Vitorijos „Baskonia“ (2/0) su naudingais lietuviais įspūdingai išplėšė pratęsimą ir įsirašė antrą pergalę Eurolygos starte.

Baskai namie 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7) patiesė Belgrado „Partizan“ (0/2) komandą.

„Baskonia“ į pergalę ištempė Markusas Howardas, pelnęs net 33 taškus, pataikydamas 8 iš 12 tritaškių. Būtent gynėjas išplėšė pratęsimą tolimu metimu paskutinę sekundę.

Susitikime netrūko ir daugiau įspūdingų asmeninių pasirodymų. „Partizan“ komandai Kevinas Punteris sukratė 26 taškus, Zachas LeDay pridėjo 23 ir 10 atkovotų kamuolių, Mathiasas Lessortas – 19 ir 12 sugriebtų kamuolių.

„Baskonia“ ekipai Rokas Giedraitis pelnė 13 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 3/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Tado Sedekerskio sąskaitoje – 11 taškų (3/3 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.).

Viso mačo metu nė vienai ekipai nepavyko įgauti rekšmingo pranašumo, o viskas sprendėsi mačo pabaigoje.

Prasidėjus paskutinei minutei „Partizan“ po Kevino Punterio dvitaškio pirmavo 86:82. Po minutės pertraukėlės Darius Thompsonas smeigė tritaškį ir netrukus prasidėjo pražangų taktika, kuri atnešė sėkmę „Baskonia“ krepšininkams.

Likus žaisti 7 sekundes Jamesas Nunnally prametė antrą baudos metimą, o „Partizan“ nesugebėjo pažeisti taisyklių prieš varžovus – M. Howardas smeigė tritaškį su sirena ir pasiuntė ekipas į pratęsimą.

Čia jis tęsė puikų pasirodymą ir leido baskams išsiveržti į priekį, o K. Punterio metimai skriejo pro šalį ir galiausiai šeimininkai iškovojo pergalę.

„Baskonia“: M. Howardas 33 (8/12 trit.), M. Costello 19, R. Giedraitis 13. T. Sederkeskis ir D. Thompsonas po 11.

„Partizan“: K. Punteris 26, Z. LeDay 23, M. Lessortas 19, J. Nunnally 12.