FIBA ir Eurolygos vadovus galėtų sutaikyti Arvydas Sabonis?

FIBA ir Eurolygos kare paliaubomis nekvepia. Būrys pajėgių Senojo žemyno klubų, tarp kurių ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, paskelbė, kad kitą sezoną žais ne tarptautinės krepšinio federacijos organizuojamoje Čempionų lygoje, o Eurolygos rengiamame Europos taurės turnyre.

FIBA su generaliniu sekretoriumi Patricku Baumannu priešakyje siekia, kad komandos, pasirinkusios Europos taurės varžybas, būtų pašalintos iš nacionalinių pirmenybių. Jei taip nenutiks, FIBA grasina tų šalių rinktinėms neleisti dalyvauti Europos čempionatuose.

Ar realu, tad tarptautinė krepšinio federacija įgyvendintų savo drastiškus planus?

„Nežinau, kokia yra FIBA, kuri griauna savo autoritetą dabartiniais veiksmais, finansinė padėtis. Jei jai labai trūksta pinigų, manau, tarptautinės krepšinio federacijos vadovai eis iki galo ir sieks, kad nepaklusnios komandos būtų išmestos iš nacionalinio čempionato. Šalių rinktinių, mano nuomone, FIBA nelies, nes Europos pirmenybės, kuriose nedalyvautų visos pajėgiausios rinktinės, nesukeltų didelio susidomėjimo, o tai neigiamai atsilieptų finansiškai pačiai FIBA. Jeigu tarptautinei krepšinio federacijai lėšų pakanka, tada spėju, kad po spaudimo ir gąsdinimų ji vėliau atsitrauks, paliks ramybėje ir klubus“, – kalbėdamas su tv3.lt samprotavo buvęs ilgametis LKL direktorius Linas Gilys.

REKLAMA

Jo teigimu, šiame konflikte, kuriame pasiekti abiem pusėms priimtiną susitarimą, atrodo, nėra prošvaisčių, labai svarbų vaidmenį gali suvaidinti Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

„Arvydas yra didžiulis autoritetas ne tik Europos, bet ir viso pasaulio krepšinyje. Jis puikiai pažįsta FIBA vadovus, yra geras Eurolygos direktoriaus Jordi Bertomeu bičiulis. Be to, Sabonis yra abiejose barikadų pusėse: kaip LKF vadovas turėtų palaikyti FIBA, bet jis trykšta meile „Žalgiriui“, kuris rungtyniauja Eurolygoje. Taigi Arvydas galėtų imtis iniciatyvos, susodinti nesutariančius krepšinio vadovus prie vieno stalo ir padėti išspręsti šį konfliktą“, – dėstė L. Gilys.

Šią savaitę paaiškėjo, kad trejų metų sutartis pasirašė ir Europos taurės turnyre įsipareigojo rungtyniauti ne tik „Lietuvos rytas“, bet ir Malagos „Unicaja“, kuriai atstovauja Mindaugas Kuzminskas, taip pat „Valencia“, Las Palmo „Gran Canaria“, Berlyno ALBA, Bambergo „Brose Baskets“, Miuncheno „Bayern“, Stambulo „Galatasaray“ ir Atėnų AEK klubai.

Tuo tarpu Klaipėdos „Neptūno“ vadovai pareiškė, kad komanda rinksis FIBA varžybas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų