26
Lietuva – Bulgarija mačo momentas (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nutraukė pragaištingą pralaimėjimų seriją. Pasaulio futbolo čempionato atrankoje Valdo Ivanausko auklėtiniai 3:1 (1:0) parklupdė Bulgariją.

26

Lietuva, įskaitant ir draugiškas rungtynes, pralaimėjo devynis mačus iš eilės. Paskutinį kartą mūsiškiai pergalę šventė 2020 m. lapkričio 18 d. (prieš Kazachstaną 2:1).

Lietuviai gerokai sukomplikavo bulgarų šansus pakovoti dėl patekimo į pasaulio čempionatą. Per šešis mačus bulgarai savo sąskaitoje turi penkis taškus ir juos dabar lenkia Šiaurės Airija (5 tšk.), wŠveicarija (8 tšk.) ir Italija (14 tšk.).

Šiame mače pirmą kartą prie šoninės linijos dirigavo rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Ivanauskas. Praėjusiame „lange“ būti su rinktine jis negalėjo, nes užsikrėtė koronavirusu.

Bulgarija FIFA pasaulio rinktinių reitinge užima 70-ąją vietą.

O atrodė, kad viskas bus, kaip visada. Dar 13 minutę teisėjas paskyrė vienuolikos metrų baudinį į Lietuvos vartus.

Visa laimė, kad Dimitaras Ilievas smūgiavo labai nuspėjamai ir Ernestas Šetkus daug problemų neturėjo.

18 minutę LFF stadionas dar sykį kilo iš savo vietų. Kontraatakoje Arvydas Novikovas pasileido į priekį kairiuoju kraštu ir galėjo smūgiuoti pats. Vis tik krašto puolėjas pasirinko perduoti kamuolį į vidurį ir Justas Lasickas nukreipė kamuolį į vartus.

Kovingai aikštės viduryje besigrūmę lietuviai ir po pertraukos neužsidarė į gynybą.

Labai paaktyvėjo krašte A. Novikovas, o puikią progą uždaryti galėjo L. Mėgelaitis. Vis tik bulgarai pelnė įvartį „iš niekur“.

Standartinę situaciją po pražangos šalia baudos aikštelės gavę svečiai patikėjo smūgį savo žvaigždei Kirilui Despodovui. Kiek subraškėjusi sienelė įsileido kamuolį vartų ploto link ir E. Šetkus jau buvo bejėgis.

Net ir praleidę lietuviai ėjo į priekį ir tai darė labai kokybiškai. Jau antrajam kėliniui bėgant į pabaigą Lietuva išsitraukė kozirį – Fiodorą Černychą.

81 minutę puolėjas vienu lietimu nuginklavo vartininką, o 84 minutę po perdavimo iš krašto smūgiu galva pelnė dublį.

Visiškai sugriuvę bulgarai toliau leido lietuviams nardyti į puolimą, bet ir mūsiškiai kiek privengė aštresnių veiksmų puolime.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

84 min. ĮVARTIS! Lietuva daužo į šipulius likusias bulgarų viltis!!! Fiodoro Černycho dublis – įvartis galva po perdavimo iš krašto.

81 min. ĮVARTIS! Ar jūs galite patikėti?! LFF stadionas stovi, Fiodoras Černychas vienu lietimu pelno įvartį.

80 min. Virpstas! Dar šiek tiek žemiau ir Linas Klimavičius būtų auksinio įvarčio autorius. Puikiai įžaista standartinė situacija.

77 min. Aikštėje K. Laukžemį keičia Donatas Kazlauskas. Keičiasi ir mūsiškių išsidėstymas – iš 4-2-3-1 į 4-4-2.

70 min. K. Despodovas pabandė apgauti teisėjus pargriuvęs baudos aikštelėje, bet pažeidimas neužfiksuotas. Iškart šoniniam teisėjui burbėti į ausį dėl vaidybos pradėjo V. Ivanauskas – arbitras išsitraukė geltoną kortelę ir nubaudė Lietuvos rinktinės strategą.

Galima pasakyti tik tiek, kad iš V. Ivanausko burnos sklido ne patys gražiausi žodžiai.

64 min. Kaip apmaudu... Standartinė situacija baudos aikštelės prieigose virsta puikiu Kirilo Despodovo įvarčiu. Rezultatas 1:1.

60 min. Pirmieji judesiai ant bulgarų suolo. Yasenas Petrovas į aikštę meta Ilianą Ilievą ir Ivaylo Chochevą.

54 min. A. Novikovas vienas prieš vartus, bet smūgį stabdo M. Lukovas. Stadionas gaudžia „Lietuva! Lietuva!“

53 min. Labai aktyvi lietuvių kėlinio pradžia. Sveikintinas žingsnis iš V. Ivanausko neužsidaryti gynyboje dar likus tiek daug laiko. Taikomės į pergalę?

Pirmasis kėlinys:

47 min. Teisėjas praneša apie pirmojo kėlinio pabaigą. Lietuva kol kas priekyje 1:0. Paskutinį kartą oficialias rungtynes laimėjome 2020 m. lapkričio 18 d. (prieš Kazachstaną 2:1). Galbūt atėjo laikas?

38 min. E. Šetkus gelbėja Lietuvą nuo įvarčio. Vartininkas atspėjo trajektoriją net po rikošeto.

37 min. Bulgarai artėjant kėlinio pabaigai prispaudė lietuvius prie savųjų vartų. Dabar labai svarbu atsilaikyti.

30 min. K. Laukžemis neblogai sukovoja antrame aukšte ir kamuolys atšoka V. Slivkai. Saugo bandymas iš toli netikslus.

25 min. Labai klastingas varžovų smūgis iš smailaus kampo. E. Šetkus atremia bandymą ir bulgarai kelia nesėkmingą kampinį.

18 min. ĮVARTIS! Arvydas Novikovas kontraatakoje nepagailėjo perdavimo į vidurį ir Lietuvą į priekį išveda Justas Lasickas! 1:0, nuotaikos puikios.

Verta paminėti, kokį šaltakraujiškumą pademonstravo A. Novikovas. Vartininkas labiau tikėjosi lietuvio smūgio nei perdavimo, bet mūsiškis labai ramiai išlaukė ir parideno kamuolį komandos draugui.

14 min. Ernestas Šetkus – herojus! Vartininkas atremia smūgį ir stadionas kyla iš savo vietų.

12 min. Prisidirbom. Geltona kortelė L. Mėgelaičiui už pražangą baudos aikštelėje. Vienuolikos metrų baudinys į mūsų vartus.

9 min. Bulgarai pirmosiomis minutėmis labai atsargūs. Tačiau kontraatakose vieną, kitą progą sukurti vis tiek pavyko.

2 min. Kokią progą turėjo K. Laužemis... Kamuolys įveikia vartininką, bet prazvimbia visai šalia dešiniojo virpsto.

1 min. Rungtynės prasideda! V. Ivanauskas šiame „lange“ į startinio puolėjo poziciją vietoj Edgaro Dubicko meta Karolį Laukžemį. Pamatysime ar tai duos naudos.

Startinės vienuolikės:

Lietuva (4-2-3-1): Ernestas Šetkus (kap.), Rolandas Baravykas, Benas Šatkus, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Linas Mėgelaitis, Vykintas Slivka, Justas Lasickas, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Karolis Laukžemis.

Bulgarija (4-4-2): Martinas Lukovas, Valentinas Antovas, Andrea Hristovas, Petko Hristovas, Vasilis Bozhikovas, Todoras Nedelevas, Petaras Vitanovas, Kristiyanas Malinovas, Kirilas Despodovas, Georgis Yomovas, Dimitaras Ilievas.