Pergalingai olimpinį turnyrą pradėjo Ispanijos krepšinio inktinė (1/0), kuri C grupės mače 88:77 (18:14, 30:14, 21:28, 19:21) pranoko šeimiminkus japonus (0/1).

Atkakli kova vyko tik pirmajame kėlinyje. Jame japonai dar buvo arti ispanų. Tačiau paskui pasikeitė ir Ispanija ėmė  dominuoti aikštelėje.

Ispanai antrajame kėlinyje laimėjo atkarpą 22:2, išeinant į ilgąją pertrauką pirmavo 48:28.

Po pertraukos ispanai kontroliavo mačą. Nors Japonija dar surengė spurtą 17:3 ir pabandė labiau priartėti prie ispanų, tačiau šie vis vien išlaikė solidžią persvarą ir galiausiai laimėjo rungtynes.

Ispanijos rinktinėje išsiskyrė Ricky Rubio, pelnęs 20 taškų ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus,