Praėjus 24 valandoms po to, kai Alžyro boksininkė Imane Khelif iškovojo auksą svorio kategorijoje iki 66 kg, Taivano kovotoja Lin Yu-ting įtikinamai įveikė lenkę Juliją Szeremetą ir triumfavo svorio kategorijoje iki 57 kg.
L.Yu-ting ir vėl laimėjo kiekvieną raundą bei per visas keturias kovas Paryžiaus olimpinėse žaidynėse nepralaimėjo nė vieno.
28-erių metų taivanietė yra dukart pasaulio čempionė, tačiau iki šiol nebuvo laimėjusi olimpinio medalio, kadangi 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse buvo įveikta dar aštuntfinalyje.
Taivanui tai buvo jau antrasis aukso medalis šios vasaros olimpinėse žaidynėse.
Daugybę taivaniečių audringai palaikė savo šalies atletę, o skambant Taivano himnui L.Yu-ting nevaldomai verkė.
L.Yu-ting apsikabino su sidabro medalio laimėtoja J.Szerameta bei bronzos medalių laimėtojomis Nesthy Petecio ir Era Yildiz Kahraman.
„Verkiau, nes buvau labai sujaudinta“, – sakė L.Yu-ting. „Per kovą mačiau tam tikrus prisiminimus iš savo karjeros pradžios. Buvo didelių skausmo ir džiaugsmo akimirkų“.
Kovotoja vėliau sulaukė klausimo dėl aštrių diskusijų lyties klausimu.
„Man, kaip elitinei sportininkai, varžybų metu svarbu atsiriboti nuo socialinės žiniasklaidos ir susikaupti“ – atsakė kovotoja. „Žinoma, kai kurią informaciją išgirdau per savo trenerį, bet nekreipiau į tai daug dėmesio. Dalyvauti žaidynėse mane pakvietė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), todėl į tai ir sutelkiau dėmesį“.
Po I.Khelif pergalės pasklido žinia, kad alžyrietė pateikė oficialų teisinį skundą, nurodydama, jog dėl ginčo lyties klausimu tapo priekabiavimo internete auka. Paklausus, ar J.Yu-ling svarstytų galimybę imtis panašių veiksmų, kovotoja sakė, kad „tai aptars su komanda ir nuspręs vėliau“.
Primename, kad L.Yu-ting ir I.Khelif buvo diskvalifikuotos Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) iš praėjusių metų pasaulio čempionato, kai IBA pareiškė, kad jos neišlaikė nenustatytų lyties testų. IBA, kuriai vadovauja Rusijos verslininkas Umaras Kremlevas ir kurią finansuoja Rusijos valstybės naftos kompanija „Gazprom“, 2023 m. birželį neteko olimpinio statuso dėl susirūpinimą keliančių valdymo problemų ir korupcijos.
Anksčiau TOK kritikavo „savavališkus testus“, taikytus kovotojoms bei teigė, kad IBA, taip pasielgusi su šiomis moterimis, nesilaikė tinkamo proceso ir tinkamų procedūrų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!