„Nuo pirmo renginio misija buvo viešinti pačią problemą ir paraginti moteris tikrintis. Ligą nustačius ankstyvoje stadijoje, ją galima efektyviau išgydyti ir dauguma moterų pasveiksta. Nuo pirmo renginio bendradarbiaujame su BENU vaistine, o ilgametis darbas duoda vaisių: atsiranda naujų idėjų, kaip rožinės barzdos, kiti rožiniai atributai. Kiekvienais metais tų akcentų būna vis daugiau, kurie padeda atkreipti visuomenės dėmesį“, – teigė septintą kartą renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ direktorius Regimantas Tarasevičius.
Parama sergančioms moterims renkama kartu su startiniu mokesčiu – registruodamiesi dalyviai gali pasirinkti, kokio dydžio sumą nori skirti. Praėjusiais metais paaukota suma buvo rekordinė, beveik 4000 eurų.
„Nepaisant to, kas vyksta pasaulyje, krūties vėžys niekur nepasitraukia. Moterims vis dar reikia padrąsinimo tikrintis prevenciškai, vis dar reikia palaikymo kovoje su šia liga. Kasmet pagal Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programą besitikrinančių moterų skaičius auga, 2018 metais jau kas antra moteris dalyvavo šioje programoje. Tačiau to negana, siekiamybė yra bent 75 proc., nors labai norėtųsi, kad tikrintųsi visos“, – sakė BENU vaistinės direktorė Rasa Montvilė.
COVID-19 pandemija kiek apsunkino renginio organizavimą. Tiesa, tai dalyvių neišgąsdino – jau užsiregistravo dvigubai daugiau dalyvių nei pernai tuo pačiu metu.
„Dėl dalyvių saugumo yra šiek tiek ribojimų, bet viskas suprantama. Yra niuansų tokių, kaip žiūrovų ir dalyvių duomenų dėl gyvenamosios vietos rinkimas, privalomas kaukių dėvėjimas renginio metu. Tą stengsimės akcentuoti komunikacijoje tiek prieš renginį, tiek per jį, – pasakojo R.Tarasevičius. – Net keista, bet lyginant su praėjusiais metais, jau užsiregistravo dvigubai daugiau dalyvių nei pernai tokiu metu. Gal jie yra pasiilgę tokių renginių arba mūsų renginys yra tiek išskirtinis. Gali būti, kad prieš renginį teks paskelbti, jog visos vietos išparduotos. Dalyvių skatiname nelaukti, nes bilietų kasdien mažėja.“
Tiesa, dėl pandemijos galimai sumažėjo dėl kitų ligų besitiriančių žmonių skaičius. „Pink run“ bėgimo organizatoriai ir BENU vaistinė kviečia moteris nelaukti, nedelsti ir pasitikrinti.
„Šiuo metu ypač svarbu neleisti moterims jaustis pamirštoms ir paliktoms kovoti su liga vienoms. Taip pat svarbu priminti krūties vėžio prevencijos svarbą ir skatinti neatidėlioti patikrinimų. Statistika rodo, kad nustačius krūties vėžį dar pirmojoje stadijoje, 98 proc. moterų pasveiksta. Deja, su kiekviena vėlesne stadija išgyvenamumo rodiklis mažėja. Mes galime laukti, kol pandemija praeis, deja, vėžys nelauks. Tad dar kartą raginu visas moteris mylėti save ir nedelsti“, – tirtis kviečia R.Montvilė.
Spalis visame pasaulyje minimas, kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Kasmet šį mėnesį skirtingose pasaulio šalyse rengiami rožiniai labdaros vakarai, aukcionai, eitynės prieš krūties vėžį, parduodama speciali rožinė atributika bei įvairiais būdais renkamos lėšos kovos su vėžiu projektams finansuoti.
Septintasis „Pink run su BENU“ bėgimas vyks pirmąjį spalio sekmadienį, dalyviai gali bėgti 5 km, 10 km bei vaikų 400 m distancijose. Šiemet dalyviai startuos Kauno Nepriklausomybės aikštėje, šalia Soboro.