Kovingumo simboliu Europos čempionate jau tapusi Ukrainos rinktinė (3/2) šį kartą nelaimėjo. Ainaro Bagatskio auklėtiniai Milane 85:90 (21:21, 21:24, 25:22, 18:23) nusileido Kroatijai (3/2).

Kroatai dviženkliu skirtumu pabėgę buvo jau antrajame kėlinyje (45:34), tačiau varžovai prieš ilgąją pertrauką spėjo surengti savo spurtą ir priartėjo iki vieno metimo – 42:45.

Lygi kova laikėsi iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kai Issufas Sanonas dviem tritaškiais suteikė ukrainiečiams pranašumą – 79:75.

Vis dėlto Krunoslavas Simonas užkūrė kroatų spurtą, o Artiomo Pustovijaus iš po krepšio pramestas metimas šio sustabdyti nepadėjo.

Kroatų atkarpa 11:0 sustojo tik Bojanui Bogdanovičiui nesportiškai prasižengus prieš Bogdaną Blizniuką. Pastarasis sumetė baudų metimus, vėliau dvitaškiais apsikeitė su B. Bogdanovičiumi – 83:88.

Rezultato ukrainiečiai jau nepersvėrė. Toks rezultatas išsprendė beveik visus C grupės reikalus.

Beje, įdomu, kad Kroatijos rinktinės lyderis B. Bogdanovičius rungtynių pabaigoje tyčia prametė baudos metimą, kad grupėje liktų trečioje vietoje ir ketvirtfinalyje susikautų su Lietuvos bei Ispanijos poros nugalėtoju. Didesnė nei 8 taškų persvara jiems būtų garantavusi antrąją vietą grupėje.

Nepriklausomai nuo paskutinių Italijos (2/2) rungtynių, ši ekipa lieka ketvirta ir aštuntfinalyje veikiausiai kausis su Serbija (4/0) (jei ši nugalės Lenkiją).

Ukraina ir Kroatija pasidalins antrąją ir trečiąją vietas.

Įdomu tai, kad savo likimo nebepakeisiantys italai gali nulemti antrosios vietos savininkus – jų pergalė prieš Didžiąją Britaniją aukštyn pakeltų ukrainiečius, pralaimėjimas – kroatus.

Kroatijos rinktinė: B. Bogdanovičius 27 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), Dominikas Mavra 13 (4 rez. perd.), K. Simonas 11 (6 atk. kam., 3 rez. perd.), Ivica Zubacas (8 atk. kam.) ir Karlo Matkovičius (6 atk. kam.) po 10.

Ukrainos rinktinė: Volodymyras Herunas 21 (6 atk. kam.), Bogdanas Blizniukas 16 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Sviatoslavas Michailiukas 14 (5 atk. kam., 5/16 met.), Issufas Sanonas 11 (4 rez. perd.).