REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Jonas Truchanovičius (nuotr. SCANPIX)

Jonas Truchanovičius padarė tai, ko nebuvo pavykę nė vienam lietuviui. Rankininkas laimėjo Čempionų lygą. 24-erių šiauliečiui, siekusiam svajonės, teko nueiti kryžiaus kelius.

11

Jonas Truchanovičius padarė tai, ko nebuvo pavykę nė vienam lietuviui. Rankininkas laimėjo Čempionų lygą. 24-erių šiauliečiui, siekusiam svajonės, teko nueiti kryžiaus kelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lyderis – treneris

„Montpellier“ triumfavo turnyro finalo ketverte Kelne.

J. Truchanovičiaus ekipa pusfinalyje 28:27 parklupdė titulą gynusią Skopjės „Vardar“ iš Makedonijos. Finale „Montpellier“ buvo stipresnė už Prancūzijos „Nantes“ – 32:27.

REKLAMA

Lietuvis pusfinalyje pelnė tris įvarčius, finale – vieną.

Monpeljė rankininkai Čempionų lygos nugalėtojais tapo po 15 metų pertraukos. Paskutinis triumfas – 2003-aisiais.

„Išskirčiau komandą. Neturėjome išreikšto lyderio. Be to, sutikčiau su užsienio spauda. Ji rašė, kad mūsų lyderis buvo treneris“, – tv3.lt tikino J. Truchanovičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Montpellier“ žaidimui nuo 1994-ųjų vadovauja 57-erių prancūzas Patrice’as Canayer.

Šventė Prancūzijoje

Monpeljė rankininkai iš Kelno namo kitą dieną po triumfo.

„Oro uoste pasitiko sirgaliai, sulaukėme didelio žiniasklaidos dėmesio. Buvo šaunu. Vėliau vyko šventė prie miesto savivaldybės. Susirinko daug žmonių. Jie džiaugėsi, sveikino“, – pasakojo Jonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį „Montpellier“ baigs sezoną. J. Truchanovičiaus komanda paskutinėse Prancūzijos čempionato rungtynėse namuose priims „Dunkerque“.

Lietuvis mano, kad „Montpellier“ šalies pirmenybėse liks antra, nes turi tiek pat taškų (43), kaip ir pirmaujanti Paryžiaus „Saint-Germain“. Monpeljė komanda tarpusavio rungtynes namie laimėjo 33:30, bet svečiuose nusileido 19:26.

REKLAMA

Paskutiniame ture „Montpellier“ reikia ne tik įveikti penktojoje vietoje žengiančią „Dunkerque“ (32 taškai), o ir tikėtis, kad „Saint-Germain“ namie kris prieš vidutiniokę „Chambery“.

„Visko gali atsitikti, bet tikimybė, kad tapsime Prancūzijos čempionais, labai maža, – vertino J. Truchanovičius. – Kaip ten bebūtų, po triumfo Čempionų lygoje pirmąkart žaisime namie. Mačiau, kad ruošiama didelė šventė.“

REKLAMA

Teko svarstyti, iš kur gauti pinigų maistui

Pasak J. Truchanovičiaus, arena, kurioje namų rungtynes žaidžia „Montpellier“, talpina apie 3,5 tūkstančio žiūrovų. Tribūnos dažniausiai būna beveik pilnos. Lietuvio skaičiavimu, į rungtynes vidutiniškai renkasi trys tūkstančiai aistruolių.

„Lietuva ir Prancūzija – du skirtingi dalykai. Prancūzijoje rankinis tikrai populiarus. Žaidėjai žinomi, salės pilnos, lyga stiprėjanti, auganti. Prancūzija Lietuvai galėtų tapti modeliu, kaip reikia dirbti, – mano J. Truchanovičius. – Didžiausia bėda Lietuvoje – nėra nė vieno profesionalaus klubo. Jei atsirastų, paspartintų rankinio augimą. Dabar į priekį judame labai mažais žingsniais. Reikėtų išspirti duris ir pirmyn žengti sparčiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Truchanovičius karjerą pradėjo Šiauliuose. Pirmasis treneris – Sigitas Norvilas.

Jonas rungtyniavo gimtojo miesto „Liumene“, laimėjo antrąją pagal pajėgumą šalies lygą.

Šiaulietis, būdamas 17-os, išvyko į uostamiestį, kur penkerius metus žaidė „Dragūne“.

„Klaipėdoje gaudavau maistpinigų. Tuo metu pinigai nebuvo svarbiausi. Žinoma, norėjosi negalvoti, iš kur gauti pinigų rūbams ar pavalgyti. Troškau nepriklausomybės, bet tada tai nebuvo įmanoma. Teko uždarbiauti papildomai – plauti salės grindis, – atviravo J. Truchanovičius. – Maistpinigiai buvo 500–700 litų per mėnesį. Tikrai nežinau, kokia situacija dabar, bet nemanau, kad kažkas labai daug pasikeitė.“

REKLAMA

Visada buvo svajoklis

Rankininkas iš Klaipėdos išvyko į Austriją – „Union Leoben“. Šią komandą lietuvis galiausiai iškeitė į „Montpellier“.

„Atsidūriau reikiamoje vietoje tinkamu laiku, – mano J. Truchanovičius. – Net sunku suvokti, koks ilgas ir tolimas kelias buvo. Reikėjo labai daug kantrybės bei tikėjimo. Buvo ir nuosmukių. Teko iškęsti dvi peties operacijas. Sakiau, kad jeigu reikės trečiosios – viską baigsiu. Nors buvo sunku, pavyko viską pradėti nuo nulio ir atsistoti ant kojų. Dabar mėgaujuosi kiekvienu iki šiol įdėtu prakaito lašu.“

REKLAMA

Jonas mano, kad Prancūzijos lyga – stipriausia pasaulyje.

„Visą laiką buvau svajoklis, tikėjau, kad žaisiu tokiame lygyje. Net esu tai pasakęs vienam žmogui. Visi mane tikindavo, kad lietuviui žengti į tokį lygį neįmanoma. Jauniems rankininkams patarčiau dirbti, mokytis, stebėti, stengtis suprasti, klausytų tų žmonių, kurie nori duoti patarimų“, – vardijo šiaulietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlyginimas pakilo kelis kartus

Išvykus į Prancūziją, Jono finansinė padėtis pagerėjo.

„Bijau sumeluoti, bet aukščiausioje Prancūzijos lygoje atlyginimų vidurkis siekia apie penkis tūkstančius eurų. Nėra kosmosas, bet su Lietuva nepalyginsi“, – skaičiavo šiaulietis.

J. Truchanovičiaus sutartis su „Montpellier“ galioja iki 2020-ųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų