Trylikametė Japonijos riedlentininkė Momiji Nishiya pateko į savo šalies istoriją. Ji „street“ rungties finale surinko 15,26 taško ir tapo jauniausia Japonijos sportininke per šalies istoriją, kada nors laimėjusia aukso medalį olimpinėse žaidynėse.

Sidabrą iškovojo Brazilijos riedlenčių sporto atstovė Rayssa Leal, kuriai taip pat vos trylika metų. Nors brazilė ilgą laiką buvo varžybų favoritė, tačiau lemiamo važiavimo metu padarė grubią klaidą, kuri leido triumfuoti vietos sirgalių palaikomai M. Nishiya.

Bronzą iškovojo kita Japonijos atstovė 16-metė Nakayama Funa.

Jauniausiu sportininku, kada nors iškovojusiu aukso medalį ir toliau išlieka amerikietė Marjorie Gestrings, kuris 1936-ųjų Berlyno žaidynėse būdama 13 metų ir 268 dienų amžiaus laimėjo šuolio nuo tramplino rungtį. Tuo tarpu japonės amžius šiuo metu yra 13 metų ir 330 diena.

Vyrų riedlenčių varžybose taip pat triumfavo 22-ejų japonas metų Yuto Horigome.

Sėkmingus japonės šuolius žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.