Pergalę Eurolygoje iškovojo Vitorijos „Baskonia“ (13-10) komanda su Tadu Sedekerskiu ir Roku Giedraičiu.

Baskai šį kartą namuose 95:90 (21:23, 31:15, 24:27, 19:25) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (8-15) krepšininkus, kurių gretose žaidžia Marius Grigonis ir Artūras Gudaitis.

Graikams tai buvo antroji nesėkmė iš eilės ir trečioji per paskutinius keturis mačus turnyre.

T.Sedekerskis per 20 minučių, pelnė 4 taškus (2/3 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 8 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, padarė klaidą, 2 sykius prasižengė ir surinko 8 naudingumo balus.

R.Giedraitis žaidė 30 minučių, per kurias pasižymėjo 9 taškais (2/4 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), 8 atkovotais, 2 perimtais kamuoliais, rezultatyviu perdavimu, 2 išprovokuotomis pražangomis, 2 klaidomis, 2 pražangomis ir 12 naudingumo balų.

Savo ruožtu M.Grigonis per 21 minutę įmetė 7 taškus (2/4 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, padarė klaidą, 2 sykius prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

A.Gudaitis per 17 minučių pelnė 5 taškus (2/2 dvit., 1/4 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, blokavo metimą, 2 sykius prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

Svečiai susitikimą pradėjo kur kas galingiau ir pirmajame ketvirtyje susikrovė dviženklį pranašumą (4:16). Visgi, dar ir iki antrojo pradžios aikštės šeimininkai skirtumą nurėžė iki vos 2 taškų (21:23).

Galiausiai prieš didžiąją pertrauką baskai persvėrė rezultatą ir po spurto 8-0 įgijo dviženklę persvarą (52:38).

Trečiajame kėlinyje skirtumas išaugo iki rekordinio, 20 taškų (60:40).

Nors svečiai sugebėjo susigriebti ir sumažinti atstumą ketvirtajame kėlinyje, tačiau sukurti intrigos jau nepavyko. Didžiąją dalį ketvirto kėlinio ispanai pirmavo dviženkliu skirtumu, o tik mačo pabaigoje dvi rezultatyvios atakos iš eilės graikams leido priartėti iki 5 taškų. Galiausiai, pritrūko laiko dar labiau sumažinti deficitą – 95:90.

„Baskonia“: Markusas Howardas 24 (6/7 dvit., 2/11 trit., 6/6 baud.), Matthew Costello 16, Vanja Marinkovičius 14, Maikas Kotsaras 10, Rokas Giedraitis 9 (8 atk. kam.), Stevenas Enochas 6.

„Panathinaikos“: Derrickas Williamsas 19 (5/8 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud.), Parisas Lee (8 rez. perd.), Dwayne‘as Baconas ir Georgios Papagiannis (7 atk. kam.) po 16, Nate‘as Woltersas ir Marius Grigonis po 7.