Itin intrigavusiame trečiadienio B grupės mūšyje pergalę šventė titulą ginanti Slovėnijos rinktinė (4/1), kuri po atkaklios kovos 88:82 (20:19, 24:21, 20:24, 24:18) pranoko prancūzus (3/2).

Ši pergalė leido slovėnams iškovoti pirmąją vietą grupėje, o prancūzai liks treti.

Slovėnus į priekį vėl vedė fenomenalias rungtynes sužaidęs ir sužvėrėjęs Luka Dončičius. Jis rungtynėse surinko net 47 taškus (9/12 dvit. 5/11 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 47 naudingumo balus.

Tai yra antras rezultatyviausias individualus žaidėjo pasirodymas per visą Europos krepšinio čempionatų istoriją.

L. Dončičus aplenkė legendinį graiką Nikosą Galį (46 tšk.). Absoliutus rekordas priklauso belgui Eddy Terrace, kuris dar 1963-aisiais metais mače su albanais surinko net 63 taškus.

Jis kartu pagerino konkrečiai šio čempionato rekordą. Giannis Antetokounmpo prieš keletą dienų ukrainečiams buvo įmetęs 41 tašką.

Rungtynes kiek geriau pradėjo prancūzai(14:6), bet čia pat slovėnai situaciją išlygino ir užvirė atkakli kova, kuri tęsėsi ir antrajame kėlinyje.

Antrojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasipylė ir kraujas. Prancūzų aukštaūgis Vincentas Poirier kovodamas dėl kamuolio stuktelėjo alkūne L. Dončičiui ir prakirto slovėnų žvaigžde galvą.

Bet kraujavimas greitai buvo sustabdytas.

Po pertraukos aikštėje ir toliau virė atkakli kova. L. Dončičiaus tempiami slovėnai išlikdavo pirmaujančių vaidmenyje, bet varžovai kvėpavo jiems į nugarą.

Po trijų kėlinių švieslentėje degė lygus rezultatas (64:64).

Ketvirtajame kėlinyje atkakli kova tęsėsi toliau. Vienu metu po sėkmingos atkarpos slovėnai atitrūko iki 74:67, bet netrukus prancūzai jau vėl buvo šalia varžovų (79:80).

Bet paskui prancūzų atakos buvo tuščios, o rezultatą persvėrė slovėnas Goranas Dragičius (82:84). Vėliau prancūzai visiškai sustojo, o slovėnai įtvirtino pergalę – 88:82.

Prancūzija: Rudy Gobertas 19 (8 atk. kam.), Evanas Fournier 15, Amathas M’Baye 13, Elie Okobo 11, Thomasas Heurtelis 10 (10 rez. perd.), Terry Tarpey’us 8.

Slovėnija: Luka Dončičius 47 (7 atk. kam.,), Goranas Dragičius 14, Edo Muričius 9, Vlatko Čančaras 6.