REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
20
Lietuvos rinktinės spaudos konferencija  (Žygimantas Gedvila/Fotobankas)

Pirmadienį pristatyti Lietuvos rinktinės planai Europos čempionato atrankos pirmajame „lange“. Kitą savaitę Lietuvos rinktinė sužais su Lenkija ir Estija, o rungtynes transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.

20

Pirmadienį pristatyti Lietuvos rinktinės planai Europos čempionato atrankos pirmajame „lange“. Kitą savaitę Lietuvos rinktinė sužais su Lenkija ir Estija, o rungtynes transliuos TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt.

REKLAMA

Konferencijoje taip pat pristatytas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) partneris „Elektrum“, kuris antrus  metus iš eilės bus pagrindiniu nacionalinės rinktinės partneriu.

„Laukia labai intensyvi vasara, todėl be patikimo partnerio aukštų rezultatų būtų siekti labai sudėtinga. Stengsimės parodyti gerus rezultatus tiek suaugusių, tiek jaunimo rinktinėse, tikrai turime tam galimybių. Dar kartą dėkoju „Elektrum“, su kuriais tęsiame gražią draugystę“, – konferenciją pradėjo LKF prezidentas Vydas Gedvilas.

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis pristatydamas artimiausią Europos čempionato „langą“ užsiminė ir apie laukiančią olmpinę atranką, kuri vyks liepos pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai svarbūs – olimpiniai metai, todėl smagu turėti tokius rimtus partnerius. Kalbant apie rinktinę, jau už savaitės pradėsime pasiruošimą Europos čempionato „langui“. Turėsime net 6 Eurolygos žaidėjus ir turime tikslą pasiekti dvi pergales, kitų tikslų Lietuvoje ir negali būti. Laukia įdomūs iššūkiai, kuriems esame pasiruošę.“

REKLAMA

Artimiausiame Europos čempionato atrankos „lange“ Lietuvos rinktinės sudėtis atrodys taip:

Ąžuolas Tubelis (Klaipėdos „Neptūnas“), Deividas Sirvydis (Panevėžio „Lietkabelis“), Dovydas Giedraitis (Kauno „Žalgiris“), Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“), Gabrielius Maldūnas (Panevėžio „Lietkabelis“), Gytis Radzevičius (Vilniaus „Rytas“), Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“), Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“), Margiris Normantas (Vilniaus „Rytas“), Martinas Gebenas (Manresos BAXI, Ispanija), Osvaldas Olisevičius (Trevizo „NutriBullet“, Italija), Rokas Giedraitis (Belgrado „Crvena Zvezda“, Serbija), Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“), Vaidas Kariniauskas (Vilniaus „Wolves“).

REKLAMA
REKLAMA

Su žiniasklaidos atstovais bendravęs treneris  K. Maksvytis pasidalino savo mintimis apie praleistą laiką Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur susitiko su NBA lietuviais ir jaunuoju lietuvių talentų Matu Buzeliu.

Kokios motyvacijos į rinktinę atvyksta jūsų minėti 6 Eurolygos žaidėjai? – žurnalistai paklausė Lietuvos rinktinės trenerio.

Vienas iš kriterijų yra olimpiniai metai, nes žaidėjai nori patekti į olimpines žaidynes. Kitas – nesikertantys tvarkaraščiai. Kažkas, galbūt, jaučia skolą už praėjusius metus ir todėl norėjo atvykti.

Kodėl pirmajame lange nebus Donato Motiejūno, Roko Jokubaičio ir Mariaus Grigonio?

Donatas visą praėjusią vasarą skyrė rinktinei ir kažkiek vėlavo į klubo pasiruošimą. Jis kažkiek jaučia skolą klubui, todėl norėjo dabar likti su juo. Panaši situacija turbūt yra su Roku Jokubaičiu ir Mariumi Grigoniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokia situacija su Mindaugu Kuzminsku?

Jis paprašė jį laikyti sąrašuose, nes jis labai nori spėti. Kol kas daugiau šansų, kad nespės.

Kokius jums žaidėjus patikrinti bus įdomiausia?

Aišku, jaunus. Bus įdomu, ką pademonstruos Deividas Sirvydis, Ąžuolas Tubelis ir kiti.

Ką manote apie D. Sirvydžio tobulėjimą?

Labai gerai. Vis matote jo rezultatus. Manau, kad jis jau kitą sezoną žais aukštesniame lygyje.

 

Kaip sekėsi Amerikoje?

Visų pirma, kol kas nė iš vieno žaidėjų neišgirdau ne. Amerikoje sekėsi gerai – iš Mato Buzelio išgirdome norą prisijungti prie rinktinės ir, jeigu nepamaišys NBA naujokų birža, jis yra pasiruošęs prisijungti prie rinktinės jau šiemet.

REKLAMA

Kokį įspūdį susidarėte apie Matą Buzelį kaip asmenybę ir žaidėją?

Visų pirma, jis labai puikiai kalba lietuviškai. Bendravimas su juo paliko labai gerą įspūdį. Geras jaunuolis, kuris greičiausiai bus „Top 10“ NBA šaukimas. Tokių talentų mes nesame turėję daug.  

Universalumas yra jo pliusas. Jis parodė gerą krepšinio IQ ir gerus krepšinio pagrindus. Neturime daug žaidėjų, kurie ruošiasi naujokų biržai ir žaidžia Plėtojimosi lygoje. Šiuo metu jis gali žaisti nuo 2 iki 4 pozicijos.

 

Jums nekeista, kad tokį įspūdingą sezoną žaidžiantis Domantas Sabonis nepateko į „Visų žvaigždžių“ rungtynes?

REKLAMA

Tuo metu kaip tik buvau Amerikoje. Taip jau buvo, kad Sabonis ir De‘Aaronas Foxas vienas iš kito atėmė trenerių balsus, o kur du pešasi, trečias laimi. Kalbėjau su pačiu Saboniu ir jis tikėjosi patekti į tas rungtynes.

Ką galite pasakyti apie varžovus pirmajame Europos čempionato atrankos lange?

Lenkai žada turėti geriausius savo žaidėjus ir tai tikrai nebloga rinktinė. Estai, palyginus, yra sąlyginai silpnesnė rinktinė, bet laukia dvi smagios rungtynės.

Galbūt sėmėtės idėjų iš Naujojo Orleano „Pelicans“ žaidimo, kaip treneris aikštėje sutalpina Joną Valančiūną ir Zioną Williamsoną?

Geras pastebėjimas. Tikrai teko stebėti jų žaidimą ir pasisėmėme daug idėjų. Tikrai įdomu stebėti, kaip treneris pakankamai sėkmingai aikštėje sutalpina tokius, sakykime, du senamadiškus vidurio puolėjus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aišku, Jonas yra pratęs būti tokioje pozicijoje, bet Domas – ne. Kaip sutalpinti juos aikštėje ir bus didžiausias, bet kartu maloniausias galvos skausmas

Klaipėdos „Neptūnas“ atleido trenerį Mindaugą Brazį. Ar nekeičiate savo pozicijos šį sezoną nebedirbti jokiame klube?

Ne, tikrai nekeičiu. Turime planų ir su rezervine rinktine, kuria turbūt ir kuruosiu, nes dabar turiu daugiau laiko. Galiu tik pasakyti, kad po „Žalgirio“ jau pasakiau du „ne“.

Ką manote apie Lauryną Birutį ir „Žalgirio“ galimybes įšokti į Eurolygos įkrintamąsias?

Manau, man nebūtų etiška to komentuoti, o ir tema apie rinktinę. Susilaikysiu.

***

Lietuvos rinktinė jau vasario 22 d. Vilniaus „Avia Solutions group“ arenoje susikaus su Lenkija, o vasario 26 d. išvykoje lauks dvikova su Estija.

Europos čempionato atrankos rungtynes ir olimpinių žaidynių atranką galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt ir TV3 televizijoje. 

 

Vykit tą maksvytį velniop koks iš jo treneris,baubia paraudonavęs kaip tas durnelis šaras
Vyrai geri,treneris silpnas
Vel lipa ant greblio su tokiu treneriu nera sansu ,nejau nera kam to pasakyti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų