Mantas Knystautas jautė, kad galėjo palaužti turką: „Planas buvo nuo pirmos minutės daužytis“

Graikų-romėnų imtynininkui Mantui Knystautui nepavyko pateikti sensacijos Tokijo olimpinėse žaidynėse. Vyrų iki 130 kg svorio kategorijos aštuntfinalyje jis nusileido tituluotam turkui Riza Kayaalpui ir dabar lietuvio likimas yra varžovo rankose. Po susitikimo mūsiškis gailėjosi dėl padarytų klaidų pirmame kėlinyje.

Lietuvis nusileido varžovui 1:5 – visus penkis taškus jis prarado pirmame kėlinyje, o keturis iš jų – parteryje. Stovėsenoje abu imtynininkai iškovojo po tašką.

„Blogai, galėjau geriau, – savo pasirodymą vertino M. Knystautas. – Parteryje, kai pirmame kėlinyje praleidau tuos keturis taškus, blemba.. Reikėjo gintis aštriau. Parteris sugadino. Antrame kėlinyje jau jaučiau, kad jis sėdo, aš dar turėjau jėgų. Atlošti keturis taškus prieš jį – tikrai sunku“.

Imtynininko teigimu, itin jautėsi tai, kad turkas – itin patyręs. R. Kayaalpo pasiekimų sąrašas – daugiau nei įspūdingas. Jis devynis kartus yra tapęs Europos čempionu, keturiskart – pasaulio. Turkas taip pat turi olimpinius sidabro ir bronzos medalius, atitinkamai iškovotus 2016 ir 2012 metais.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Graikų-romėnų imtynės: Mantas Knystaus – Riza Kayaalpas

„Planas buvo nuo pirmos minutės daužytis. Gaila, tas parteris.. apmaudžiai. Žinojau, kaip daro. Pakeičiau gynybą, treneris sakė, kad reikėjo iš pradžių taip gintis ir būtų buvę daug geriau.

Tikrai jaučiasi meistriškumas, patirtis, sunku atlošti keturis taškus. Net nežinau, ką reikėjo daryti“, - apmaudos neslėpė jis.

Tiesa, žaidynės M. Knystautui dar nebaigtos – jeigu R. Kayaalpas pasieks finalą, mūsiškis dalyvautų paguodos varžybose ir galėtų kovoti dėl bronzos medalio. Jeigu turkui nepavyks pasiekti finalo, tada lietuviui žaidynės – jau baigtos.

Kelias į Tokijo žaidynių finalą tukrui bus labai sunkus – pusfinalyje gali tekti susidurti su 38 metų kubiečiu, triskart olimpiniu čempionu Mijainu Lopezu.

Jei jį pavyktų įveikti, kubietis kovotų dėl bronzos su pirmos paguodos akistatos tarp aštuntfinalyje ir ketvirtfinalyje finalininkui nusileidusių atletų laimėtoju.

„Imtynės toks dalykas – viena klaida ir viskas gali baigtis. Nenorėčiau prognozuiti, bet norėčiau, kad toli žengtų“, – teigė M. Knystautas.

Jis – vienintelis Lietuvos imtynininkas, patekęs į Tokijo žaidynes.

„Malonu reprezentuoti imtynes olimpinėse žaidynėse, tikiuosi, kad Paryžiuje bus daugiau atstovų, – vylėsi ir jis ir kartu kvietė palaikyti visus Lietuvos olimpiečius, kuriems šios žaidynės kol kas klostosi itin prastai. – Palaikykite visus olimpiečius, visi atvažiavome ne turistauti. Daug darbo ir kraujo išlieta, kad patektume čia. Siekiame kuo garbingiau atstovauti Lietuvą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų