Ankstyvo Luka Modričiaus įvarčio įkvėpta Kroatijos rinktinė šventė pirmą pergalę šalies istorijoje prieš Portugalijos futbolininkus. Lisabonoje prieš Europos čempionatą kovojusių rinktinių kontrolinės rungtynės baigėsi 2:1 kroatų pergalę.

Iki šiol šio rinktinės buvo kovojusios 7 kartus. Iš jų 6 sykius pergalę šventė portugalai, sykį mačas buvo pasibaigęs lygiosiomis.

Į priekį kroatai išsiveržė 8 minutę, kai L. Modričius realizavo 11 m. baudinį.

Įdomu tai, kad net 18 rungtynių iš eilės iki šio mačo Kroatija buvo laimėjusi po to, kai rungtynėse įmuša pirmoji, o šią statistiką patyrę ekipos veteranai pratęsė ir su anksčiau dar neįveiktais portugalais.

Po šio įvarčio Roberto Martinezo auklėtiniai atsitiesė 48-ą minutę, kai rezultatą išlygino Diogo Jota 1:1.

Visgi tenkintis tokiu rezultatu „languotieji“ nenorėjo, o į pergalę juos atvedė 56-ą minutę įvartį mušęs puolėjas Ante Budimiras 2:1.

Ispanija sutriuškino Airiją

Kitose draugiškose rungtynėse Ispanija net 5:1 sutriuškino Šiaurės Airiją. Du įvarčius ispanams pelnė Pedri, po kartą pasižymėjo Alvaro Morata, Fabianas Ruizas ir Mikelis Oyarzabalas.

Vienintelį įvartį airiams 2-ą minutę pelnė Danielis Ballardas. Ispanija ir Kroatija rungtyniaus „Euro 2024“ B grupėje, kartu su Italija ir Albanija.