• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jie yra laisvi, nevaržomi, nepriklauso jokioms federacijoms ir nesusiję su olimpinėmis žaidynėmis. Tai – BMX dviratininkai, kurie, skirtingai nei geriausia mūsų šalies BMX‘erė Vilma Rimšaitė, treniruojasi ne treke, o gatvėje, apleistuose pastatuose arba tam pritaikytose specialiose aikštelėse.

Geriausias Lietuvos BMX dviračių gatvės rungties meistras palangiškis Deividas Budkovas šiuo sportu užsiima jau aštuonerius metus. Jis tikrai nesieks medalių Europos ir pasaulio čempionatuose, vaikinui svarbiausia – laisvė realizuoti save.

„Man nepatinka, kur yra konkurencija, komandinis sportas – futbolas, krepšinis, federacijos. Nemėgstu, kai sakoma kažką daryti – tam tikrus veiksmus, taktikas, nes noriu priimti savo sprendimus. Tokie laisvi sportai kaip BMX ar „SkateBoarding“, – Balsas.lt pasakojo jau pripažinimą tarptautinėse arenose pelnęs dviratininkas.

Sutraiškyti kaulai – ne problema

Nubrozdintos alkūnės ir keliai, o ką jau kalbėti apie sutraiškytus kaulus. Tokia yra BMX dviratininkų realybė. „Esu susilaužęs koją, Achilo kulnas buvo traumuotas. Dabar dar – skilusi pėda“, – savo traumas vieną po kitos kaip žirnius į sieną „pylė“ D. Budkovas.

REKLAMA
REKLAMA

Atsargumas gėdos nedaro – tokiu principu vadovaujasi kitas BMX dviratininkas Artūras Filipavičius. Rimčiausia trauma – patempti kojos raiščiai, o išnarinti pirštai jau atrodo tapo realybe. Vaikinas teigia prisižiūrintis ir bando triukus atlikti atsargiai, ką daryti ir ko ne, jau žino ir pats.

REKLAMA

Šešerius metus su BMX dviračiu nesiskiriantis A. Filipavičius su šypsena veide pasakoja istoriją, kaip teko padirbėti, kad galėtų įsigyti dviratį. Vaikinas ne tik maldavo mamos, tačiau ir stojo už prekystalio, kur turėjo pardavinėti ledus: „Vaikystėje labai daug važinėjau ir po to pagalvojau, kad aukštesnis lygis būtų daryti triukus. Pradėjau internete skaitinėti apie BMX dviračius, paskaičiavau, kiek sau galėčiau leisti. Dariau viską, kad tik galėčiau jį nusipirkti.“

BMX dviračių kainos siekia nuo 1,5 iki 7 tūkstančių litų. Gerą pradinuko dviratį pasak A. Filipavičiaus, galima įsigyti už 2 tūkst., o jeigu nusprendi rinkti dalimis, tai kaina gali šoktelėja ir iki 6 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Nebus Lietuvos didvyriais

Bene kiekvieno profesionalaus sportininko svajonė, jeigu neiškovoti olimpinį medalį, tai bent sudalyvauti olimpiadoje. D. Budkovas, kuris dalyvauja įvairiose mėgėjų varžybose, rėžia tiesiai šviesiai: „Nenoriu aš siekti vietos olimpinėse žaidynėse, nes ten federaliniai sportai. Nenoriu iškovoti medalių ir būti didvyriu kaip krepšininkai ar ta pati V. Rimšaitė. Ji lenktyniauja, o mes viską darome laisvai.“

Paklaustas, kur tenka su savo dviračiu glaustis žiemą, kuomet už lango spaudžia šaltis ir gatves bei žolę dengia sniegas, vaikinas teigia, kad tai – ne problema. Dviratininkai treniruotis renkasi uždarose patalpose arba eina į apleistus pastatus, kurių grindinį dažniausiai „puošia“ stiklo šukės.

„Pasiimame termosus ir treniruojamės Rocky Balboa (garsus personažas boksininkas iš filmo „Rocky" – red.past.) sąlygomis“, – juokiasi D. Budkovas. Dviratininkas prisipažįsta, kad anksčiau didžiausios problemos kildavo su policininkais, tačiau esą šie jau priprato, todėl konfliktai tapo reti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų