„Galimybė yra viena žinomų pagrindinių – olimpinėse žaidynėse atstovauti Lietuvai, kelti vėliavą tarp stipriausių šalių, nes, kaip žinia, atvažiuoja stipriausių šalių atletai, visi mes būnam pasiruošę stipriausiai, kiek galim. Mes žinom, kad ten turėtume būt, būtume tarp favoritų, būtų didžiulė šventė ne tik mums, bet visiems, visai čiuožimo asociacijai, visai Lietuvai, nes mūsų žiemos atletų nėra tikrai daug“, – LRT radijui antradienį sakė S. Ambrulevičius.
Jo teigimu, pilietybė sudarytų galimybę „būti to dalimi, galėtume atnešti kažkiek to džiaugsmo mūsų Lietuvos sportui, kurio tikrai reikia“.
S. Ambrulevičius teigė, kad jis ir jo čiuožimo partnerė nesitikėjo tokio Lietuvos žmonių palaikymo ir iniciatyvų, kad A. Reed gautų šalies pilietybę.
„Mes iš tiesų nesitikėjom tokių atsiliepimų ir tokių veiksmų. Tai buvo kažkoks siurprizas ir net nežinom kol kas kaip reaguot“, – sakė čiuožėjas.
Ledo čiuožėjo teigimu, į Lietuvą pora atvyko turėdama tikslą kuo geriau pasirodyti čempionate.
„Man tiesiog džiugu, kad toks palaikymas yra, tai yra didžiulis laimėjimas, kaip minėjau. Toks atsiliepimas ne tik iš Seimo narių, bet iš visų lietuvių buvo tiek pat saldus ir tiek pat džiaugsmingas, kiek medalis ir tas lipimas ant pjedestalo“, – kalbėjo sportininkas.
Seimo narė konservatorė Dalia Asanavičiūtė pirmadienį parengė kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl Lietuvos pilietybės suteikimo šokėjai ant ledo amerikietei A. Reed. Kreipimesi siūloma Lietuvos pilietybę sportininkei suteikti už nuopelnus išimties tvarka.
„Tikime, kad tokie pasiekimai kaip bronzos medalio iškovojimas tarptautiniame konkurse po 18 metų pertraukos gali būti laikomas prisidėjimu prie Lietuvos galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo pagal Pilietybės įstatymo 20 straipsnio reikšmę“, – teigiama kreipimesi.
S. Ambrulevičius teigė apie tokią iniciatyvą sužinojęs pirmadienio vakarą, pranešęs partnerei. Kokių žingsnių ji ketina imtis dėl tokių iniciatyvų sako kol kas nežinantis, A. Reed antradienio rytą jau buvo oro uoste.
„Vakar vėlai vakare tik sužinojom, kad taip vyksta. Kai pranešiau, papasakojau, sako, suprasiu po kelių dienų koks tai didžiulis įvykis. Nežinau, nekalbėjau, neseniai gavosi jai atvažiuot iki oro uosto, pasiskambinsim, „suvirškinsim“ kartu“, – teigė sportininkas.
Negavus šalies pilietybės, anot S. Ambrulevičiaus, pora ir toliau sportuos, atstovaus šaliai.
Prezidentūra pirmadienį BNS informavo, kad prašymas dėl Lietuvos pilietybės suteikimo A. Reed būtų vertinamas jį gavus.
G. Nausėda du kartus – pernai ir užpernai – atmetė A. Reed prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka.
Tuomet teigta, kad Lietuvos pilietybė išimties tvarka dailiojo čiuožimo atstovei nesuteikta neįrodžius ypatingų nuopelnų Lietuvai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!