Lietuvos rinktinė iš draugiško turnyro Prancūzijoje sugrįš be pergalių. Lietuviai ketvirtadienį 77:98 pralaimėjo visas rungtynes dominavusiems prancūzams. Tai – trečioji Lietuvos rinktinės nesėkmė iš eilės.

Šįkart Dainius Adomaitis nusprendė neregistruoti Eimanto Bendžiaus, Mindaugo Girdžiūno ir Artūro Milaknio.

Tai – rungtynės dėl antrosios turnyro vietos. Pirmąją užėmė Kroatijos rinktinė, antradienį 92:87 nugalėjusi prancūzus ir trečiadienį 82:80 įveikusi lietuvius.

Pirmasis kėlinys

Susitikimą taikliu dvitaškiu pradėjo Jonas Mačiulis, tačiau lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti NBA spindintį Evaną Fournier. Jis pelnė pirmuosius penkis prancūzų taškus.

Didžiąją ketvirčio dalį pirmavo šeimininkai.

Kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė išlygino rezultatą (19:19), bet Prancūzijos komanda ketvirtį baigė penkiais taškais be atsako (24:19).

Antrasis kėlinys

Lietuvių taškų badas tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Jų nepavyko pelnyti daugiau kaip penkias minutes. Puolimo krizę baigė dvitaškį pataikęs Jonas Valančiūnas (21:34).

Rinktinės žaidimą išjudino aikštėje pasirodęs Artūras Gudaitis. Lietuviai priartėjo (30:36), bet vėliau vėl paleido varžovus – 35:42.

Trečiasis kėlinys

Šeimininkai gan greitai susigrąžino dviženklį pranašumą – 52:41. Dar po dviejų minučių komandas skyrė 16 taškų – 61:45.

Lietuvių padėtį šiek tiek pataisė trys trečiajame kėlinyje patupdyti Martyno Gecevičiaus tritaškiai.

Lietuvos rinktinė prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 56:70.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. Į bet kokį lietuvių bandymą priartėti prancūzai atsakydavo sėkminga atkarpa.

Pačioje rungtynių pabaigoje Prancūzijos rinktinė žiūrovus linksmino gražiomis atakomis, tolimais tritaškiais, paslėptais perdavimai ir efektingais dėjimais.

Galutinis mačo rezultatas – 98:77.

Lietuva: Martynas Gecevičius (4/7 tritaškių) ir Artūras Gudaitis (5 atk. kam.) po 14, Jonas Valančiūnas 13, Jonas Mačiulis 12, Mindaugas Kuzminskas 10, Mantas Kalnietis 8 (9 rez. perd., 6 klaidos), Deividas Gailius ir Adas Juškevičius po 3, Donatas Motiejūnas, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas taškų nepelnė, Rokas Giedraitis aikštėje nepasirodė.

Prancūzija: Evanas Fournier (6 rez. perd., 4 per. kam.) ir Nando De Colo (5 rez. perd.) po 17, Axelis Toupane'as 12 (4/4 dvitaškių, 1/1 tritaškio), Kevinas Seraphinas ir Louisas Laberye po 10.