien antra ir kitos ant podiumo, manau, mums pasisekė. Kaip matėme jojimo rungtyje viskas apsivertė. Švariai jojau, todėl buvo tikimybė, kad galiu kovoti. Bet paskutinėje rungtyje per anksti startavau ir mane nubaudė 10 sek. Jau atrodė, kad priartėjau bet pagalvojau, kad ko gero nepavysiu. Bet dariau viską ką galiu ir man pavyko, paskutiniame rate pavyjau – negalėjau patikėti“, – sunkiai po finišo rezultatu galėjo patikėti lietuvė.

Šią pergalę ji emocingai skyrė visai Lietuvai.

„Tą padariau ne tik dėl savęs, bet dėl visos Lietuvos. Reikėjo nors vieno medalio. Labai linkiu rytoj Justinui Kinderiui taip pat galingai finišuoti ir padovanoti dar vieną medalį. Tai nuostabu, pagaliau, su gimtadieniu Lietuva! Tikrai stengiausi ne tik dėl savęs, dėl visų. Tikrai norėjau pradžiuginti Lietuvą“, – džiaugėsi ji.

Taip pat žiūrėkite lietuvės emocijas – po finišo į viršų kėlė Lietuvos trispalvę:

***

L. Asadauskaitė ir G. Venčkauskaitė pasirodė ir likusiosetrijose rungtyse.

Fechtavime L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 25 vietą, o G. Venčkauskaitė liko 34-a iš 36 dalyvių.

Vėliau bonus fechtavimo varžybose G. Venčkauskaitė užsidirbo tašką, o L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė  nugalėjo kubietę Leidis Laura Moya ir prancūzę Elodie Clouvel, tačiau pralaimėjo kinei Mingyu Zhang ir iškovojo 2 papildomus taškus.

Plaukimo rungtyje bendroje įskaitoje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė laikas buvo 25-as, o G.Venčkauskaitės – 30-as.

Viskas aukštyn kojomis apsivertė jojimo rungtyje. Ten abi lietuvės surinko maksimalų taškų skaičių (300). Jos buvo vienintelės, kurios neprarado nei vieno taško.

Po šios rungties puikaus pasirodymo L.Asadauskaitė pakilo net į 13-ą vietą bendoje lentelėje ir turėjo 768 tšk., tad nuo medalio ją skyrė 41 sek. (52 sek. iki lyderės).

G.Venčkauskaitė šoktelėjo į 24-ą poziciją prieš startą šaudyme ir bėgime (747).

Tiesioginė transliacija – naujienos viršuje.