24
„Rytas“ – „Žalgiris“ akirmikos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pirmąjį šio „Betsafe-LKL“ sezono derbį tarp Vilniaus „Ryto“ (6/1) ir Kauno „Žalgirio“ (5/1) laimėjo žalgiriečiai. Martino Schillerio kariauna ilgai vargo, kol persvėrė rezultatą, tačiau antroje rungtynių pusėje įrodė pranašumą prieš pirmąją sezono nesėkmę patyrusį „Rytą“.

24

„Žalgiris“ Vilniuje laimėjo 84:72 (16:24, 18:18, 28:10, 22:20).

Esminis rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuriame „Žalgirio“ gynyba visiškai sukaustė „Ryto“ puolimą, per šešias minutes spurtavo 20:2 ir kėlinį laimėjo 28:10.

Antroji rungtynių pusė Vilniuje priklausė „Žalgiriui“, tačiau pirmoje Donaldo Kairio auklėtiniai vienu metu pirmavo ir 15 taškų.

„Tai buvo visai įdomios rungtynės. Pradėjome su gera energija, pasiėmėme energiją iš sirgalių, puolime gerai judėjo kamuolys, atlikome gerus metimus, gerai gynėmės. Gaila, kad trečiajame kėlinyje“, – po rungtynių sakė D. Kairys

Kas nutiko antroje rungtynių pusėje, kodėl „Žalgiris“ spurtavo?

Kiečiau pradėjo gintis, privertė mus klysti ir, kas svarbiausia, privertė mus abejoti. Šiose rungtynėse negalėjome abejoti. O abejojome. Puikiai tą išnaudojo „Žalgiris“, kuris vėliau su kiekviena ataka įgavo vis daugiau energijos laimėti rungtynes.

Pirmoje pusėje neblogai gynėtės po krepšiu, tačiau vėliau viskas apsivertė...

Antroje rungtynių pusėje jie padarė korekcijas ir kamuolys vis dažniau atsirasdavo baudos aikštelėje. Mūsų planas buvo toks, kad kuo labiau užpildytume baudos aikštelę. Pirmoje pusėje tai pavyko, bet antroje – nebe.

Koks bendrai jausmas po pirmojo jūsų derbio?

Manau, kad galėjo būti geriau. Esu patenkintas kai kuriais dalykais, atidavėme jėgas, manau, kad galime dar geriau.

Ką galite pasakyti apie blankokai atrodžiusį Andrew Goudelocką?

Neišsimetė labai daug metimų. Galėjome mes kažkiek geresnių derinių pasirinkti ir leisti jam išsimesti po užtvarų. Bet nepadarėme.