Antrajame RYTO podkaste apsilankęs 28-erių Vilniaus ekipos puolėjas papasakojo apie savo karjeros pradžią, persikėlimą į Vilnių bei komandos kapitono pareigas.
Dėl traumos iš rikiuotės iškritus „Ryto“ kapitonui Ch. Krameriui, šias pareigas perimti teko būtent E. Bendžiui, kuris dar prieš sezoną komandos draugų buvo išrinktas vice-kapitonu. „Prieš sezoną buvo renkami du kapitonai, – pasakojo 203 centimetrų ūgio puolėjas. – Prieš tai, kitose komandose, kuriose žaidžiau buvo renkami trys. Anksčiau ant lapelio surašydavai eilės tvarką, kuris žaidėjas, norėtum, kad būtų kapitonu, tada susumuojami rezultatai ir paskiriami trys kapitonai. „Ryte“ treneris tiesiog prie visų prieidavo ir asmeniškai paklausdavo ką matai kapitonu. Dauguma prabalsavo už Ch. Kramerį ir mane, taip gavosi, kad Chrisas tapo kapitonu, o aš vice-kapitonu.“ Dar karjeros pradžioje rungtyniaudamas savo gimtojoje Klaipėdoje universalumu pasižymintis krepšininkas sulaukė dėmesio iš sostinės. Šią situaciją prisiminęs krepšininkas pasakojo, kad pokalbis apie galimybę persikelti į Vilnių įvyko visai prieš pat rungtynes.
„Man buvo 17 metų, mano paskutiniai metai sporto mokykloje, kurie ir buvo patys svarbiausi. Paskutinės rungtynės buvo prieš Š. Marčiulionio krepšinio akademijos komandą, kuri buvo labai perspektyvi. Tas rungtynes sužaidžiau gerai ir serijos rezultatui esant 1:1, einant iš rūbinės į aikštelę varžovų treneris Marius Linartas paklausė ar turiu kontraktą su „Neptūnu“, nes tuomet žaidžiau Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitėje“, kuri buvo „Neptūno“ dukterinė ekipa. Bet kontrakto aš neturėjau, tą ir pasakiau M. Linartui, kuris atsakė, kad su manimi susisieks. Praėjus porai mėnesių sulaukiau skambučio ir kvietimo į peržiūrą „Perlo“ komandoje“, – prisiminimais dalinosi E. Bendžius. Po kelių sezonų „Perlo“ gretose puolėjas sulaukė netikėto kvietimo prisijungti prie pagrindinės sostinės komandos. Pats E. Bendžius prisimena, jog pačioje pradžioje kilo sunkumų išsirenkant marškinėlių numerį.
„Po jaunimo rinktinių ilsėjausi ir sulaukiau tuometinio klubo direktoriaus M. Purlio skambučio, kuris pasakė, kad rungtyniausiu „Ryte“ ir klausė kokiu numeriu norėčiau žaisti. Tik šeštas mano pasirinktas numeris buvo laisvas. Visą laiką žaidžiau 12-tu numeriu, bet tuo metu V. Dilys buvo užėmęs jį, tada prašiau 5-to, bet S. Babrauskas jį jau turėjo. Tuomet pagalvojau, kad mano mėgstamame skaičiuje 12 galima sukeisti skaitmenis vietomis ir gavosi 21, bet tuo metu A. Jomantas žaidė tuo numeriu, tada pagalvojau apie 23, nes gimtadienis tą dieną, bet šitą skaičių dažniausiai renkasi M. Jordano fanai, o aš toks nebuvau. Dar norėjau 10 numerio, bet jis priklausė R. Seibučiui ir pagaliau išsirinkau 22-ą, kuris man „prilipo“ nuo to momento“, – nuotaikingai podkaste pasakojo E. Bendžius.
Iš „Perlo“ persikėlus į pagrindinę komandos sudėtį universaliam puolėjui teko susidurti ir su aukštesniu žaidimo lygiu bei adaptacija naujoje ekipoje. „Jautėsi didesnis fiziškumas, mąstymas, tarkime „Perle“ būdavo situacijų, kuriose sprendimui priimti turėjai kelias sekundes, o prisijungus prie pagrindinės komandos, tose pačiose situacijose turėjai susigaudyti per pusę sekundės. Jei skaitai žaidimą, turi uoslę, gali pritapti jei ir esi fiziškai silpnesnis.“ E. Bendžius trejus karjeros metus praleido Ispanijoje Santiago „Obradoiro“ gretose. Krepšininkas pritarė, jog šioje šalyje žaidimo stilius kiek skiriasi, tačiau jam skiriamas didelis dėmesys. „Daug žmonių sako, kad Ispanijoje dominuoja „bėk ir mesk“ žaidimo stilius, bet iš patirties galiu pasakyti, kad tai nėra tiesa. Tarkime, „Ryte“ mes turime derinį, kur A. Parakhouskis laisvas atsiduria po krepšiu ar tai M. Echodui sukuriam situaciją dėjimui, o Ispanijoje komandos turi 20 derinių, kurie pasibaigia tolimais metimais. Mūsų akiai atrodo, kad tai „bėk ir mesk“, bet iš tiesų, tokie jų deriniai ir toks jų tikslas“, – RYTO podakaste pasakojo sostinės komandos krepšininkas.
Komandos puolėjas podkaste kalbėjo apie: kapitono rolę komandoje (00:25 – 03:15); patekimą į „Perlo“ komandą (03:25 – 11:05); prisijungimą prie pagrindinės komandos (11:07 – 19:21); karjeros etapą Lenkijoje (19:23 – 20:20); Ispanijoje demonstruojamą žaidimo stilių (20:22 – 21:36); komandinio žaidimo įvairovę (21:37 – 23:15); pergalingą KMT finalą (23:15 – 26:45); komandos naujoką D. Needhamą (26: 55 – 28:20); padidėjusį žaidimo minučių kiekį (28:53 – 29:51) bei atsakė sirgalių klausimus (30:16 – 37:00).