Į pagrindinį Ispanijos baudžiamųjų bylų teismą „Audiencia Nacional“ 33 metų sportininkė atvyko prieš pat 10 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku.
Šypsodamasi ji pasisveikino su spaudos atstovais prie Madrido teismo rūmų ir nuėjo duoti parodymus teisėjui Francisco de Jorge (Fransiskui de Chorchei), kuris vykdo tyrimą L. Rubialeso atžvilgiu dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu ir prievarta.
Tuometinis Ispanijos futbolo asociacijos (RFEF) vadovas, kuris galiausiai dėl po incidento kilusio ažiotažo buvo priverstas atsistatydinti, ne kartą tvirtino, kad bučinys į J. Hermoso lūpas po to, kai Ispanija rugpjūčio 20 dieną Australijoje laimėjo moterų futbolo pasaulio čempionatą, įvyko abipusiu sutikimu.
Visgi pati žaidėja aiškiai nurodė, kad jos sutikimo nebuvo, ir rugsėjį pateikė ieškinį. Šiuo metu L. Rubialesui taikomas draudimas artintis prie jos arčiau kaip 200 metrų atstumu.
„Baigdama savo pareiškimą ji patvirtino prokuratūroje pateiktą teiginį, kad bučinys buvo visiškai netikėtas ir jokiu būdu nebuvo bendru sutarimu“, – naujienų agentūrai AFP sakė teisminis šaltinis.
„Po įvykio nukentėjusioji tiek skrydžio atgal į Ispaniją, tiek viešnagės Ibizoje metu iš tiriamų šalių patyrė nuolatinį persekiojimą, kuris sutrikdė jos įprastą gyvenimą, sukėlė jai nerimą ir stresą“, – pridūrė šaltinis, cituodamas J. Hermoso parodymus.
Pagal Ispanijos įstatymus bučinys be sutikimo gali būti laikomas seksualiniu priekabiavimu – nusikalstama veika, kuriai priskiriamos visos seksualinio smurto rūšys. Už tokį bučinį gresia nuo piniginės baudos iki ketverių metų kalėjimo.
46 metų L. Rubialesas taip pat kaltinamas prievarta už tai, kad, kaip įtariama, spaudė J. Hermoso apginti jo veiksmus, kurie buvo tiesiogiai transliuojami visame pasaulyje.
Bučinys išprovokavo visuotinį pasipiktinimą, o pasaulio futbolą valdanti organizacija FIFA nušalino L. Rubialesą nuo pareigų.
Rugsėjo 15 dieną jis pasirodė teisme, o spalį teisėjas apklausė tris kitus asmenis – buvusį moterų rinktinės trenerį Jorge Vildą (Chorchę Vildą), vyrų komandos direktorių Albertą Luque ir RFEF rinkodaros vadovą Rubeną Riverą – dėl įtarimų, kad jie taip pat darė spaudimą J. Hermoso.
Apie J. Hermoso patirtą spaudimą teisme liudijo daugybė kitų asmenų, tarp jų – dukart „Auksinio kamuolio“ laimėtoja Alexia Putellas ir dar dvi Ispanijos rinktinės komandos draugės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!