• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER 5 SCO 1
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN 1 SUI 3
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP 3 CRO 0
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA 2 ALB 1
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL 1 NED 2
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO 1 DEN 1
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB 0 ENG 1
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU 3 UKR 0
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL 0 SVK 1
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT 0 FRA 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR 3 GEO 1
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR 2 CZE 1
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO 2 ALB 2
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER 2 HUN 0
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO 1 SUI 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO 1 SRB 1
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 18:40
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 21:40
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 15:40
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 18:40
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 21:40
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 15:40
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 18:40
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 21:40
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 21:40
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 21:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 18:40
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 18:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 21:40
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 21:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 18:40
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 18:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 21:40
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 21:40
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LeBrono sūnaus burbulas bliūkšta: tėvo ir sūnaus svajonei išsipildyti nelemta?

NBA klubo vadovai daug perspektyvų nemato

LeBronas Jamesas yra rezultatyviausias visų laikų NBA žaidėjas. 39-erių krepšininkas NBA čempionu yra tapęs 4 kartus, o 2023–2024 m. sezonas stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje jam yra jau 21-asis.

14

LeBronas Jamesas yra rezultatyviausias visų laikų NBA žaidėjas. 39-erių krepšininkas NBA čempionu yra tapęs 4 kartus, o 2023–2024 m. sezonas stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje jam yra jau 21-asis.

REKLAMA

19-likmetis legendos sūnus Bronny Jamesas šią savaitę baigė pirmąjį savo NCAA sezoną. „Pac 12“ diviziono ketvirtfinalyje B. Jameso atstovaujamą „USC Trojans“ ekipą 70:49 sutriuškino Arizonos „Wildcats“ universitetas, kuris ir žengė į kitą etapą.

B. Jamesas šiose rungtynėse pelnė vos 3 taškus, o apskritai debiutiniame NCAA sezone sužaidė 24 rungtynes ir vidutiniškai per 19,3 min. pelnydavo 4,5 taško, atkovodavo 2,9 kamuolio ir atlikdavo 2,2 rezultatyvaus perdavimo.

Prieš kelis metus kurtas Bronny ažiotažas bliūkšta. LeBronas Jamesas viešumoje ne kartą yra pabrėžęs, kad jo svajonė – bent vieną sezoną sužaisti su savo sūnumi NBA lygoje. Daugelis krepšinio sirgalių, kaip ir patys LeBronas ir Bronny, dėjo daug vilčių į 2024 m. NBA naujokų biržą.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš naujokų biržą – dūmų uždanga

Vis tik birželio 26–27 d. Brukline vyksiančioje NBA naujokų biržoje Bronny savo pavardės gali ir neišgirsti. Arba išgirsti žymiai žemesnėje pozicijoje nei tikėjosi prieš pora metų.

REKLAMA

To priežastis narsto Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sporto gigantas ESPN. Žiniasklaidos priemonė pakalbino trijų NBA klubų vadovus, kurie sutiko pasidalinti savo nuomone apie Bronny galimybes stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Su sąlyga, kad jų tapatybė liks neatskleista.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad L. Jamesas po šio sezono gali nutraukti sutartį su Los Andželo „Lakers“ ir tapti laisvuoju agentu. Beveik neabejojama, kad jeigu kažkuris NBA klubas  naujokų biržoje nuspręstų pasikviesti Bronny, jis savo sudėtį papildytų ne tik 19-likmečiu, bet ir puikią sportinę formą vis dar išlaikiusiu LeBronu. Bent vienam sezonui tai bet kuriai NBA franšizei garantuotų milžinišką žiniasklaidos dėmesį ir neblogas galimybes į savo sudėtį prisivilioti kitų pajėgių laisvųjų agentų, kuriuos viliotų galimybė laimėti NBA trofėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau realybė tokia, kad šiuo metu „NBA Draft Room“, „The Athletic“, „Bleacherreport“, „CBS Sports“, „USA Today“ ir „Sports Iliustrated“ reitingus sudarinėjantys apžvalgininkai Bronny nemato nei pirmajame, nei antrajame naujokų biržos rate.

Beje, Matas. Buzelis visose šiose apklausose yra įvardinamas tarp 4–7 pozicijos, o realiausios vietos nutūpti lietuviui laikomos šios organizacijos – Portlando „Trail Blazers“, San Antonijaus „Spurs“ ir Šarlotės „Hornets“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlo palaukti dar bent metus

Pasak ESPN, pagrindinis Bronny šansas jau šią vasarą tapti NBA klubo nariu yra ne jo paties žaidimas, o tėvo figūra.

Amerikiečių žiniasklaida akcentuoja, kad vien grįžimas į krepšinį Bronny yra svarbus pasiekimas, kadangi praėjusią liepą jaunuoliui treniruotės metu buvo sustojusi širdis. Po išsamių tyrimų nustatyta, kad legendos sūnus turi įgimta širdies ydą. Penkis mėnesius be oficialių rungtynių praleidęs Bronny ant parketo žengė gruodžio 10 d., kai debiutavo NCAA čempionate. Pirmajame sezone Bronny nebuvo startinio penketo žaidėjas, tačiau manoma, kad jis turėtų bandyti savo sėkmę naujokų biržoje jau šiemet.

REKLAMA

LeBronas yra pakankamai patogioje situacijoje – jis savo sprendimą „Lakers“ organizacijai privalo pranešti iki birželio 29 d. Tai reiškia, kad J. Jamesas sprendimą priims jau žinodamas, kaip jo vyriausiam sūnui susiklostė naujokų birža.  

Vienas iš ESPN kalbintų NBA  Vakarų konferencijos klubo vadovų, duodamas anoniminį interviu, atskleidė, kad Bronny kitą sezoną NBA lygoje dar nemato:

„Pasakysiu atvirai – niekada neturėjome didelių lūkesčių dėl Bronny. Žinau, kad pagal kai kuriuos skaičiavimus jis vienu metu buvo laikomas „Top 20“ naujokų biržos žaidėjų, bet mūsų organizacija ten Bronny niekada nematė. Rekomenduotume jam dar bent metus praleisti universitete. Vien dėl to, kad šis sezonas nebuvo pradėtas „reikiama koja“ dėl rimtų sveikatos problemų. Jis buvo toli nuo komandos, atliko ilgą reabilitaciją, – kalbėjo NBA klubo vadovas. – Jo kūnas yra subrendęs ir fiziškai jis yra stiprus vaikis. Atletiniu požiūri jis jau dabar pasirengęs debiutui NBA lygoje, bet įgūdžių ir metimo atžvilgiu jam reikia daugiau laiko. Manau, dar vieneri metai NCAA galėtų jam suteikti geresnę karjeros perspektyvą nei ji yra dabar.“

REKLAMA

Galiausiai neįvardintas NBA klubo vykdantysis direktorius pripažino:  

„Labai įdomu, kaip viskas susiklostys, nes kol kas jo šansus naujokų biržoje dengia dūmų uždanga. Manau, kad jau šių metų biržoje daug klubų laikytųsi paprastos pozicijos: „Jeigu bus bent 1 proc. tikimybė gauti LeBroną, jie pasikvies Bronny. Nebūsiu nustebęs, kad Bronny pateks į NBA. Tačiau aš nežinau, ar jis sugebės išsilaikyti šioje lygoje.“

Bronny neturi nė vieno elitinio įgūdžio

Kalbėdamas apie Bronny perspektyvas NBA lygoje, jam antrino ir kitas neįvardintas NBA klubo vadovas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nežinau, ką jis daro NBA lygiu. Manau, kad lūkesčiai jo atžvilgiu visada buvo per dideli. Jis neturi vieno elitinio įgūdžio, kuri šioje lygoje yra būtina. Jis nėra išskirtinis kovotojas dėl kamuolių, nėra patikimas metimas, jam sudėtinga kurti žaidimą. Jis yra 1–2 pozicijos žaidėjas, bet jam gali būti sudėtinga gintis prieš lygos gynėjus, – mintis dėstė neįvardintas NBA vadovas.

„Jis – geras žaidėjas, bet nesu tikras, ar jis būtų sulaukęs tiek dėmesio, jeigu nebūtų LeBrono sūnus. Jis, palyginus, puikiai tvarkosi su visu tuo spaudimu, kuris yra neišvengiamas. Jis praėjusį sezoną puikiai pasirodė „McDonalds‘“ turnyre, kur pademonstravo gerą taiklumą. Visgi Bronny turi mažiau apimantį „rankų spindulį“ (ang. „wing span“), o tokiems žaidėjams žaidėjas NBA lygoje prasimušti sudėtingiau, – kalbėjo Rytų konferencijos klubo vykdantysis direktorius.

REKLAMA

– Nežinau, ar tai kažką iš esmės gali pakeisti, bet jo antrieji metai universitete turėtų būti geresni. Neužmirškime, kad dabar išlindo ir širdies problemos, kurios gali riboti jo laiką aikštėje. LeBronui jau beveik 40 ir jis vis dar žaidžia puikiai. „Įdėjus“ jį į bet kurią komandą, joje iškart atsiranda daugybę svarbių dalykų, kurie padeda laimėti rungtynes. Tačiau kartu su LeBrono atsiradimu visada atsiranda ir šalutinis efektas. Įdomu, ar LeBronas ir jo aplinka suteiks Bronny galimybę išbandyti save klubų treniruočių stovyklose, į kurias bus kviečiamas. LeBronas nori kontroliuoti situaciją ir daryti tai, kas jam ir jo sūnui padės labiausiai.“

REKLAMA

Gali tapti lyderius papildančiu žaidėju

Trečiasis ESPN kalbintas NBA klubo vadovas taip pat netryško entuziazmu:

„Akivaizdu, kad vidurinėje mokykloje Bronny žaidė sėkmingai. Tai gali būti protingas savo konkretaus vaidmens įžaidėjas. Jis gali patikimai gintis, įžaisti kamuolį, atlikti rezultatyvius perdavimus. Jis nėra labai didelis (Bronny ūgis šiuo metu siekia 193 cm – autoriaus pastaba), todėl jam reiks pasitelkti IQ ir šlifuoti savo įgūdžius.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau Vakarų konferencijos klubo vadovas pridėjo:  

„Sakyčiau, kad Bronny gerai gali atrodyti turėdamas stiprius komandos draugus. Jis neturi ekstra klasės įgūdžių rinkinio, bet gali būti lyderius sėkmingai papildantis žaidėjas. Koledžo vaikinai antraisiais metais padaro didelį šuolį, todėl tikiuosi, kad jis liks NCAA ir žaisdamas geriau supras savo vaidmenį ir tai, kur jis yra.”

„Kitą sezoną „USC Trojans” turėtų žaisti komandiškesnį krepšinį, bus daugiau kamuolio judėjimo ir mažiau izoliacinio krepšinio, nes Isaiah Collier išvyksta į NBA. Vėl reiks, kad visi penki aikštėje esantys žaidėjai „judintų kamuolį”, o tai sukurs daugiau šansų ir Bronny. Manau, kad situacija, kurioje esame dabar, buvo prognozuojama jau anksčiau. Tai, kad Bronny nėra vertinamas kaip realus naujokų biržos šaukimas, nėra jo kaltė. Jis nepadarė ko nors blogo. Jis yra geras vaikinas ir tvarkosi, kaip tik gali geriausiai.”

REKLAMA

Kol kas neįmanoma nuspėti, ar LeBronas jau kitą sezoną žais su savo sūnumi. Jeigu Bronny nuspręs dar metus praleisti NCCA lygoje, jo tėtis bus dar metais senesnis ir „tėvo bei sūnaus” projektas nusikels į 2025–2026 m.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad NBA lygos istorijoje dar niekada nėra buvę atvejo, kuomet komandai tuo pačiu metu atstovautų tėčio ir sūnaus duetas.

Iki NBA naujokų biržos liko kiek daugiau nei trys mėnesiai, o dabar prasideda įdomiausia sezono dalis – reguliarus sezono finišas ir atkrintamosios varžybos.

REKLAMA

NBA rungtynes jums patogiu metu kviečiame stebėti „Go3” ir TV6 televizijoje.

Šį sekmadienį TV6 televizijos eteryje nuo 21:30 val. stebėkite rungtynes tarp Denverio „Nuggets” ir Dalaso „Mavericks”.

Standings provided by Sofascore

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų