Puikiai kovojusiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams Eurolygos dešimtojo turo rungtynių pabaigoje pritrūko šiek tiek sėkmės. Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nusileido Atėnų „Panathinaikos“ komandai 72:75 (16:21, 20:13, 22:18, 14:23).

Mačą užtikrinčiau pradėjo svečiai, o „Žalgiriui“ taškus pelnė tik iš po krepšio pasižymėjęs Ianas Vougioukas – 2:6. Užstrigusį kauniečių puolimą budinti bandė I.Vougiouko gražų perdavimą išnaudojęs Paulius Jankūnas (4:6), tačiau penki be atsako pelnyti Atėnų komandos taškai privertė pirmosios minutės pertraukėlės prašyti Lietuvos čempionų trenerių štabą – 4:11. Po jos aktyvų žaidimą rodė Martynas Pocius, tritaškiu atsilikimą iki keturių kirpo P.Jankūnas – 10:14. Kėlinio pabaigoje baudas sumetė Edgaras Ulanovas ir Olivier Hanlanas (16:18), bet tolimu šūviu dešimties minučių atkarpą užbaigė Antonis Fotsis – 16:21.

Antrą ketvirtį atidarė gražus Olivier Hanlano slalomas, po keleto nesėkmingų bandymų du taškus įsirašė ir Mantas Kalnietis, o jam perėmus kamuolį dvitaškiu atsilikimą iki minimumo mažino tas pats Olivier – 22:23. Įspūdingai Jamesą Gistą blokavo Siimas-Sanderis Vene, savo paties netaiklų metimą kartojo I.Vougioukas ir „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 24:23. Iš vidutinio nuotolio pataikęs O.Hanlanas didino pranašumą ir triukšmą arenoje (26:23), tačiau staigiai savo žodį tarė „Panathinaikos“ krepšininkai – 26:28. Tuomet kabliu įmetė I.Vougioukas, laiku ir vietoje atsidūrė komandos kapitonas P.Jankūnas (31:32). Prieš pat didžiąją pertrauką greitą išpuolį dvitaškiu su pražanga užbaigė E.Ulanovas, o tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo drąsiai sužaidęs O.Hanlanas – 36:34.

Nors trečiajame kėlinyje penkiais taškais startavo varžovai (36:39), čia pat jiems atkirtį sudavė Lukas Lekavičius – 41:39. Prasiveržimais svečių gynybą draskęs penkis taškus įsirašė M.Pocius, tritaškį iš kairiojo krašto smeigė L.Lekavičius, o žiūrovus iš vietų kėlė O.Hanlano nuostabų perdavimą dėjimu pavertęs P.Jankūnas – 51:45. Po pasitarimo Atėnų komanda greitai išlygino rezultatą ir, likus dviem minutėms iki kėlinio pabaigos, švieslentėje degė 51:51. Likusį laiką sėkmingiau išnaudojo žalgiriečiai: toliau be klaidų krepšį iš žaidimo atakavo O.Hanlanas, pirmuosius taškus po verpstės pelnė Brockas Motumas, o M.Kalnietis smeigė įspūdingą tritaškį iš aikštės vidurio – 58:52.

Ketvirtą kėlinį, nepaisydami skaudaus M.Kalniečio dūrio su sirena, galingai pradėjo graikai, į kurių aštuonis taškus įsiterpė tik Roberto Javtoko dvitaškis – 60:60. Netrukus svečiai net persvėrė rezultatą (60:62), tačiau šaltus nervus demonstravo tritaškio liniją mynęs O.Hanlanas – 62:62. Po ilgos tylos apie save priminė I.Vougioukas, o sudėtingu tolimu šūviu pranašumą šeimininkams grąžino O.Hanlanas – 67:66. Svarbiu metu pasižymėjo ir komandos kapitonas, bet du varžovų tritaškiai leido šiems vėl būti pirmaujančiųjų vaidmenyje (69:72). Laikui tirpstant tik po vieną baudos metimą realizavo O.Hanlanas bei I.Vougioukas. Tiesa, likus vienai minutei kamuolys buvo kauniečių rankose – 71:72.

„Žalgiris“ turėjo net dvi progas pasižymėti, tačiau abu bandymai baigėsi nesėkmingai ir taiklios Jameso Feldeine'o baudos artino Graikijos vicečempionus prie trečios vietos grupėje (71:74). Po vieną tašką apsikeitė L.Lekavičius ir Dimitris Diamantidis bei „Žalgirio“ arenoje dar buvo gyva viltis išvysti pratęsimą – 72:75. Visgi, B.Motumas visiškai laisvas prametė pratęsimą galėjusį išplėšti metimą ir pralaimėję kauniečiai į „Top 16“ etapą žengė kaip ketvirta C grupės komanda – 72:75.

Žalgiris“: O.Hanlanas 15 (6/6 dvit.), P.Jankūnas 11 (9 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 8, M.Pocius 8, I.Vougioukas 6, M.Kalnietis 5 (2 per. kam.), E.Ulanovas 5, B.Motumas 2, R.Javtokas 2, S.Vene 0 (2 blk.).

Panathinaikos“: N.Calathes 14 (5 rez. perd.), J.Feldeine‘as 9, O.Kuzmičius 8 (6 atk. kam.).