Paryžiuje (Prancūzija) trečiadienį tęsiasi prestižinio „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro „Roland Garros“ pagrindinio etapo kovos.

Buvusi pirmoji pasaulio dvejetų raketė čekė Barbora Krejčikova (WTA-33) įrodinėja, kad gali sėkmingai žaisti ir vienetuose. Ketvirtfinalyje ji per 1 valandą 54 minutes 7:6 (8:6), 6:3 eliminavo 17-metę amerikietę Cori Gauff (WTA-25). Šios tenisininkės viena prieš kitą žaidė pirmą kartą.

C.Gauff pirmajame sete ilgą laiką buvo priekyje (3:0, 5:3) ir devintajame geime galėjo vienu tašku užbaigti setą, tačiau išbarstė persvarą ir pralaimėjo savo padavimų seriją. Dvyliktajame geime amerikietė ir varžovės padavimų metu turėjo dvi progas tašku laimėti setą, tačiau vėl nerealizavo savo progų.

Pratęsime C.Gauff buvo priekyje (6:4) ir iššvaistė dar dvi galimybes tašku laimėti setą. Netrukus B.Krejčikova pirmą kartą sete perėmė iniciatyvą (7:6) ir iš karto pasinaudojo proga pergalingai baigti pratęsimą.

Antrajame sete čekė susikrovė triuškinantį pranašumą (5:0). Septintajame geime B.Krejčikova pirmavo 40:0, bet C.Gauff stebuklingai išsigelbėjo, neutralizuodama tris „match pointus“ ir laimėdama varžovės padavimų seriją. Amerikietė dar sugebėjo priartėti iki 3:5, bet devintąjį geimą pralaimėjo „sausu“ rezultatu.

C.Gauff tapo jauniausia „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro vienetų ketvirtfinalio dalyve nuo 2006 m., kai Nicole Vaidišova, būdama 17-os, nukeliavo net iki „Roland Garros“ pusfinalio.

Tokios jaunos JAV tenisininkės „Roland Garros“ ketvirtfinalyje nebuvo net nuo 1993 m., kai tai padarė Jennifer Capriati, o apskritai „Didžiojo kirčio“ turnyruose tokios jaunos amerikietės nebuvo nuo Venus Williams laikų „US Open“ turnyre 1997 m. B.Krejčikova 2018 m. laimėjo tiek „Roland Garros“, tiek Vimbldono dvejetų turnyrus, bet vienetuose iki šiol demonstravo kuklius rezultatus.

Iki šių metų nė viename „Didžiojo kirčio“ turnyre čekė nebuvo peržengusi aštuntfinalio barjero.

Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudaro daugiau nei 34 mln. eurų.