Istoriškai blogai puolusiai Lenkijos rinktinei nepavyko dar kartą nustebinti krepšinio pasaulio – į Europos čempionato finalą užtikrintai žengė Prancūzijos rinktinė.

Pirmajame pusfinalyje Berlyne prancūzai už lenkus buvo pranašesni 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18).

Vienu metu komandas skyrė net 44 taškai.

Lenkijai tai buvo pirmasis Europos čempionato pusfinalis po 51-erių metų pertraukos ir septintasis apskritai – vos kartą jiems yra pavykę žengti į finalą.

Prancūzija į finalą pateko trečią kartą istorijoje. Šiame ji žaidė 2011 ir 2013 m. Jų varžovai paaiškės kiek vėliau – kitame pusfinalyje susitiks šeimininkė Vokietija ir Ispanija.

Iki šiol vos du Europos čempionato pusfinaliai buvo pasibaigę didesniu nei 30 taškų skirtumu – 1963 ir 1967 m.

Nugalėtojų gretose ryškiausiai spindėjo Guerschonas Yabusele – 22 taškai (5/6 dvit., 4/6 trit., 0/1 baud.) ir 4 atkovoti kamuoliai.

Lenkijos rinktinėje nė vienas žaidėjas nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.

Lenkija per pirmą mačo pusę sukrapštė vos 18 taškų, iš žaidimo atakuodami vos 23 proc. tikslumu.

Paskutinė komanda, nesugebėjusi pusfinalyje per pirmą mačo pusę pelnyti 20 taškų buvo Vengrija, o tai nutiko dar 1946 metais.

Toks prastas varžovų puolimas leido prancūzams susikrauti 16 taškų pranašumą. Netrukdė jiems ir vėl didelis klaidų skaičius – vien per pirmą kėlinį jie suklydo 7 kartus.

Vaizdas po pertraukos nepasikeitė – prancūzai startavo penkiais taškais be atsako, o netrukus skirtumas tarp komandų buvo triuškinantis – 48:25.

Ketvirtame kėlinyje lenkai jau buvo trypiami, o prancūzų treneris davė pažaisti rečiau aikštėje būnantiems krepšininkams.

Lenkija: A.J. Slaughteris 9, M. Ponitka 7.

Prancūzija: G. Yabusele 22, E. Fournier ir E. Okobo po 10, A. M’Baye, V. Poirier ir T. Tarpey po 8, Th. Heurtelis 7.

Palaikysiu Lenkijos krepšinio Komandą !...,- ir tikrai nemanau, kad Prancūzai tik "pasivaikščios"..., kaip komentuoja įvairūs
"krepšinio religijos komentatoriai"
Na, būna kad pavyksta ir vištai nusipersti.....Slovėnai prisidirbo, lenkams tiesiog nuskilo ir su pogrupiu.... bet stebūklų nebūna.... Koks rezultatas - toks ir komandos lygis ir dar su nusipirktu amerikonu.... Žodžiu, FIBA turėtų keisti daug ką, nes tas čempionatas jau panašus į kažkokį chaosą...."naturalizuoti" žaidėjai, žemo lygio teisėjai, skirstymo į pogrupius atgyvenusi tvarka,