Klausimų arbitrams turėjęs Valdas Ivanauskas pabrėžė: „Tai – pelnyta pergalė“

Valdas Ivanauskas ir kompanija šiltą rudenio popietę padovanojo įsimintiną dovaną gausiai susirinkusiems aistruoliams. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė po devynių pralaimėjimų iš eilės 3:1 nokautavo favorite laikytą Bulgariją.

26

Sunku prisiminti, kada Lietuva žaidė taip kovingai. Talentu to nepavadinsi, bet tikrų tikriausiu daužymusi, kovingumu, nepaisant visų geltonų kortelių ir varžovų meistriškumo.

Pirmą sykį prie šoninės linijos stovėjęs V. Ivanauskas pats sugebėjo užsidirbti geltoną kortelę dėl aistringo apeliavimo arbitrui. Tai tikrai ne problema, nes ir žaidėjai šiandien aikštėje stovėjo mūru už savo trenerį.

Lietuva, įskaitant ir draugiškas rungtynes, buvo pralaimėjusi devynis sykius paeiliui. Per penkis turus pasaulio čempionato atrankoje jau švietėsi gėdingas nulis taškų grafoje, bet tai neįvyko.

Tam prireikė ir kiek sėkmės – 13 minutę vienuolikos metrų baudinį „gesino“ Ernestas Šetkus. Kiek laimingai prasidėjo ir pirmasis įvartis – po rikošeto labai patogiai atšoko Arvydui Novikovui.

Tačiau antrojo kėlinio nuopelnai šiandien priklauso Lietuvai. Mes neužsidarėm, mes bandėm, žaidėm ir įrodėm savo pranašumą.

Žinoma, statistikoje didžiausi nuopelnai nukeliauja Fiodorui Černychui, kuris pelnė du įvarčius, bet atskiro prizo reikėtų visai saugų linijai. Justas Lasickas ir Arvydas Novikovas kraštuose šiandien buvo labai šviežūs ir nuolatos kėlė problemas.

Labai pasiteisino Vykinto Slivkos ir Lino Mėgelaičio duetas viduryje – galingai sudėti, aukšti vyrukai kovojo dėl kiekvieno „50 ant 50“ kamuolio.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasaulio futbolo čempionato atranka: Lietuva – Bulgarija

Spaudos konferencijoje rungtynes pakomentavo dublį atseikėjęs Fiodoras Černychas ir vyr. treneris Valdas Ivanauskas.

„Pirmiausia, norėčiau pasidžiaugti – savaitgalis išgelbėtas. Tai ne tik mūsų, pabrėžiu, pelnyta pergalė, bet ir mūsų jaunimas įrodė, kad gali laimėti. Mūsų devyniolikmečiai sužaidė 1:1 su slovėnais, kas irgi džiugina.

Manau, kad tai pelnyta pergalė ir kaip ji pasiekta dar labiau džiugina. Tas bumerangas po Šiaurės Airijos, kai Arvydas neįmušė baudinio, atsisuko mums į gerą pusę.

Turėjome ir dar daugiau galimybių, bet jie tikrai stipri komanda, matėte kokį baudinį įmušė. Tačiau visas komandinis žaidimas ir atsinešimas į rungtynes buvo toks, kokio ir norėjome. Tai – pelnytas žaidėjų nuopelnas,“ – pradėjo V. Ivanauskas.

„Įspūdžiai labai geri. Kovėmės, daužėmės, norėjome pergalės nuo pirmų minučių. Šiandien turėjome daug šansų įmušti. Didelis ačiū ir Ernestui, kad atlaikė baudinį. Tai davė mums impulsą, geriau susikoncentravome.

Esu tikrai laimingas už visą komandą ir ačiū sirgaliams, kad buvo kaip dvyliktas žaidėjas. Viskas super šiandien,“ – sakė F. Černychas.

V. Ivanauskas:

Treneri, kas taip stebuklingai pasikeitė per mėnesį laiko?

Kaip ir minėjau prieš rungtynes, jūs matote komandą iš vienos pusės, bet pratybose aš mačiau daugiau pozityvių momentų. Šiandien niekas nepasikeitė – paprasčiausiai žaidėjai labai norėjo. Mes patys pajautėme, kad galime.

REKLAMA

Dabar tai reikia įrodinėti kiekvienas rungtynes ir tai yra labai sunku. Komanda ne tik emociškai, bet ir žaidimo atžvilgiu yra pasikeitusi. Jei bus toks stovis, koks dabar yra, galima dar tikėtis tokių rezultatų.

Kaip Jums atrodė 11 metrų baudinys ir kaip pražanga prieš Despodovą, po kurios krito įvartis?

Tai teisėjo sprendimas. Aišku, buvo kažkoks kontaktas, bet matote visas lygas, kokios dvikovos vyksta baudos aikštelėje ir panašiai. Gal ir į naudą mums buvo tas sprendimas? Tai suteikė dar daugiau emocijų.

Antros baudos tikrai nebuvo. Tačiau išpildymas, na, patys matote – idealu.

Ar turite daugiau klausimų dėl teisėjų darbo?

Taip, sažiningai, yra tam tikrų klausimų. Ypač geltonos kortelės. Mes turime saugotis, o Egidijų Vaitkūną jau prarandame. Ne piktybiškai, bet teisėjo sprendimai buvo nepalankūs mums.

Jums asmeniškai buvo lengviau per televizorių stebėti mačą ar stadione?

Lengviau čia. Jaučiau žaidėjų pulsą, emocijas, galiu kažką koreguoti.

Gal ir prieš šveicarus reikėtų paleisti nemokamus bilietus?

Nežinau, paklauskite federacijos, gal ir tada šeimos šventę padarysime (šypteli).

Ar šiandien žaidęs gynybos ketvertas ir turėtų įsitvirtinti Jūsų rinktinėje kaip pagrindinis?

Manau, kad ir patiems žaidėjams būtų lengviau, jei nusistovėtų kažkoks ketvertas. Dabar neturėsime Egidijaus ir vėl blogai – mūsų rotacija trumpa.

Justas Lasickas šiandien buvo svarbus „X faktorius“ puolime. Ar tai Jus kažkiek nustebino?

Taip, jis buvo aktyvus. Kartais tai dingdavo, bet dabar matėme aktyvumą 90 minučių. Galime išskirti ir to pačio Laukžemio žaidimą. Šiandien jis atliko labai didelį darbą kovodamas dėl kamuolio, išprovokuodamas baudinių.

Esu patenkintas visa komanda. Tai turbūt pirmos rungtynės Lietuvos rinktinėje, kai nė vienas žaidėjas neiškrito iš konteksto. Atlikome sunkų darbą, kuris davė rezultatą.

Fiodoras Černychas:

Fiodorai, pastaruoju metu Jums buvo sunku įgauti gerą formą. Ar jau juntate, kad atgaunate senąją savo versiją?

REKLAMA

Paskutiniai du su puse metų man kaip futbolininkui buvo juodi. Tik grįžtu po vienos traumos, vėl užšoka kita. Žaidžiu „Jagiellonia“ pastoviai, tas padeda. Žinau, kad visi tikisi, ką aš anksčiau rodydavau.

Viską suprantu, kai mane kritikuoja ir sako nebe tas. Tačiau aš noriu įrodyti, kad galiu būti toks pat ar dar geresnis.

Įvarčiais rinktinėje aplenkėte Edgarą Jankauską. Ką dar norėtumėte aplenkti?

Arvydėlį tikriausiai (juokiasi). Yra super įmušti įvartį. Kelis metus nebuvau įmušęs. Aišku, man nėra skirtumo, kas įmuš, svarbu laimėjom.

Ar tas emocingumas ir buvo pagrindinė pergalės priežastis?

Man atrodo, kad emocijų mums niekad netrūko. Praeitą mėnesį taip pat turėjom emocijas, bet pralaimėjome rungtynes. Bulgarijoje gal nebuvome gerai fiziškai pasiruošę ir pritrūkome jėgų.

Dabar daug kas pradėjo žaisti klubuose, fiziškai esame geriau pasiruošę. Visi buvom užsivedę, dirbom visi už visus. Turime dabar ruoštis antradienio rungtynėms.

***

Rungtynes pakomentavo ir Bulgarijos strategas Yasenas Petrovas. Teisėjų klaidų įžvelgęs specialistas nulenkė kepurę prieš Lietuvą – šiandien mūsiškiai norėjo labiau.

„Norėjome ir bandėme laimėti rungtynes, bet pridarėme klaidų, neišnaudojome savo progų. Žinote, kad mūsų komanda yra labai jauna ir yra linkusi daryti klaidas. Turime dar vienas rungtynes po trijų dienų ir mes privalome grįžti pasiruošę,“ – sakė Y. Petrovas.

„Aš sutinku, kad viskas buvo blogai. Lietuva labai norėjo laimėti šias rungtynes, o mes negalėjome perimti nei pirmo, nei antro kamuolio. Kirilas įmušė gražų įvartį, bet to mums nėra gana.

Nesutinku, kad buvome tragiški. Lietuva tiesiog labai norėjo laimėti ir atidavė visą save. Manau, kad prieš pirmąjį įvartį buvo pražanga, bet jie įmušė ir dar kartą – tai mus palaužė,“ – pridėjo Y. Petrovas.


Rašyti komentarą...
v
vidma60
2021-10-10 11:38:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atrankos jau nebeišgelbės, bet pasitikėjimą, kad gali sėkmingai žaisti įgys.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų