„Lokomotiv“ su lietuviais išsaugojo šansus Europos taurėje

Triuškinamą pergalę Europos taurės „Top 16“ etapo F grupėje iškovojo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (2/3) ekipa, išvykoje net 83:61 (22:14, 26:14, 19:15, 15:19) sutriuškinusi Paryžiaus „Metropolitans 92“ (3/2) klubą.

Rusijos ekipa gana rami galėjo būti jau po antrojo kėlinio (48:28), o vėliau išlaikyta kieta gynyba neleido intrigai grįžti į rungtynes.

Starto penkete pasirodžiusiam Mantui Kalniečiui rungtynės nesusiklostė – 28 minutės, 3 taškai (0/1 dvitaškio, 1/6 tritaškių), 4 rezultatyvūs perdavimai, perimtas kamuolys, klaida, 2 pražangos ir -1 naudingumo balas.

Mindaugas Kuzminskas per 26 minutes pelnė 9 taškus (3/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

Pralaimėjusi šias rungtynes Krasnodaro ekipa būtų praradusi šansus žengti į atkrintamąsias, o dabar perėmė likimą į savo rankas.

„Lokomotiv-Kuban“ šia pergalė perėmė ir tarpusavio pranašumą prieš Prancūzijos klubą – pirmasis mačas pralaimėtas 79:83.

Pranašumas turimas ir prieš Belgrado „Partizan“ (2/2), paskutiniame ture bus galima jį įgyti prieš Trento „Dolomiti Energia“ (2/2), todėl teoriškai galima pasiekti ir pirmąją vietą grupėje. Tai – išties įspūdinga, pralaimėjus tris pirmuosius „Top 16“ etapo mačus.

„Lokomotiv-Kuban“: Nigelas Williamsas-Gossas 19 (7 rez. perd., 6 per. kam.), Willas Cummingsas 18 (8 išpr. praž.), Kevinas Hervey 12, Drew Gordonas (11 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Mindaugas Kuzminskas po 9.

„Dolomiti Energia“: Anthony Brownas 15, Maxime‘as Roosas 12 (3/5 tritaškių), Brandonas Brownas 11.