0

Klaipėdos „Neptūnas“ Eurolygos rungtynėse Belgrade po puikiai sužaisto antrojo kėlinio buvo suteikęs mums viltį pagalvoti apie pergalę, tačiau prastai sužaistas trečiasis kėlinys leido pergalę iškovoti „Crvena Zvezda Telekom“ komandai 62:79 (14:22, 23:13, 10:27, 15:17).

Ne paslaptis, kad Belgrado sirgaliai savo išprotėjusiu komandos palaikymu garsėja visoje Europoje. Prieš rungtynes vienas iš didžiausių klausimų buvo ar sugebės svečiai psichologiškai įveikti sirgalių spaudimą.

Rungtynių pradžioje S.Galdikas nesusitvarkė su B.Marjanovič, kuris pranoko klaipėdietį. Taip po jo metimų šeimininkai pirmavo 8:2. Akivaizdžiai klaipėdiečiai buvo paveikti arenoje buvusios atmosferos. Svečiai prametė metimus būdami laisvi iš patogių padėčių. Serbai prie savo žiūrovų palaikymo žaidė aktyviai ypač gynyboje, kartais ir ties pražangos riba. Per pirmąjį kėlinuką B.Marjanovič surinko 8 taškus. Jo dėka „Crvena Zvezda“ laimėjo kėlinuką 22:14.

Antrajame kėlinuke šeimininkų gretose taškus rinko Slovėnijos rinktinės narys J.Blažič. „Neptūnui“ sunkiai sekėsi įveikti varžovų gynybą. Varžovai juos priversdavo suklysti arba sekdavo netaiklūs svečių metimai. Taip serbai kėlinuko viduryje jau pirmavo 33:18. Atrodė, kad „Neptūnas“ palūžo, bet tada prasidėjo to ko mes visi laukėmė. „Neptūnas“ surengė savo šou Belgrado arenoje. Klaipėdiečiai apsipratę su žiūrovų spaudimu, suderino savo taikiklius ir pradėjo serbų krepšio sušaudymą.

Taikliais tritaškiais seriją pradėjo D.Gailius ir D.Zavackas, dvitaškius pridėjo E.Dimša bei baudas pataikė M.Shakuras ir „Neptūnas“ atkarpą laimėjo „sausai“ net 19:0. Serbų sirgaliai negalėjo patikėti kas dedasi aikštelėje, salėje tvyrojo tyla. Taip „Neptūnas“ kėlinuko paskutinę minutę išsiveržė į priekį 37:33. Reikia pasakyti, kad klaipėdiečiai puikiai pataikydami, puikiai ir darbavosi gynyboje, nes varžovai niekaip negalėjo pelnyti taškų. Jų badą nutraukė tik B.Marjanovič paskutinę minutę pataikydamas iš vidutinio nuotolio. Prieš didžiąją petrauką svečiai pirmavo 37:35.

Deja, petrauka daugiau padėjo „Crvena Zvezda“ komandai. Ji vėl puolė aktyviai spausti varžovus gynyboje ir tai davė naudos. Svečiai sunkiai rinko taškus puolime, o klaidos varantis ar perduodant kamuolį leido serbams rinkti papildomas taškus. Taip jie baigiantis kėlinukui pirmavo 60:43. Kėlinuką laimėjo 62:47.

Lemiamą kėlinuką „Neptūnas“ bandė keisti gynybos sistemą, tačiau varžovai greitai adaptavosi ir B.Marjanovič pastangomis didino savo pranašumą. Reikia pripažinti, kad vieno naudingiausio Eurolygos krepšininko šį vakarą klaipėdiečiai nesugebėjo neutralizuoti. Klaidos (viso per rungtynes 17), netaiklūs metimai (dvitaškiai 16/43, 37 proc., baudų metimai 9/17, 53 proc.) neleido svečiams pakovoti dėl pergalės Belgrade. „Crvena Zvezda“ laimėjo rungtynes 79:62.

„Neptūnui“ taškus pelnė: D.Gailius 18 (tritaškiai 4/7, 6 rez. perd.), E.Dimša 9, D.Zavackas ir V.Vasylius po 8, M.Shakur 5, K.Benson 4, J.Sinica ir S.Galdikas po 3, M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius po 2 (M.Mažeika).

„Crvena zvezda“: B.Marjanovič 24 (12 atk. kam.), J.Blažič 19 (tritaškiai 3/4), L.Mitrovič 12, C.Jenkins 10, N.Kalinič 8, M.Wiliams, M.Zirbes ir B.Lažič po 2.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais namuose (LKL čempionatas) gruodžio 2 d. (antradienis) su Utenos „Juventus“. Eurolygoje klaipėdiečiai kitą savaitę išvykoje susitiks su Pirėjaus „Olympiakos“.